فرد انقلابی را پیدا کنید!

نواختن طبل تفرقه توسط یک مدیر ارشد در شهرستان تتکابن

شناسه خبر: OTUxOTI /

در این بازه زمانی که از توافق بد برجام جز جسدی به یادگار نمانده، عده‌ای همچنان کورکورانه از آن دفاع می‌کنند و حاضر نیستند تبعاتش و امید واهی ایجادشده در دل مردم را ببینند و همچنان بر مدیریت عالی جریان خود می‌نازند و هرگونه انتقاد سازنده را به انتقام‌گیری انتخاباتی ربط می‌دهند.

به گزارش تنکابن24، امروز کشور عزیزمان جمهوری اسلامی ایران در دهه چهلم انقلاب خود، در شرایطی مشابه ابتدای سرنگونی رژیم منحوس پهلوی قرار دارد، یعنی تمام جهان اراده کرده تا به شیوه‌ای این انقلاب موفق را که امروز الگوی ملت‌های مظلوم است، متوقف کند. درست در زمانی که کشور در چلچلگی خود در آستانه شکوفایی بیش از پیش و درنوردیدن مرزهای علم و فناوری و پیشرفت بود، با توافقی بین‌المللی موسوم به 5+1 به یکباره از حرکت ایستاد. این شاید گام نخست یک حرکت اشتباه بود، حرکات غلط بعدی را می‌توان درگیری بین دو طیف سیاسی اصولگرا و اصلاح‌طلب دانست و همچنین شکاف بین ملت و مسئولین.

 

در این بازه زمانی که از آن توافق بد جز جسدی به یادگار نمانده، عده‌ای همچنان کورکورانه از آن دفاع می‌کنند و حاضر نیستند تبعاتش و امید واهی ایجادشده در دل مردم را ببینند و همچنان بر مدیریت عالی جریان خود می‌نازند و هرگونه انتقاد سازنده را به انتقام‌گیری انتخاباتی ربط می‌دهند.

 

ما انقلابی‌تریم!

جمعه 8 تیرماه 97 حجت‌الاسلام عبدالعلی پور اکبر در خطبه‌های نماز جمعه شهرستان تنکابن بعد از اشاره به حوادث تروریستی سال‌های 60 و وضعیت بد اقتصادی در دوران جنگ، عمده مشکل امروز کشور را مدیریت ضعیف دانست و تصریح کرد: بهترین امکانات در مازندران قرار دارد و اصلاً هیچ کمبودی وجود ندارد و مشکل در ضعف مدیریتی است که همواره رنج‌برده و می‌بریم.

 

وی وضعیت شهرستان تنکابن را بحرانی‌تر از سایر نقاط استان عنوان کرد و گفت: مدیریت قاطع، مجدانه، دلسوزانه و سالم کار این استان را حل می‌کند.

 

چنین سخنان حکیمانه‌ای را که هر فردی با مشاهده وضعیت استان و شهرستان می‌تواند به‌خوبی درک کند، حسینی‌جو فرماندار ویژه تنکابن برنتافت و بلافاصله با انتشار یادداشتی در فضای مجازی، پاسخ گفت:

 

جناب حجت‌الاسلام و المسلمین پوراکبر امام‌جمعه محترم تنکابن

 

با سلام

ابتدای این متن را با این جمله البته اگر به عده‌ای از حامیان شما برنخورد آغاز می‌کنم:

«من در عمل و گفتار از شما انقلابی‌تر هستم»

شاید تعجب کنید که چرا این جمله را در ابتدای متن آورده‌ام، شاید عده‌ای سریعاً بعد از نشر این متن سلسله وار شروع کنند به حمایت از شما و نقد گسترده اینجانب!! شاید هم بگویند به ساحت مقدستان ... نمی‌دانم!!!

 

اما بعد از مدتی سکوت و بسیار مدارا و حتی پذیرفتن سفارش دوست صدیق و دلسوزمان جهت تعامل و همنشینی و نشستن سر سفره جنابعالی و نشستنتان در سفره ساده اینجانب و بعضی از دوستان، احساس می‌کنم بغض! پنهان شما با این نمونه نشست‌ها و تعاملات درمان نمی‌شود!!

 

من مثل همه مردم شریف تنکابن، مثل همه مردم ایران انقلابی‌تر از شما و تعداد اندکی از افراد همانند شما هستیم!

