وزیر نیرو در مازندران:

پرونده خاموشی‌های برق بسته شد/ضرورت استفاده از فاینانس در تکمیل سد هراز

شناسه خبر: OTUyNjQ /

وزیر نیرو گفت: پرونده خاموشی های تابستان امسال بسته شد و از ۱۹ مرداد ماه خاموشی نداشتیم.

تنکابن24، رضا اردکانیان در حاشیه سفر به مازندران در افتتاح پست 230 کیلوولت تنکابن در جمع خبرنگاران با بیان اینکه این دو طرح در مدت زمان 30 ماه به بهره برداری رسید، اظهار داشت: برای احداث پست ۶۳، ۶۵۰ میلیارد ریال اعتبار و برای احداث خط ۲۳۰ نیز ۹۸ میلیارد ریال هزینه شده است.

وی افزود: افزایش قابلیت اطمینان و بهبود پایداری شبکه و جابجایی سریع بار جهت انجام عملیات سرویس و تعمیرات درشبکه از دیگر مزایای اجرای این طرح است.

اردکانیان گفت: برطرف شدن افت ولتاژ و خاموشی‌ های ناخواسته از مهم‌ ترین اهداف اجرایی این طرح بوده است.

وزیر نیرو در مورد خاموش های امسال بیان کرد: پرونده خاموشی های تابستان امسال بسته شد و از ۱۹ مرداد ماه خاموشی نداشتیم.

وی گفت: افزایش قابلیت اطمینان و بهبود پایداری شبکه و جابجایی سریع بار جهت انجام عملیات سرویس و تعمیرات درشبکه از دیگر مزایای اجرای این طرح است.

اردکانیان، خط ۲۳۰ کیلوولت تغذیه ایستگاه تنکابن را بطول ۲ کیلومتر مدار و احداث خط ۶۳ کیلوولت خروجی ایستگاه تنکابن را ۶ کیلومتر اعلام کرد و افزود: تعدیل در بارگذاری ایستگاه‌ های انتقال منطقه، کاهش تلفات شبکه انتقال و فوق توزیع، بهبود ولتاژ ایستگاه‌ های منطقه و جلوگیری از خاموشی‌ های ناشی از افت ولتتاژ برق در منطقه از اهداف اجرای این طرح بوده است.

بازدید وزیر نیرو از سد هراز

وزیر نیرو در بازدید از سد هراز بر تسریع در احداث این سد و تامین مالی آن تاکید کرد.

رضا اردکانیان در ادامه سفر خود به استان مازندران در بازدید از سد هراز با تاکید بر اهمیت این سد برای مردم این استان و به ویژه دشت بزرگ هراز تاکید کرد: تامین منابع مالی سد هراز باید در اولویت برنامه‌های مهار آب استان مازندران قرار گیرد.وی با اشاره به ضرورت استفاده از فاینانس برای این طرح گفت: گام های خوبی برای استفاده از فاینانس انجام گرفته و باید تلاش و پیگیری به سرانجام برسد.

در این بازدید محمدابراهیم یخکشی مدیرعامل آب منطقه ای مازندران ضمن تشریح وضعیت اجرایی این طرح پیشرفت آن را ۳۵ درصد و پیشرفت جاده جایگزین را ۱۲ درصد اعلام کرد و افزود: تاکنون ۱۴۰ میلیارد تومان برای این طرح هزینه شده است.
وی اعتبارات سال جاری این طرح را ۱۲ میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: باتوجه به ناکافی بودن اعتبارات عمرانی با تلاش و عنایتی که وزارت نیرو و استاندار محترم داشتند مبلغ ۸۰۰ میلیارد تومان از محل متفرقه برای این سد در نظر گرفته شد که امیدواریم مبلغ مذکور به زودی تخصیص یابد.

وی افزود: برای تامین منابع اعتباری این سد بسته ای را به نام بسته هراز تعریف کرده ایم که شورای اقتصاد برای تامین منابع مالی آن از محل فاینانس موافقت خود را در سال های قبل اعلام کرد و قرارداد تجاری آن با یک شرکت چینی منعقد شد در تلاش هستیم که نسبت به اخذ مجوز ماده ۶۲ و تمدید مجدد موافقت شورای اقتصاد اقدام کنیم.

شایان ذکر است سد هراز در ۲۰ کیلومتری جنوب آمل برروی رودخانه هراز قرار دارد این سد قادر است سالانه ۶۵۰ میلیون متر مکعب آب را تنظیم و در اختیار یکصدهزار هکتار از اراضی شالیزاری پائین دست قرار دهد.همچنین

این سدنقش تعیین کننده ای در تامین آب شرب جمعیت یک میلیون نفری ۵ شهرستان پائین دست و جذب توریست و توسعه صنعت گردشگری و تولید انرژی برق‌آبی به ظرفیت ۱۷۰ گیگاوات ساعت در سال خواهد داشت.

بهره برداری نیروگاه ۲۹ مگاواتی شهرک صنعتی ساری، سیستم انتقال آب بابل، بازدید از سد البرز ، تصفیه خانه آب آشامیدنی و فاضلاب ساری و آغاز عملیات اجرایی نیروگاه مسیر انتقال آب آشامیدنی از سد شهید رجایی از برنامه‌‌های وزیر نیرو به مازندران است.

نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
مهمترین عناوین

کیمیا سامانه