مدیرکل کانون پرورش فکری مازندران عنوان کرد

تقویت فرهنگ بومی محلی در مراکز کانون پرورش فکری

شناسه خبر: OTUxNjc /

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان مازندران با اشاره به اینکه زنده کردن فرهنگ بومی و محلی بسیار ارزشمند است، گفت: رویکردمان در سال 97 توجه به فرهنگ بومی محلی در استان است.

تنکابن24، محمدعلی یزدان‌شناس پنجشنبه شب در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان محلی برای رشد توانمندی کودکان و نوجوانان و پرورش و باروری افکار آنان است، اظهار کرد: امسال در کانون پرورش فکری، تمرین زندگی نامگذاری شده و در همه استانهای کشور این موضوعات تبیین می‌شود.

وی با اعلام اینکه تمام مراکز کانون تلاش می‌کند تا همه کودکان استان از امکانات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان بهره‌مند شوند، تصریح کرد: تمام شهرها به غیر از عباس‌آباد و بابلسر کانون پرورش فکری دارد.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان مازندران گفت: مراکز کانون در استان، ۲۷ کتابخانه ثابت دارد که بچه‌ها با ۱۵ تا ۳۰ هزار تومان برای یک سال عضو آن‌ها شده و استعدادهایشان شناسایی می‌شود.

این مسئول با بیان اینکه همه فعالیت‌های کانون رویکرد بومی دارد و سبب ترویج فرهنگ کتابخوانی نیز می‌شود، افزود: بیش از 40 فعالیت فرهنگی و تربیتی در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان اجرا می‌شود.

یزدان‌شناس با اشاره به اینکه کانون مکان امنی برای خانواده‌ها است و استفاده خوبی از فعالیت‌های کانون می‌کنند، ادامه داد: ۳۷ هزار و ۴۶۳ دفعه برنامه فرهنگی برای ۵۲۸ هزار و ۵۵۹ نفر شرکت‌کننده در سال گذشته در مراکز کانون اجرا شد.

وی میزان جذب اعتبارات تملک دارایی در سال ۹۶ را دارای افزایش ۱۶/۵ درصدی اعلام کرد و افزود: با شناسایی و تقسیم‌بندی توانمندی نیروهای انسانی کانون و ارائه آموزش‌های تخصصی بر مبنای استعداد و علاقه آن‌ها، سعی در گسترش خدمات کانون داشته‌ایم.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان مازندران، با اشاره به اشتراک جامعه هدف این نهاد و دستگاه آموزش و پرورش، گفت: طرح ملی کانون و مدرسه دو سال متوالی برای دانش‌آموزان پایه دوم تا ششم اجرا شده است که زیر نظر حوزه پژوهش و با کمک کتاب کار طرح کانون و مدرسه است.

این مسئول به برگزاری ۱۶۸ اردوی فرهنگی برای 6 هزار و ۷۲۰ نفر با هدف آشنایی کودکان و نوجوانان با رسم زندگی اشاره کرد و گفت: «طرح اردوی جهادی «یک مسئول، یک مربی» نیز برای کاهش فاصله میان مسئولان کانون و کودکان و نوجوانان با حضور مسئولان در میان بچه‌های روستاها برگزار می‌شود.»

یزدان‌شناس رویکرد کانون در سال ۹۷ را توجه دقیق به مسائل بومی و محلی اعلام کرد و از برگزاری نخستین جشنواره پویانمایی در مازندران در دهه فجر با موضوع محیط زیست و بحران آب خبر داد.

وی از راه‌اندازی دومین سینما ساری در کانون مازندران با ظرفیت ۲۰۰ نفر در ساری خبر داد و از خیران خواست برای توسعه فعالیت های سیار روستایی و ارائه خدمات کانون در روستا‌ها به کمک کانون همت کنند.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان مازندران با بیان اینکه اعتبار خرید کامیونت سیار از سوی استاندار مازندران تامین شده است، ادامه داد: با خریداری این کامیونت، گروه‌های نمایشی استان در روستاهای استان اجرا می‌کنند.

یزدان‌شناس در پایان گفت: کار محوری در کانون به صورت فرآیندی است و در پروسه زمانی، کودکان مهارت‌های زندگی را فرا می‌گیرد زیرا کانون مکان امنی برای خانواده‌ها است.

نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
مهمترین عناوین

کیمیا سامانه