انقلابی‌تر هستیم چون، شرایط را درک می‌کنیم، چون می‌دانیم مستبدان باهم متحد شدند تا به‌اصطلاح کارمان را یکسره کنند، می‌دانیم حالا جبهه جنگ اقتصادی با چهره حاکمان جدید شکل‌گرفته و حزب و گروه و قوم و مذهب و ...نمی‌شناسد، می‌دانیم اتاق جنگ استکبار با نیروهای فراوان همه نقاط قوت و البته روزنه‌های ضعفمان را نشانه گرفته و با تفرقه، اخلال در نظم، تهییج افکار عمومی، تضعیف اجزای حاکمیت درصدد ایجاد ناامنی و بی‌ثباتی در جامعه است، می‌بینیم لبخند ترامپ را نسبت به اوضاع جدید و شوی تلویزیونی نتانیاهو و آرزویش مبنی بر بازی تیم فوتبال ایران و اسرائیل در تهران آزاد!! و درنتیجه تشویق مردم به ادامه مقابله با نظام، میدانیم برجام نقطه قوت ایران در عرصه بین‌المللی بود که ترامپ آن را توافق بد تلقی و با قلدری حاکم بر نظام سلطه آن را نقض کرد و البته جنابعالی زودتر از ایشان (شاید یک سال قبل) نقضش نموده بودید!!

 

می‌دانیم رهبر معظم انقلاب که جانم به قربانش خطاب به ریاست‌جمهور محبوب ایران اسلامی فرموده‌اند در نشست سران سه قوه منتظر تأییدیه اینجانب نباشید و به مصلحت نظام به تصمیمات متخذه فوراً عمل نمایید، میدانم ریاست محترم جمهوری اسلامی با تشریح وقایع اخیر همه احزاب را به وحدت دعوت و سر تعظیم فرو آوردند به اخلاق حسنه و گفتند: دستتان را می‌بوسم و تأکید کردند در این جنگ سه‌راه پیش رو داریم و برای موفقیت باید تفرقه و تشتت و جناح‌بازی داخلی را کنار بگذاریم و شمر واقعی زمان را بشناسیم. این‌ها را و البته دردهایی چون کمبود، سو استفاده، سو مدیریت و ... را هم می‌شناسیم که نظام هزینه‌های سنگینی را داده است.

 

این‌ها را می‌دانیم ولی شرایط را درک می‌کنیم و در جبهه مقابله با دشمن بجای جرزنی، غرزنی، دعوا و تفرقه، حواسمان به روبروست و دردمان از تیر به خودی هایست که دردش جان‌سوزتر از تیر و ترکش حقیقی و مجازی دشمن است.

 

حالا این صف‌بندی به جدیت شکل‌گرفته و وظیفه من و شما شناخت این جبهه است از شما نمی‌خواهیم که سکوت کنید! از شما می‌خواهیم رفتار سیاسی، جناحی، حزبی را از تریبون پرفضیلت نماز جمعه دورنمایید و در صورت تمایل، به تشکیل یک حزب بپردازید تا وقتی افراد دعوت می‌شوند، با اختیار بیایند و بدانند برای چه حرفی می‌روند.

 

نماز جمعه دعوت دین است برای شنیدن گفتار دین و احقاق عدالت، با بررسی بیانات شما برادر عزیزم به نظر می‌رسد هنوز شما انتخابات ۲۹ اردیبهشت را فراموش نکردید و با هر شوی جدید آب در آسیاب غیر می‌ریزید.

 

استاندار مازندران به‌طور شبانه‌روزی تلاش می‌نماید تا قابلیت‌های استان را ارتقا دهد ولی شما برای تحقق این اتفاق در چند نشست رسمی و غیررسمی به چه موضوعاتی اشاره نمودید؟! مشکل اصلی شما در نشست اصناف تنکابن چه بود؟ جلسات فرهنگی شهرستان چرا تعطیل است؟ فرماندهی قرارگاه فرهنگی در دستان چه کسانی است؟ چقدر جذب اتفاق افتاد و البته چه میزان دفع داشته‌اید؟

 

برادر عزیزم فرمودید کشور صاحب ندارد!! و البته استان و شهرستان، باید بگویم کشور آقا امام زمان (عج) با ولایت‌فقیه آگاه، هیچ‌وقت بدون صاحب نیست!! حواستان به ترفند دشمن در قرآن به نیزه جدید باشد و شمر زمانتان را بشناسید تا آینده تاریخ قضاوتی چونان سپاه گریزان از مولا امیرالمؤمنین در جمل، صفین و نهروان برایمان ننویسد.

