حواشی تغییرات در مهره‌های شورای شهر مازندران

شناسه خبر: OTUzMTI /

ترکیب جدید هیئت رئیسه شوراها در برخی از شهرهای مازندران مشخص شد و در برخی شهرهای دیگر هنوز این تغییرات با وجود حواشی بسیار علنی نشده است.

تنکابن24 به نقل از ایسنا، انتخابات شورای ساری از مهمترین انتخابات شوراها در استان مازندران است که در این دوره کاری‌اش اتفاق‌ات خوبی را در مرکز مازندران رقم زده است.

اما آنچه چالش برانگیز است، بحث هایی درباره خرید رای در شورای این دوره و وجود شائبه‌ در یکی از سازمان‌های تابعه شهرداری مبنی بر اختلاس چند معاون مطرح شده که باید دید در نهایت به کجا می رسد. در انتخابات این دوره هیئت رئیسه شورای شهر ساری، حاشیه هایی مبنی بر تبانی و خرید رای مجددا مطرح شده بود و البته هنوز چیزی اثبات شده نیست اما حتی سخن از این موضوع برای پذیرش یک جایگاه بسیار نادرست و ناپسند است.

در هر صورت نتیجه انتخابات هئیت رئیسه شورای اسلامی شهر ساری در بیست و هشتمین جلسه شورای اسلامی این شهر با دستور کار انتخاب هیئت رئیسه جدید از ساعت ۱۶ روز شنبه ۲۷ مرداد ۹۷ در تالار جلسات شورا برگزار شد و طی آن سید مسعود مدینه با کسب ۶ رای از مجموع ۹ رای ماخوذه به عنوان رئیس شورا برگزیده شد؛ علیجان شمشیربند نیز که دیگر کاندیدای احراز این سمت بود، موفق به اخذ ۳ رای شد. علی اکبر زلیکانی که پیش از این نائب رئیس شورا بود، با کسب ۸ رای از مجموع ۹ رای ماخوذه در این سمت ابقا شد.

در شهرستان قائمشهر گویا حواشی خاصی به وجود نیامد، بر این اساس ترکیب هیئت رئیسه پنجمین دوره شورای اسلامی شهر قائم‌شهر  شامل عباس صالح  زاده به عنوان رئیس شورا و احسان اسماعیلی به عنوان نایب رئیس مشخص شد.

انتخابات هیئت رئیسه شورای شهر آمل نیز پس از برگزاری سه جلسه علنی با غیبت ۴ عضو شورا به حد نصاب نرسید و بلاتکلیف ماند. سومین جلسه انتخابات اعضای هیئت رئیسه شورای شهر برای سال دوم از دوره پنجم که در محل شورا برگزار شده بود به دلیل غیبت ۴ عضو شورا، لغو و انتخاب هیئت رئیسه برعهده فرمانداری قرار گرفت.

در شهرستان نور انتخابات اعضای هئیت رئیسه شورای شهر تبدیل به میدانی برای مبارزه شد؛ در سه جلسه برای انتخاب اعضا، جواد شجاعی و ولی فخاری دو عضو شورا خواستار ارائه بیلان مالی شدند و به دلیل عدم ارائه توسط شورا در هیئت رئیسه شرکت نکردند.

بنابر اظهارات علی رضایی رئیس شورای شهر نور، دادن بیلان مالی جز وظایف شورا نبوده و حسابرسی که برای شورا و شهرداری گرفته شد، پایان سال مالی، انجام و گزارش مالی داده می شود. انتخابات شورای شهر نور بالاخره در در جلسه چهارم پس از کش و قوس های فراوان انجام و اعضای هئیت رئیسه انتخاب شدند.

بر این اساس، ترکیب هیئت رئیسه پنجمین دوره شورای اسلامی شهر نور شامل فرنام فخاری، رئیس شورا و علی رضائی به عنوان نائب رئیس مشخص شد.

انتخاب اعضای هئیت رئیسه ایزدشهر نیز در یک فضای به دور از حاشیه به پایان رسید و بر این اساس ترکیب هیئت رئیسه پنجمین دوره شورای اسلامی شهر ایزدشهر شامل اصغرعزتی به عنوان رئیس و مهرداد نجاتی، به عنوان نائب رئیس مشخص شد.

در شهر بلده، رویان، چمستان، مرزن آباد، هچیرود، کجور، تنکابن و محمودآباد نیز بی‌حاشیه اعضای هیات رئیسه شورای اسلامی شان را مشخص کردند. در شورای اسلامی شهر شیرگاه و آلاشت نیز هیئت رئیسه سابق، ابقا شدند.

در شورای اسلامی شهر پل‌سفید هم رئیس شورا مانند سال اول و بدون هیچ حواشی انتخاب شد. هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر زیراب نیز با 3 تغییر نسبت به سال اول فعالیت خود را شروع کرد.

در شهر چالوس بین اعضای هفت نفره این شهر با وجود اینکه زمزمه ریاست شورا به نام شخص دیگری شنیده می‌شد اما در نهایت کاظم پولادی به عنوان رئیس، مسعود زندی نائب رئیس و مهدی ردایی به عنوان منشی انتخاب شدند.

در شهر نوشهر با وجود شنیده شدن توافق بر سر ریاست محمودرضا محسنی به عنوان ریاست شورا، اما انتخابات هیئت رئیسه هنوز به صورت رسمی انجام نشده است و آنچه از گوشه و کنار شنیده می شود حاکی از آن است که نتایج تا آخر هفته مشخص خواهد شد.

نکته قابل توجه اینجا است که با وجود برگزاری این انتخابات در بسیاری از شهرهای استان مازندران، شهر رامسر به دلیل استیضاح شهردار، انتخابات را به روز 5 شهریور موکول کرده است. ترکیب فعلی شورای شهر رامسر را هادی حلاجیان رئیس، جعفر خلخالی نائب رئیس، حسن فیلی سخنگوی شورا، مجید درجانی و سعید صفاتیان تشکیل می دهند. حال باید به انتظار نشست و نظاره کرد که پس از استیضاح شهردار رامسر ترکیب شورای اسلامی این شهر دستخوش چه تغییراتی خواهد شد.

فریدونکنار نیز همانند برخی از شهرهای استان مازندران دستخوش تغییراتی جزئی شد، بر این اساس مصطفی شیاری کناری همچنان رئیس شورا باقی ماند و سیدجواد قاسمی کناری به جای مهدی باقرزاده فریدونی نائب رئیس شد.

 

نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
مهمترین عناوین

کیمیا سامانه