حسن عباسی در تنکابن:

آقای روحانی! لااقل در تلویزیون از مردم عذرخواهی می‌کردید/ عده‌ای ۵ سال کشور را معطل مذاکره با کدخدا کردند

شناسه خبر: OTUyNDE /

یک کارشناس مسائل سیاسی خطاب به رئیس‌جمهور گفت: مردم انتظار داشتند در تلویزیون از فساد دولت عذرخواهی کنید. این تکبر شما به نام اسلام و روحانیت تمام می‌شود.

به گزارش تنکابن24، دکتر حسن عباسی در سومین مراسم گرامیداشت شهدای مدافع حرم استان و یادبود شهید محرمعلی مرادخانی در مسجد جامع نشتارود اظهار کرد: امروز با جامعه‌ای مواجه هستیم که از هوای نفسشان تبعیت می‌کنند و به همین دلیل در زمان ظهور، کار حضرت از همه انبیا سخت‌تر است و انبیا با ایشان همراه می‌شوند. تنها ملتی که پای آرزوهای انبیا و ائمه ایستاد، ملت عظیم ایران است که خود را مدافعان حرم آل‌الله می‌دانند.

 

وی افزود: کسی که در این جمعیت هفت میلیاردی کره زمین از هوای نفسش تبعیت می‌کند، قطعاً انبیا بر او وکالت ندارند و طبیعتاً از وکالت ائمه و ولایت نیز خارج هستند و مسیر خویش را به‌سوی نابودی پیش می‌برند.

 

 این استاد دانشگاه با بیان اینکه جهان از نظر ولایت‌پذیری به دو بخش اصلی تقسیم می‌شود، خاطرنشان کرد: ولایت الله، رسول‌الله، اولاامر در یک دسته و ولایت هوای نفس جزء دسته دیگر است. در این میان، شهید جای خود را به‌صورت ویژه نشان می‌دهد که با پذیرفتن ولایت الله بر روی هوای نفسش پا می‌گذارد و به هدف خلقت خویش دست می‌یابد.

 

عباسی با اشاره به اینکه آنچه را که جامعه اسلامی و غیر اسلامی به‌صورت یکسان بتوانند انجام دهند به‌عنوان کارنامه مثبت آن جامعه اسلامی محسوب نمی‌شود، تصریح کرد: اسلام به انسان‌سازی شناخته می‌شود. کارنامه حکومت جمهوری اسلامی این است که چه تعداد از آحاد آن جامعه هوای نفسشان را می‌پرستند و چه تعداد، الله را تبعیت می‌کنند. انسان‌سازی کارنامه مثبت جمهوری اسلامی است.

 

وی با بیان اینکه تعداد افراد رستگار شده در طول دوران ۴۰ ساله انقلاب از کل انسان‌های از زمان حضرت آدم تا سال ۵۷ بیشتر است، متذکر شد: ابلیس باید از طریق تهاجم فرهنگی و یا فشار اقتصادی بر مردم، کاری می‌کرد.

 

این تحلیل‌گر روز اضافه کرد: در سال ۹۵ و ۹۶، هفت مرجع تقلید طی ۱۱۰ بار اعلام کردند که سیستم بانک جمهوری اسلامی ربوی است و این اصلی‌ترین خطر برای جمهوری اسلامی است.

 

عباسی یادآور شد: امروز خطر، خطرِ آلوده کردن سفره ملتی است که ۴۰ سال تهدید، تحریم، ترور را تحمل کردند ولی ذره‌ای از دفاع از ولایت کوتاه نیامدند. امروز هر کس هر جا که مقامِ مسئول است باید از این موضوع مراقبت کند.

 

وی افزود: ترامپ، نتانیاهو و افراد این‌چنینی خطرشان برای جمهوری اسلامی یک درصد است لذا ما در درون، ۹۹ درصد نگران مقامات و مسئولین داخلی هستیم.

 

 این کارشناس سیاسی خاطرنشان کرد: کسی که ما را از ترامپ و نتانیاهو می‌ترساند، ترس از دست دادن دنیای خویش را دارد. کسی که در مقابل دین ما بایستد بداند ما در مقابل دنیایش می‌ایستیم.

 

عباسی ادامه داد: ما در مورد ناکارآمدی شما که به اسم اسلام و ولایت ثبت می‌شود، نسبت به نفوذی بودن شما مشکوکیم مگر اینکه خلافش ثابت شود. معیارهای سنجش مدیران در جمهوری اسلامی معیارهای مدیریت علم غربی است که بر این اساس امکان ندارد از دلش جامعه‌ی دینی خارج شود.

 

وی با آسیب‌شناسی عصر انبیا و ائمه و با اشاره به حدیثی از امام سجاد (ع) عنوان کرد: مردم در زمان ما ۶ طبقه‌اند: سیاسیون شما شیرها هستند که با زور می‌خواهند بر قدرت بمانند، گرگ‌ها تجّار شما هستند که وقت خریدِ کالا مذمت می‌کنند و وقت فروش مدح، روباه کسانی هستند که از دین ارتزاق می‌کنند یعنی از دین حرف می‌زنند اما در قلب به آن اعتقادی ندارند، سگ‌ها رسانه‌ای هستند که مردم از ترس زبان آن‌ها بهشان احترام می‌گذارند و اما خوک‌ها کسانی که معلوم نیست با حق هستند یا باطل و در نهایت مؤمنین برّه‌ها هستند.

 

این استاد دانشگاه در بخش دیگر سخنان خود خاطرنشان کرد: مملکت را پنج سال معطل مذاکره با کدخدا کردند و ۵۴ فحش به منتقدین دادند چراکه می‌گفتند آمریکا قابل‌اطمینان نیست و با هر دروغ و جفایی رأی آوردند.

 

عباسی افزود: دولت و مجلس امروز دست جریانی است که همیشه طلبکار بوده و با ناکارآمدی خود کاری کرده که ولایت و نظام باید پاسخگو شود.

 

وی خطاب به رئیس‌جمهور عنوان کرد: مردم انتظار داشتند در تلویزیون از فساد دولت عذرخواهی کنید. این تکبر شما به نام اسلام و روحانیت تمام می‌شود. اولین رفراندوم قانون اساسی را برگزار کنید و ببینید آیا آن ۲۳ میلیونی که سال قبل به شما رأی دادند دوباره این کار را می‌کنند؟!

 

این کارشناس همچنین متذکر شد: در آینده به شما خواهند گفت که در سوریه و عراق پولی خرج نشد بلکه بخش عمده‌ای از مراودات اقتصادی مصوب شد که آن کشورها منابع و معادنشان را در اختیار ما قرار دهند.

 

عباسی در پایان با اشاره به اینکه ارتش، سپاه، وزارت دفاع، نیروی انتظامی تنها با ۲ الی ۳ میلیارد مملکت را امن نگه می‌دارند و هرچه جاده، اتوبان، سد و نیروگاه را می‌سازند و هم‌زمان در سوریه، عراق، لبنان دشمن را شکست می‌دهند و در جشنواره‌های فجر بهترین فیلم‌ها را نمایش می‌دهند و همین‌طور سریال‌های تلویزیونی ازجمله پایتخت و... را می‌سازند و عمده نشست‌های فرهنگی و انتشار کتاب‌های مناسب از سوی این نهادها صورت می‌گیرد، خطاب به دولت گفت: بفرمایید که با بقیه پول مملکت چه می‌کنید؟؟!

 

 

نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
مهمترین عناوین

کیمیا سامانه