 

ما مردم انقلابی تنکابن با بصیرت به مقابله در این جبهه جدید با هدایت رهبر عزیزمان و مسوولین دلسوز نظام می‌پردازیم و درمان زخم‌هایمان و البته بیان گله‌ها را به صبح پیروزی موکول می‌کنیم که خیلی دور نیست.

 

برادر کوچکتان سید امیر حسینی جو

 

پاسخ‌ها به یک ادعا:

پس از انتشار این یادداشت، جمعی از فعالین سیاسی و اجتماعی در یادداشت‌های جداگانه به ادعاهای مطرح‌شده در متن، جواب دادند. خلاصه‌ای از پاسخ‌ها:

 

1)  جناب آقای حسینی جو! ادعا کرده‌اید که فرق شما با سایر انقلابی‌ها، بلکه برتری شما نسبت به آن‌ها در این است که شما شرایط را می‌بینید و آن‌ها نمی‌بینند! اتفاقاً مسأله همین است که شما در دیدن شرایط و واقعیت‌ها مشکل داشته و دارید. شما نه به واقعیت ظرفیت‌های خودی باور داشته‌اید و نه به ضعف‌ها و ناکامی‌های دشمن! این است عامل عقب‌نشینی‌ها و خودزنی‌ها و منت‌کشی‌های شما در برابر دشمنان زیاده‌خواه ملت ایران.

 

جناب آقای حسینی جو!

فرموده‌اید که ریاست محترم جمهوری ندای وحدت سر داده و با اخلاق حسنه فرموده‌اند دستِ شمارا می‌بوسم.

البته ما وحدت را واجب دینی و انقلابی می‌شماریم و این اقدام ایشان را می‌ستاییم و ارج می‌نهیم و آن را به فال نیک می‌گیریم و امیدواریم هیچ‌گاه به ادبیات پیشینشان رجوع نکنند; بلکه شهامت پذیرش اشتباهاتشان را داشته باشند اما چرا در تمام این مدت یک‌بار از شما و هم‌حزبی‌ها و هم جبهه‌ای‌هایتان در انتقاد از آن رویه زشت و ادبیات نازیبا جمله معروف "ادب مرد به ز دولت اوست" شنیده نشد؟!

 

جناب آقای فرماندار!

اکنون‌که به‌زعم شما دشمن در جنگ اقتصادی علیه ما صف‌کشیده و رئیس دولتتان پرچم وحدت برافراشته است، آیا بهتر نیست به‌جای نوشتن نامه سرگشاده و القاء تفرقه و اختلاف و کشاندن آن به میان مردم، به کار و مسئولیت اسلامی و انقلابی خود بپردازید و برای حل مشکلات فراوان مردم این منطقه محروم و تا حدودی فراموش‌شده، آستین همت بالا بزنید؟!

 

جناب آقای حسینی جو!

همان‌گونه که فرموده‌اید نماز جمعه دعوت اسلام برای شنیدن پیام دین و فریاد عدالت است و انتظارِ نماز جمعه بی‌خاصیت و خنثی که کاری به کار سرنوشتِ جامعه نداشته باشد و سخن بر وِفقِ مراد دولت‌ها بگوید و بله قربان گوی این دولت و آن دولت باشد، انتظاری بی‌مورد است و شما اولین کارگزاری نیستید که سخنِ مخالفِ طبع خود را مخالف مصلحت اسلام و مسلمین تلقی می‌کند و شاید آخرین آن‌ها نیز نباشید.

 

آری! آینه چون نقش تو بنمود راست/ خودشکن آیینه شکستن خطاست"

 

 

2) از «اتحاد مستبدان برای ضربه به نظام و مردم» سخن به میان آوردید و خواستار اتحاد بیش‌ازپیش بین ملت شدید. اینکه هارت‌وهورت‌های امثال ترامپ و نتانیاهو برای شما تازگی دارد، تعجبی ندارد چراکه با همین قبیل تحلیل‌ها و ساده‌لوحی‌ها بود که به وعده‌های امثال اوباما و جان کری دل بستید و حرفشان را تضمین دانستید و کردید آنچه را که نباید می‌شد اما جهت اطلاع شما عرض می‌کنم که اتفاقاً مردم ما با هر سلیقه و گرایشی و با هر قوم و قبیله‌ای، در مقابل دشمنان یکدست و یک‌صدا هستند. لیکن این معدود دجالان، براندازان، مزدوران، مفسدان و سیاسیون خائن هستند که با رخنه در صفوف به‌هم‌پیوسته ملت قصد برهم زدن این اتحاد را دارند. مزدوران و براندازانی که در ماجرای فتنه 88 و امثالهم تیرشان به سنگ خورد و در دریای بیکران ملت غرق شدند.

