معاون هواشناسی مازندران خبر داد

پیش‌بینی رگبارهای پراکنده و وزش باد در آسمان مازندران

شناسه خبر: OTUyNTI /

معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی مازندران گفت: طی روزهای آینده شاهد رگبارهای پراکنده و وزش باد در آسمان مازندران باشیم.

تنکابن24، احمد اسدی در گفت‌وگو با خبرنگار ما، اظهار کرد: طی روزهای گذشته شاهد بارش باران در آسمان که بیشترین بارش از دشت‌ناز 9 و ساری پنج میلی‌متر بود.

وی افزود: دمای هوا نیز روز گذشته کاهش یافت به‌طوری‌که بیشینه دمای هوا مربوط به گلوگاه با 31 و کمینه بلده مربوط به بلده با 13درجه سانتی‌گراد بوده است.

معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی مازندران اضافه کرد: براساس نقشه‌های هواشناسی طی دو سه روز آینده کماکان استقرار جریانات مرطوب و خنک شمالی را بر روی آسمان مازندران داریم که با عبور متناوب امواج تراز میانی همراهی دارد و انتظار داریم طی روزهای آینده شاهد رگبارهای پراکنده و وزش باد در آسمان مازندران باشیم.

اسدی بیان کرد: روزهای پایانی هفته کمی از ناپایداری و ابرناکی آسمان مازندران کاسته شود اما باتوجه به شرایط فصلی و جغرافیایی احتمال بارش‌های پراکنده دور از انتظار نخواهد بود.

وی با اشاره به اینکه از اواخر روز شنبه بانفوذ سامانه ناپایدار شرایط برای بارش‌های پراکنده مهیا می‌شود، تصریح کرد: در برخی مناطق بارش‌ها رگبارهای شدید و موقتی اتفاق می‌افتد که ارتفاعات گاها مه‌آلود که موجب کاهش دید می‌شود که زمان تردد حتما با رعایت نکات ایمنی تردد کنند.

معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی مازندران یادآور شد: با توجه به این شرایط کشاورزان به‌ویژه شالیکاران پیگیر وضعیت هوا باشند که با مساعد شدن هوا نسبت به برداشت اقدام کنند.

اسدی در پایان گفت: دریای مازندران طی دو روز آینده به‌صورت مواج پیش‌بینی می‌شود و برای شنا و تردد قایق‌های تفریحی ممنوع است.

نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
مهمترین عناوین

کیمیا سامانه