معاون هواشناسی مازندران اعلام کرد

رگبار و وزش باد در راه مازندران

شناسه خبر: OTUxNjk /

معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی مازندران گفت: امروز و فردا به‌تدریج شاهد ابرناکی آسمان، وزش باد و رگبار و رعدوبرق‌های پراکنده در آسمان مازندران خواهیم بود.

تنکابن24، احمد اسدی در گفت‌وگو با بلاغ، اظهار کرد: روز گذشته بیشینه دما یکی دو درجه کاهش یافت که بیشینه دما مربوط به ساری، قائم‌شهر و گلوگاه با 36 درجه و کمینه دما مربوط به بلده با 13 درجه سانتی‌گراد بالای صفر بوده است.

وی بیان کرد: انتظار داریم طی امروز و فردا تقویت جریانات شمالی و عبور امواج کم و بیش ناپایدار تراز میانی شرایط برای ابرناکی آسمان مازندران و همچنین وزش باد مهیا شود که به‌ویژه اواخر امروز تا فردا شاهد رگبار و رعدوبرق‌های پراکنده در آسمان مازندران خواهیم بود.

معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی مازندران افزود: انتظار داریم بیشینه دمای هوا تا فردا حدود سه تا پنج درجه کاهش یابد.

اسدی تصریح کرد: براساس آخرین تجزیه و تحلیل آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی، از روز دوشنبه به‌تدریج جو پایداری در آسمان مازندران حاکم می‌شود و با تقویت و استقرار الگوی تابستانه انتظار داریم شاهد آسمانی عمدتا صاف تا نیمه‌ابری همراه با افزایش مجدد دمای هوا باشیم.

وی اضافه کرد: انتظار داریم در این مدت دمای هوا در مناطق غربی تا 34 درجه و در مناطق شرقی و مرکزی از 34 تا 37 درجه متغیر باشد.

معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی مازندران با تأکید بر ضرورت مدیریت مصرف انرژی، گفت:دریای مازندران نیز طی امروز و فردا مواج پیش‌بینی می‌شود که برای شنا مناسب نیست.

نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
مهمترین عناوین

کیمیا سامانه