 

مفسدان و سیاسیون خائنی که اتفاقاً نمونه‌هایی از ایشان در دولت شما حضور داشته و دارند و آرامش روانی و امنیت اقتصادی مردم را به چالش کشیده‌اند، همان‌هایی که با قصور و تقصیر خود در بازارهای پولی و مالی، کار را به این روزها رسانیده‌اند و صدالبته که ایشان هم به‌زودی سیلی محکمی از ملت خواهند خورد.

 

- از برجام به‌عنوان «نقطه قوت ایران در عرصه بین‌المللی سخن گفتید و باید با نهایت تأسف بگویم: «و ما ادراک ما البرجام؟!». قصد نداریم با برشمردن خسارات فراوان این ننگ نامه، وقت شما و تالیان این سطور را بگیریم، چراکه برجام اگر فایده‌ای داشت باید ذره‌ای از آن را مردم حس می‌کردند. زمانی رئیس دولت محبوبتان در قولی فرمودند که: «تورم آن چیزی نیست که در آمار بانک مرکزی اعلام می‌شود بلکه آن چیزی است که بر سر سفره مردم حس می‌شود». حال بنده نیز از همین صحبت ایشان استفاده می‌کنم و ضمن گریز به تورم اعلامی از سوی بانک مرکزی همین دولت که در محاسباتی فضایی، آن را 9.4% اعلام کرده است، اعلام می‌نمایم فواید و مزایای برجام، باید بر سر سفره مردم و نه در قول و شعارهای مسئولین دیده شود. ضمناً اگر شما یا دوستانتان این‌قدر بر وفور فواید برجام اصرار دارید، بنده به نمایندگی از دوستانم در شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی، شمارا به مناظره در خصوص پیامدهای برجام دعوت می‌نمایم.

 

- اینکه شما از تیر به خودی حرف می‌زنید، قدری مضحک می‌نماید چراکه درزمانی بسیار نزدیک، دستاوردهای بزرگ ملت و دانشمندان جوان ما، یکی‌یکی پلمپ و بتون‌ریزی شدند و بزرگ‌ترین تیر به خودی‌ها را با وقاحت تمام دوستان شما در دولت روانه‌ی یاران مخلص انقلاب، کارشناسان و کاربردهایی کردند که ملتمسانه شمارا دعوت به تفکر و تعمق می‌نمودند دریغ از آنکه گویی جنون و عطش وادادگی در مقابل غرب و نیل به اهداف پوچی که متأسفانه هرگز نیز حاصل نشد، چشمان و گوش‌های شمارا بسته بود. گویی هنوز هم نمی‌خواهید از خواب خوشتان بیدار شوید!

 

- اجازه بدهید مغلطه شما در خصوص اینکه امام عصر (عج) را صاحب کشور دانستید نیز باور نکنم.

یادتان هست آنچه که در خصوص نایب بر حق ایشان رواداشتید و بدون توجه به فرمایشات ایشان و شروط 9 گانه در خصوص برجام، آن قرارداد ذلت‌بار را منعقد کردید و سپس آنجا که ترامپ، آب پاکی را روی دستتان ریخت، دست از پا درازتر، برجام را حاصل خرد جمعی نظام و رهبری دانستید و آن را به ایشان متصل نمودید. تردید دارم که فرداها نیز برجام را به دامن پاک پسر فاطمه گره نزنید.

 

- اما یک حرف شمارا قبول دارم. یقیناً آن روزی که شما و همفکرانتان در این کشور مسئولیت نداشته باشید و مردم ما از مدیرانی لایق، شایسته، متعهد و متخصص بهره ببرند، آن روز صبح پیروزی است و آن روز بسیار نزدیک است. «الیس الصبح بقریب»...

 

 

کار به عمل برآید به سخندانی نیست

علی‌القاعده آنچه مبرهن است این است که؛ دکتر امیر حسینی‌جو فرماندار ویژه شهرستان تنکابن به‌عنوان نماینده عالی دولت در این برهه حساس اقتصادی و اجتماعی که ریاست‌جمهور را به سردادن ندای وحدت رساند باید سخنان تفرقه‌آمیز را کنار گذاشته و دنباله‌رو سیاست ریاست دولت باشد و در عمل مدیریت و کارآیی را در شهرستان تنکابن برای مردم ملموس نماید.

 

 

نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
مهمترین عناوین

کیمیا سامانه