وزیر کشور:

ملت ایران هیچ اعتمادی به آمریکا ندارد/ آمریکا از ملت ایران عذرخواهی کند

شناسه خبر: OTUyMzk /

وزیر کشور با تآکید بر لزوم هوشیاری در برابر دشمنان، گفت: اگر درصدی هم فکر کردن مذاکره با آمریکا وجود داشته باشد، فقط در صورت عذرخواهی آمریکا از ملت ایران تحقق می‌یابد.

تنکابن24، عبدالرضا رحمانی‌فضلی، پیش از ظهر امروز در سیزدهمین ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی استان یزد که در سالن کوثر استانداری برگزار شد، گفت: اقدامات اقتصادی مقاومتی در استان یزد بایستی متفاوت‌تر صورت گیرد؛ کما اینکه از گذشته تاکنون اقدامات خوبی در این راستا شکل‌گرفته است و این اقدامات بایستی ادامه یابد.

وی افزود: پرداختن به مسائل گذشته یادآوری خاطره‌ها و اسطوره‌ها نیست، بلکه نشان از علم، تجربه، تلاش و مجاهدت هوشمندانه یک ملت در نحوه چگونگی انطباق شرایط زندگی با این شرایط محیطی کنونی است که از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

وزیر کشور با اشاره به اینکه کشور ایران از گذشته تاکنون مهد علم، حکمت و فلسفه بوده است که یادآور تمامی این موضوعات الگوی بسیار خوبی برای پیشرفت کشور است، اظهار داشت: هزار سال پیش گذشتگان استان یزد برای پاسخگویی به نیاز آب به حفر قنات پی برده‌اند که در حال حاضر این تجربه پیشینیان از اهمیت خاصی برخوردار است و ماندگار شده است و نیاز به محاسبات دقیق‌تر و پیش‌بینی‌های ظریفی دارد.

رحمانی‌فضلی با تأکید بر اینکه قدرت تغییر و مدیریت در انسان نهادینه‌شده است و تنها انسان است که از قوه عقل برخوردار است، خاطرنشان کرد: درواقع خداوند متعال به انسان قوه عقل بخشیده است و روح خودش را در وجود انسان دمیده است؛ لذا مسلم است که انسان از توانمندی‌ها و قدرت تسلط بالایی برخوردار باشد.

این مقام مسئول با اشاره به اهمیت نقش تأثیرگذار اعتقاد توحیدی در توانمندی‌های انسان، تصریح کرد: در حال حاضر کشورمان در شرایطی قرارگرفته است که این شرایط نگاه‌های تفاوتی را شامل می‌شود؛ چنانچه هم می‌توان به کشور نگاه یاس و ناامیدی کرد و هم می‌توان نگاه تغییر و تحول کرد که در این راستا می‌توانیم مانند طرف مقابل با تمام قوا و امکانات وارد میدان شویم.

وی بابیان اینکه امام راحل به‌تنهایی و با تکیه‌بر آموزه‌های علمی و دینی توانست انقلاب را از دست نااهلان نجات دهد و رهبری آن را در دست گیرد، اذعان کرد: کشورمان در این چهل سال فراز و نشیب‌های زیادی را تجربه کرده است که خوشبختانه بر اساس برآیند صورت گرفته این انقلاب به جایگاهی رسیده است که دنیا در مقابل قدرت این انقلاب ایستاده است.

وزیر کشور بیان داشت: در حال حاضر کسانی که درگذشته فکر می‌کردند این انقلاب در ظرف بسیار کوتاهی از بین می‌رود، در پی این هستند تا کشورمان را از انرژی هسته‌ای ساقط کنند؛ اما خوشبختانه در حال حاضر برای همگان اثبات‌شده است که درواقع مواجهه دشمن با ما، مواجهه باقدرت ماست؛ کما اینکه کشورمان دربرگیرنده بسیاری از مشکلات است و ما غافل از این مشکلات نیستیم و در راستای رفع این مشکلات از تمام ظرفیت‌ها استفاده می‌کنیم.

رحمانی‌فضلی با اشاره به اینکه ما همان نسلی هستیم که پرچم‌دار کار، تلاش و پیشرفت است و در این راستا کوتاه نمی‌آید، تأکید کرد: درواقع در حال حاضر دشمن به‌هیچ‌عنوان جرئت وارد شدن جنگ نظامی علیه ایران را ندارد؛ چراکه باتجربه‌ای که در جنگ‌های عراق، یمن و سوریه دارد، به‌هیچ‌عنوان توان وارد شدن جنگ با ایران را ندارد.

وی یکی دیگر از رویکردهای دشمن علیه ملت شجاع ایران را، بحث اقتصادی عنوان کرد و ابراز داشت: درواقع در شرایط کنونی به‌هیچ‌عنوان قابل‌قبول نیست که کشورمان بعد از فراز و نشیب‌های چهل‌ساله با عنصر نفت توسط دشمنان تهدید شود؛ همچنین یکی دیگر از رویکردهای دشمن علیه انقلاب، رویکرد تبلیغاتی است که در این راستا درصدد است تا در برابر ایران ایستادگی کند و در این راستا با تمام قوا وارد میدان شده است.

این مقام مسؤول با تأکید بر اینکه در حال حاضر برای همگان به اثبات رسیده است که امنیت در کشورمان مهم‌ترین موضوع کشورمان است و به دشمن هیچ اعتمادی نیست، اذعان کرد: واقعیت این است که در شرایط کنونی دشمن با ایجاد تنش‌های داخلی درصدد ایستادگی با ایران است که در این راستا دشمن با تمام قوا واردشده و با تبلیغات قوی و مستمر این موضوعات را پیگیری می‌کند.

وزیر کشور بابیان اینکه دشمن درصدد بزرگ جلوه دادن مشکلات کشور ایران است و در حال حاضر تمام دغدغه ما این است که مردم از انقلاب احساس ناامنی نداشته باشند، ادامه داد: در حال حاضر آمریکا در برابر جهانیان به‌صورت کامل علنی زیر تعهدات و قول‌های خود زده است؛ لذا با چنین افرادی امکان مذاکره به‌هیچ‌عنوان وجود ندارد.

رحمانی‌فضلی در پایان با تأکید بر لزوم هوشیاری در برابر توطئه‌های دشمن، خاطرنشان کرد: در رابطه با برجام برای همگان مسلم شده است که آمریکا هیچ همکاری در این راستا انجام نداده است و زیر قول و وعده‌های خود زده است؛ لذا دیگر به‌هیچ‌عنوان ملت هوشیار ایران هیچ اعتمادی به آمریکا ندارد؛ لذا اگر درصدی هم فکر کردن مذاکره با آمریکا وجود داشته باشد، فقط و فقط در صورت عذرخواهی آمریکا از ملت ایران تحقق می‌یابد.

انتهای پیام

 

نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
مهمترین عناوین

کیمیا سامانه