خدمات رسانی دانشجویان جهادی به مناطق محروم سه‌هزار

شناسه خبر: OTUyMzI /

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه‌های محمود آباد گفت: گروه جهادیون متشکل از ۴۰ نفر از دانشجویان محمودآباد به مدت ۱۰ روز جهت خدمت رسانی به مناطق محروم اعزام شدند.

تنکابن24 به نقل از خبرگزاری دانشجو، محمد جواد ذبیح نژاد، مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه های محمود آباد در گفتگو با خبرنگار ما گفت: حرکت‌های جهادی، مجموعه‌ای از فعالیت‌های خودجوش است که توسط دانشجویان، طلاب حوزه‌های علمیه و دانش آموزان داوطلب و سایر جوانان داوطلب در مناطق محروم کشور برگزار می‌شود و بنابر ظرفیت‌ها و توانایی‌های موجود در میان شرکت کنندگان، انواع خدمات از جمله انجام پروژه‌های عمرانی مورد نیاز منطقه، خدمات کشاورزی، پزشکی در کنار فعالیت‌های فرهنگی در آن‌ها ارائه می‌شود.

ذبیح نژاد بیان کرد: گروه جهادی «جهادیون» متشکل از ۴۰ نفر از دانشجویان جهادگر شهرستان محمودآباد به استعداد ۲۰ برادر و ۲۰ خواهر، در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری و با مشایعت اعضای شورای اسلامی این شهرستان از تاریخ ۲۵تیرماه به مدت ۱۰ روز به ۳ روستای «سِرن، شهرستانَک و درجان» واقع در منطقه ۳۰۰۰ تنکابن به جهت خدمت رسانی در حوزه عمرانی، آموزشی، فرهنگی و بهداشتی اعزام شدند.

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه‌های محمود آباد مطرح کرد: این گروه به ۳ روستای فاقد امکانات رفاهی و حداقلی برای زندگی بودند اعزام شدند.

وی گفت: این روستا‌ها دارای مشکلاتی مانند عدم وجود راه مواصلاتی مناسب (آسفالت)، عدم وجود گاز در فصول سرد، نبود خط تلفن ثابت و اینترنت خانگی است.

ذبیح نژاد در ادامه تاکید کرد: البته کمبود‌های دیگر وجود دارد مانند نبود دکل مخابراتی در این سه روستا که موجب مختل شدن ارتباط و عدم وجود اینترنت همراه و همچنین عدم آنتن دهی تلوزیون در این محلات شده است.

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه‌های محمود آباد گفت: عدم وجود لوله کشی مناسب آب در این سه روستا که از قضا پروژه آبرسانی توسط گروه جهادی «جهادیون» پذیرفته شد.

این فعال دانشجویی با اشاره به فعالیت گروه جهادی «جهادیون» دراین ۳ روستا تصریح کرد: اقداماتی در خصوص ساخت و تکمیل پروژه غسالخانه در روستای شهرستانک انجام شد و همچنین زیرسازی و حفر کانال برای تدفین لوله آب و تکمیل آبرسانی به روستا‌های شهرستانک و درجان و نظافت و پاکسازی در سه روستای سرن، شهرستانک و درجان توسط این گروه صورت پذیرفت.

ذبیح نژاد در ادامه افزود: در حوزه ورزشی کلاس‌های رزمی، دفاع شخصی و ورزشی (فوتبال و والیبال) در مسجد روستای شهرستانک برای جوانان و نوجوانان توسط برادران برگزارشد.

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه‌های محمود آباد مطرح کرد: به مناسبت تولد امام رضا (ع)  جشنی در روستا برگزار شد.

وی با اشاره به فعالیت خواهران در حوزه فرهنگی تصریح کرد: کلاس‌های آموزشی (ورزش، قرآن، بهداشت، نقاشی، زبان انگلیسی و احکام) توسط خواهران انجام شد که مورد استقبال اهالی روستا قرار گرفت.

ذبیح نژاد مطرح کرد: حرکت‌های جهادی صرفا یک کار عمرانی یا فرهنگی یا اردوی خودسازی نیست، بلکه مجموعه جامعی است که آثار و برکات آن، در سه حوزه «مردم و اهالی مناطق محروم، شرکت کنندگان در این حرکت‌ها» و «مسئولان و مدیران منطقه‌ای» قابل بررسی است. البته کلمات قادر نیستند این آثار و برکات را با همه ابعاد و گستردگی خود بیان کنند و برای درک این موضوع باید به اردوی جهادی رفت و این آثار و برکات را دید و حس کرد..

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه‌های محمود آباد با اشاره به آثار و برکات اردو‌های جهادی تاکید کرد: تقویت امید به زندگی و ایجاد انگیزه برای حضور در جوامع روستایی و مناطق محروم، موفقیت در رفع ریشه بسیاری از محرومیت‌ها، یعنی فقر فرهنگی منطقه و ارتقاءآن، ترویج روحیه نشاط و کار، هم چنین ایجاد باور در میان اهالی این مناطق نسبت به توانایی‌های بومی برای حل مسائل و مشکلات.

وی در مورد فضای معنوی اردو‌های گفت: بهره‌مندی از فضای معنوی کم نظیر این سفر‌ها و حرکت به سمت خودسازی و همچنین چشیدن طعم محرومیت و فقر از نزدیک و ثبت صحنه‌های محرومیت در اذهان دانشجویانی که روزی مسئولیتی در این کشور بر عهده خواهند گرفت.

این فعال دانشجویی در مورد آثار و برکات اردو‌های جهادی برای مسئولان و مدیران کشور اظهار داشت: دلگرمی به کار و ایجاد انگیزه برای خدمت به مردم با مشاهده ایثار و کار خالصانه جوانان آنهم بی هیچ مواجبی و همچنین پاسخگویی در مقابل کم کاری‌های احتمالی و اهمال در تکالیف و وظایف، و اصلاح عملکرد‌ها تاثیر گذار خواهد بود.

این فعال دانشجویی در خاتمه گفت: گروهی دیگر از دانشجویان جهادگر شهرستان محمودآباد از دانشکده صنعت نفت محمودآباد متشکل از ۳۰ نفر (برادر) در تاریخ ۱۰ مردادماه به منطقه سرپل ذهاب استان کرمانشاه بابت خدمت رسانی در حوزه عمرانی اعزام خواهند شد.

نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
مهمترین عناوین

کیمیا سامانه