شریعت‌نژاد:

دو تابعیتی‌ها نباید هیچ پستی در جمهوری اسلامی داشته باشند/ اعتماد مردم‌ باید ارتقا یابد

شناسه خبر: OTUyMDM /

نماینده مردم تنکابن و رامسر در مجلس شورای اسلامی گفت: افرادی که دو تابعیتی هستند و آن‌هایی که فرزندانشان در آمریکا و انگلیس زندگی می‌کند، نباید حق هیچ‌گونه مسؤولیتی را در جمهوری اسلامی داشته باشند.

به گزارش تنکابن24، ظهر پنجشنبه شمس الله شریعت نژاد در چهارمین جلسه شورای اداری شهرستان تنکابن که در مجتمع حبیب ابن مظاهر شیرود برگزار شد، اظهار کرد: رسالت ما این است که از دستاوردهای انقلاب اسلامی و نظام مقدس پاسداری کنیم. هرچه ایستادگی و مقاومت ما بیشتر باشد، ما شاهد ذلت دشمنان خواهیم بود.

 

وی افزود: شرط این پاسداری، ایستادگی و مقاومت است. جنگ ۸ ساله برای ما رویارویی مستقیم بود با آمریکا اما پیشانی آن صدام بود. ما که کشوری با شرایط بسیار ناپایدار به‌ویژه در حوزه نظامی بودیم، به کشوری قدرتمند در منطقه تبدیل شدیم.

 

نماینده مردم شهرستان تنکابن در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: اگر می‌خواهیم کشوری بزرگ و مقاوم باشیم و عزت ما در دنیا حفظ شود، باید مقاومت داشته باشیم. برای همین منظور این‌همه شهید و جانباز دادیم و نمی‌توانیم از مواضعمان عقب‌نشینی کنیم.

 

این مسئول تأکید کرد: مقاومت باید عاقلانه، خردمندانه و باتدبیر باشد.

 

شریعت نژاد در بخش دیگر سخنان خود با اشاره به دستور رئیس‌جمهور جهت آمادگی دستگاه‌ها برای فشارهای احتمالی پیش رو، عنوان کرد: آمریکا به‌زعم من تهدید نیست، چون ما دشمن را می‌شناسیم و در مقابل آن مواضع را از پیش تعیین می‌کنیم اما نگرانی ما داخلی و کاهش اعتماد مردم به‌نظام است.

 

وی با بیان اینکه روز قدس و ۲۲ بهمن روز مقابله با استکبار جهانی است، تصریح کرد: مردم و انقلاب ما هویتش استکبارستیزی است و مردم به این خاطر به صحنه می‌آیند‌.

 

عضو مجمع نمایندگان مازندران همچنین یادآور شد: رهبری از گذشته بر بحث تهاجم فرهنگی تأکید داشتند اما ما خیلی متوجه نمی‌شدیم تا به امروز که مظاهرش را می‌بینیم.

 

این مسئول متذکر شد: تهاجم فرهنگی برای این است که ما را از داخل تهی کند و ارزش‌های ما را به بازی بگیرد. دشمن می‌خواهد این اعتماد مردم که بزرگ‌ترین سرمایه است را فرو بریزد.

 

شریعت نژاد در ادامه تصریح کرد: افرادی که دو تابعیتی هستند و آن‌هایی که بچه‌هایشان در آمریکا و انگلیس زندگی می‌کند، نباید حق هیچ‌گونه مسئولیتی را در جمهوری اسلامی داشته باشند. باید کاری کنیم که اعتماد مردم به‌نظام ارتقا پیدا کند.

 

وی خطاب به مدیران شهرستان‌های حوزه استحفاظی خود، متذکر شد: ما حق نداریم برای شخص خودمان، منافع عمومی را به خطر بیندازیم. اگر می‌خواهید امکانی را بدهید، به پسرخاله‌ات نده، با آدم‌های ناباب نگردید تا ذهن مردم خراب نشود.

 

نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی در پایان از مسئولان درخواست کرد تا نگاه و قضاوت مردم برایشان مهم باشد و اگر می‌توانند ماشین شاسی‌بلند بخرند هم، در این دوره مسئولیتشان این کار را نکنند و خودشان را در مظان اتهام قرار ندهند.

 

 

مدیرانی که پاسخگو نیستند در خانه بمانند

سید امیر حسینی‌جو در این مراسم اظهار کرد: جهان استکبار در سیاستی منسجم تلاش دارد بر اینکه سال ۹۷ را سالی متفاوت ترسیم کند و در این رابطه اقدامات مختلفی در حوزه‌های اجتماعی، جنگ روانی، اقتصادی و... داشته که به خیال خویش، ۴۰ سالگی انقلاب پایان دوره انقلاب باشد.

 

وی افزود: دشمن برای این منظور طرح نیش زنبور را مطرح کرده تا با اعمال همه فشارها در حوزه‌های مختلف به مقصود برسد.

 

فرماندار ویژه شهرستان تنکابن با بیان اینکه امروز در شرایط عادی مدیریت نمی‌کنیم عنوان کرد: برخی از مدیران دستگاه‌های اجرایی هنوز نگاهشان به شرایط عادی و گل‌وبلبلی است. همه کسانی که حاکمیت را شکل می‌دهند در هر بخشی که فعالیت می‌کنند باید این توجه را در گفتار، رفتار، عملکرد داشته و به‌گونه‌ای عمل کنیم که بتوانیم خدمات بیشتری ارائه دهیم.

 

این مسئول با اشاره به اینکه بحث اشتغال باید همچون فرماندهی زمان جنگ دیده شود، متذکر شد: سال ۹۷ شرایط ما به‌گونه‌ای نیست که بخواهیم با تعارف مدیریت کنیم مدیری که پاسخگو نیست، در خانه بماند. یا مدیریت را نپذیرد یا وقتی پذیرفت، همه‌ی سختی‌های آن را قبول کند.

 

 حسینی‌جو اضافه کرد: انتظاری که مردم دارند فقط به سخنرانی، حرف و نصیحت نیست، ما باید مشکلاتشان را بشنویم و برای آن برنامه‌ریزی مؤثر داشته باشیم.

 

وی خطاب به روسای دستگاه‌ها گفت: اگر فردی در دستگاه شما هست که قدرتش از مدیر بیشتر است، به ما پیشنهاد کنید که او را به‌عنوان مدیر انتخاب کنیم.

 

معاون استاندار با انتقاد از بانک‌ها یادآور شد: دولت در بحث اشتغال طرحی با عنوان کارا معرفی کرده که اصلاً پیچیده نیست. دولت اعتباری را در اختیار بانک‌ها قرار داده و کارگروهی برای تشخیص و معرفی به بانک تشکیل داد اما بانک در زمان تسهیلات ایراداتی وارد می‌کند که هیچ توجیهی ندارد.

 

این مسئول خاطرنشان کرد: اگر در مورد مشکلی در دستگاه اداری با تنش اجتماعی مواجه شویم، مدیر آن دستگاه مستقیماً باید پاسخگو باشد.

 

حسینی‌جو در پایان با اشاره به اعتبارات ۲۵ میلیارد و ۷۹۴ میلیون تومانی در حوزه شهرستان در فصل تملک و دارایی، گفت: شرایط امروز عادی نیست و کسانی که در این شرایط مدیریت کنند، سنجیده می‌شوند.

 

 

 

نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
مهمترین عناوین

کیمیا سامانه