رئیس کانون بازنشستگان آموزش و پرورش مازندران:

بازنشستگان نباید نگران تأمین هزینه‌های درمانی خود باشند/مهم‌ترین مطالبات بازنشستگان

شناسه خبر: OTUyNzU /

رئیس کانون بازنشستگان آموزش و پرورش مازندران گفت: بازنشستگان در این سنین نیازمند درمان هستند و نباید نگرانی بابت تأمین هزینه‌های درمانی داشته باشند.

تنکابن24، ابراهیم یزدان شناس دوشنبه‌شب در حاشیه جلسه کانون بازنشستگان فرهنگی مازندران در محل فرمانداری شهرستان نور اظهار کرد: هر ماه یک جلسه دوره‌ای با حضور 32 نفر از رؤسای کانون‌های بازنشستگان استان مازندران از گلوگاه تا رامسر برگزار می‌شود و مسائل و مشکلات بازنشستگان آموزش و پرورش و راه‌های بیرون رفت از این مشکلات مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرد.

وی گفت: برای رفع مشکلات بازنشستگان صورت جلسه این جلسات به مقامات زیر ربط ارائه می‌شود.

رئیس کانون بازنشستگان آموزش و پرورش استان مازندران با اشاره به مطالبات بازنشستگان افزود: بیمه تکمیلی، همسان سازی، بازنشستگی، بیمه آتیه سازان، پرداخت پاداش پایان خدمت، بیمه درمانی و ... از مطالبات بازنشستگان است که مهمترین آن مسئله بیمه درمانی است.

این مسئول خاطرنشان کرد: بازنشستگان در این سنین نیازمند درمان هستند و نباید نگرانی بابت تأمین هزینه های درمانی داته باشند.

یزدان شناس با اشاره به مسئله گردشگری و وام بازنشستگان تصریح کرد: بازنشستگان نیاز به مسافرت دارند و این امر در گذشته با سهولت برای بازنشستگان فراهم می‌شد اما ثبت نام برای سفر در سایت ، بازنشستگان را با مشکلات زیادی روبرو کرد که از سازمان بازنشستگان خواستاریم تا این کار مانند گذشته برنامه‌ریزی شود.

وی پرداخت وام‌های بازنشستگان از طریق سایت را یکی از مشکلات بازنشستگان نام برد و افزود: در بیشتر مواقع سایت‌ها قابل دسترسی نیست و کسانی که موفق به ثبت نام شوند باید منتظر قرعه کشی در سایت باشند.

رئیس کانون بازنشستگان آموزش و پرورش استان مازندران اظهارکرد: کسانیکه در لیست قرعه کشی قرار بگیرند پس از یک سال موفق به دریافت وام می‌شوند که با توجه به تورم، قدرت خرید آن‌ها در این مدت کاهش پیدا می‌کند و نمی‌توانند نیاز خود را رفع کنند.

این مسئول همسان سازی حقوق بازنشستگان را یکی دیگر از مشکلات بازنشستگان نام برد و اظهارکرد: بازنشستگان آموزش و پرورش از نظر تأمین معیشت دچار مشکل هستند و حقوق دریافتی آن‌ها نسبت به برخی دستگاه ها قابل مقایسه نیست .

یزدان شناس افزود: تمام بازنشستگان کشوری تحت پوشش آتیه سازان حافظ هستند که خواستار استمرار این بیمه هستیم.

مدیرعامل شرکت آتیه سازان حافظ مازندران نیز اظهار کرد: در این جلسه مطالبات مختلف فرهنگیان از جمله بیمه تکمیلی بازنشستگان مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

احمد بیژنی با اشاره به انتقادها و پیشنهادها در جلسات افزود: رؤسای کانون‌ها، انتقادها و پیشنهادهای خود را مطرح کردند و با توجه به اینکه بیش از 110 هزار نفر از بازنشستگان استان مازندران تحت پوشش بیمه تکمیلی آتیه‌سازان هستند 62 درصد آن‌ها از بازنشستگان آموزش و پرورش می‌باشند.

مدیرعامل شرکت آتیه سازان حافظ مازندران خاطرنشان کرد: وظیفه بسترسازی ارائه خدمت به بازنشستگان بر عهده ما قرار دارد که با تعامل و همکاری صندوق بازنشستگان این خدمت رسانی را انجام می‌دهیم.

این مسئول تصریح کرد: شرکت آتیه سازان حافظ به عنوان تخصصی‌ترین شرکت بیمه‌ای در درمان کشور بیش از هفت میلیون بیمه شده در کشور را پوشش می‌دهد و نخستین شرکت بیمه‌ای از نظر بیمه شدگان در سطح استان مازندران است که با تعاملی که با صندوق بازنشستگی و رؤسای کانون بازنشستگی دارد خدمات رسانی مناسبی را ارائه می‌دهد.

بیژنی اضافه کرد: بیمه آتیه سازان مازندران دو شعبه در استان مازندران دارد که شعبه مرکزی آن در شهرستان ساری است و برای رفاه بیمه شدگان در غرب مازندران نیز شعبه‌ای در نوشهر راه اندازی شد که به بیمه شدگان غرب استان خدمت رسانی می‌شود.

وی با اشاره به نمایندگی بیمه آتیه‌سازان در استان گفت: 22 نمایندگی در شهرستان‌ها نیز در پذیرش اسناد و معرفی نامه در خدمت بیمه شدگان سراسر استان مازندران هستند.

نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
مهمترین عناوین

کیمیا سامانه