رئیس بنیاد نخبگان مازندران اعلام کرد

رتبه دوم مازندران در ثبت اختراعات بعد از استان تهران

شناسه خبر: OTUyMTQ /

رئیس بنیاد نخبگان مازندران با اشاره به اینکه استان مازندران در رتبه دوم سطح دو ثبت اختراعات بعد از تهران قرار دارد، گفت: مازندران به لحاظ اختراعات سطح دو را کسب کرد.

تنکابن24، محسن جهانشاهی بعد از ظهر امروز در نشست خبری مدیران حوزه فناوری و اطلاعات که در استانداری برگزار شد، اظهار کرد: بنیاد علمی نخبگان در استان مازندران در سال 1389 تشکیل شد که فعالیت‌های متعدد و متنوع در آن انجام گرفته است.

وی بیان کرد: حوزه تمرکز این بنیاد از لحاظ آماری پوشش افراد از دوران دبستان تا کهنسال است و همچنین در این مجموعه تعدادی اساتید و فرهیختگان دانشگاهی را هم داریم.

رئیس بنیاد نخبگان مازندران با اشاره به اجرای طرح ملی شهاب، یادآور شد: این طرح ازجمله طرح‌هایی است که تحت مدیریت ما قرار دارد، در سال‌های ابتدایی جذب استعدادهای برتر را داشتیم ولی در حال حاضر نزدیک به 50 هزارنفر از گلوگاه تا رامسر زیر مجموعه طرح شهاب قرار گرفتند که با کمک آموزش و پرورش وظایف خود را انجام می‌دهیم.

این مسئول خاطرنشان کرد: طرح شهاب، دانش آموزان و دانشجویان و اساتید را در بر گرفته و در کنار آن تولید علم دانش بنیانی داریم.

جهانشاهی گفت: پیش‌بینی شده در سال 2020 میلادی که اوج فناوری را مشاهده کنیم این در حالی است که در حال حاضر که در موج اول هستیم اثرات آی تی را بیشتر حس می‌کنیم و کم کم اثرات نانو فناوری را بیشتر خواهیم دید.

وی افزود: مازندران استان متفاوتی است که در نوار رامسر تا گلوگاه 200 دانشگاه تولید محتوا دارد و این حجم از فارغ التحصیلان را باید به گونه‌ای هدایت کنیم که دغدغه اشتغال نداشته باشند و در این بین دو هزار و 500 نفر در حوزه دانشگاهی و اساتید را تحت حمایت داریم.

رئیس بنیاد نخبگان مازندران با اشاره به اینکه استان مازندران در رتبه دوم سطح دو ثبت اختراعات بعد از تهران قرار دارد، گفت: مازندران به لحاظ اختراعات سطح دو را کسب کرد و در حوزه شرکت‌های دانش بنیان آمار خوبی را به خود اختصاص دادیم همچنین استقرار مراکز فناوری برای کمک به دانشجویان و ارائه تسهیلات هم انجام شد.

نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
مهمترین عناوین

کیمیا سامانه