مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران:

پروژه‌های عمرانی اوقاف مازندران با اعتبار 260 میلیاردی اجرا می‌شود

شناسه خبر: OTUzMDI /

مدیرکل اوقاف و امورخیریه استان مازندران گفت: 22 پروژه عمرانی و 111 ریزفضا توسط اوقاف استان با بیش از 263 میلیارد ریال اعتبار اجرا می‌شود.

تنکابن24، حجت‌الاسلام ابراهیم حیدری در گفت‌وگو با خبرنگار بلاغ، با بیان اینکه اوقاف همواره در تلاش است تا بهره‌وری اقتصادی موقوفات از طریق ساخت و نوسازی موقوفات با انواع کاربری مسکونی، تجاری، خدماتی و غیره افزایش پیدا کند، اظهار کرد: 22 پروژه عمرانی و 111 ریزفضا توسط اوقاف مازندران با بیش از 263 میلیارد ریال اعتبار اجرا می‌شود.

وی از اجرای 8 پروژه بازسازی، نگهداری و تعمیر موقوفات و رقبات عرصه و اعیان وقف در استان خبر داد و افزود: این پروژه‌ها با مساحت 4 هزار مترمربع و با اعتباری بیش از 4 میلیارد ریال تخمین زده شده است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران خاطرنشان کرد: تهیه، بررسی و تصویب 30 طرح جامع بقاع متبرکه، با اعتبار یک میلیارد و 50 میلیون ریال اجرا و سرمایه‌گذاری در 14 پروژه به ارزش سرمایه‌گذاری بیش از 83 میلیارد و 685 میلیون ریال در سال‌جاری عملیاتی می‌شود.

این مسئول با اشاره به اینکه امامزادگان و بقاع متبرکه درآمد هزینه هستند؛ بیان کرد: درآمد حاصل از نذورات و هدایای مردمی جهت اجرای برنامه‌های عمرانی، فرهنگی و هزینه‌های جاری همان بقعه هزینه می‌شود.

حیدری با اشاره به تکمیل برنامه‌های عمرانی نیمه‌تمام بقاع متبرکه و اماکن مذهبی، از تکمیل 62 ریز فضا با بیش از 25 هزار متر مربع و برآورد هزینه 125 میلیارد ریالی خبر داد و اعلام کرد: توسعه این اماکن نیز با 19 ریزفضا در بقاع و اماکن متبرکه و با برآورد هزینه بیش از 25 میلیارد ریالی به 5 هزار مترمربع افزوده خواهد شد.

وی پروژه‌های عمرانی امامزاده عباس ساری، امامزاده عبدالله آمل، بی‌بی زینب گلوگاه را از جمله پروژه‌های شاخص عمرانی استان برشمرد و تصریح کرد: با بازسازی 30 ریز فضا در بقاع و اماکن متبرکه با اعتباری بالغ بر 25 میلیارد ریال، میزان مرمت، مقاوم سازی، تعمیر و نگهداری به بیش از 25 هزار مترمربع افزایش خواهد یافت.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران در پایان بر نظام‌مندی و برنامه محوری اوقاف در اجرای پروژه‌های عمرانی تاکید کرد و گفت: اجرای هرگونه پروژه عمرانی در سطح امامزادگان باید برابر طرح مصوب و قوانین و موازین موجود باشد تا آسیب‌های جانی و مالی به کمترین میزان برسد. 

نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
مهمترین عناوین

کیمیا سامانه