امام‌جمعه عباس‌آباد:

غرور بنی‌صدر از رای ۱۱ میلیونی او را مقابل نظام قرار داد

شناسه خبر: OTUxMzg /

امام‌ جمعه عباس‌آباد عزل بنی‌صدر را در چند مورد برشمرد و گفت: غرور بنی صدر از رای ۱۱ میلیونی او بود که گمان می‌کرد اگر وی در برابر نظام بایستد، مردمی که به او رای دادن نیز همراهی می‌کنند.

به گزارش تنکابن24، حجت الاسلام سید مصطفی محمدی در خطبه‌های نماز جمعه اول تیرماه با تأکید برکسب تقوا اظهار کرد: یکی از راه‌های کسب تقوا صلابت و ایستادگی در برابر هرحرکت ناحق و انحراف از راه خدا است.

وی افزود: اگر امیرالمومنین در برابر قدرت طلبی معاویه، اشرافی‌گری طلحه وزبیر ایستاد، امام راحل نیز در برابر فساد رژیم پهلوی، خوی استکباری آمریکا،تجاوز صدام و گروهک‌ها ایستادگی کرد.

امام جمعه شهرستان عباس آباد با اشاره به اینکه روزهای آخر خرداد یادآور حوادث مهمی در تاریخ انقلاب اسلامی است، بیان کرد: عزل بنی صدر از فرماندهی کل قوا وسپس برکناری او از ریاست جمهوری از جمله این حوادث مهم است.

این مسئول اضافه کرد: بنی صدر در طی ۱۷ ماه ریاست جمهوری خسارت‌های زیادی به کشور و نظام جمهوری اسلامی وارد ساخت. او در طول این مدت از یک سو با میدان دادن به گروهک‌های ضد انقلاب سبب تقویت آنان شد و از سوی دیگر در مقابل مصوبات مجلس، قوه قضاییه و شورای نگهبان ایستادگی کرد.

حجت الاسلام محمدی عزل بنی صدر را در چند مورد برشمرد و خاطر نشان کرد: غرور بنی صدر از رای ۱۱ میلیونی او بود که گمان می‌کرد اگر وی در برابر نظام بایستد، مردمی که به او رای دادن نیز همراهی می‌کنند.

وی ادامه داد: وجود انسان‌های فاسد، بی‌لیاقت، فتنه‌گر در کنار بنی صدر، کار را به جایی رساند که او در مقابل نظام ایستاد.

امام جمعه عباس آباد یادآور شد: بنی صدر حمایت امام از ریاست جمهوری را به اشتباه حمایت از خویش می‌دانست.

 

این مسئول تاکتیک غلط بنی‌صدر در عرصه جنگ با رویکرد زمین بدهیم و زمان بگیریم با عدم ارسال مهمات و نیرو به خط مقدم را از دلایل دیگر بی‌کفایتی او دانست و متذکر شد: علاوه بر همه جانفشانی‌های نیروهای بسیجی و سپاهی این رویکرد موجب اشغال مناطق وسیعی از خاک کشور شد و سرانجام با حمایت‌های مردمی، نمایندگان انقلابی آن روز سه شنبه ۳۰ خرداد سال ۶۰  طرح عدم کفایت سیاسی بنی‌صدر را بررسی کردند و این طرح در ۳۱ خرداد به تصویب رسید.
 
 
حجت‌الاسلام محمدی تصریح کرد: هرچند امام مایل نبود که اولین رئیس جمهور انقلاب اسلامی با حکم عدم کفایت و به این صورت عزل و برکنار شود اما کاسه صبر امام لبریز شده بود و دیگر از نصایح هم کاری ساخته نبود و نگه داشتن او هزینه‌های جبران ناپذیری برای کشور داشت.
 
 
وی در پایان با بیان اینکه مجلس آن روز انقلابی بود و با اکثریت آرا این طرح را تصویب کرد، گفت: مجلس آن‌روز غربگرا نبود، تفکر لیبرالی نداشت، با یک شام امضای خود را پس نمی گرفت، اهل رانت و تقسیم قدرت نبود و برای سفر خارجی و همراهی با تیم ملی و تفریحات خودشان رای‌گیری نمی‌کردند، اهل اشرافی‌گری نبودند، نگاهشان به دست کدخدا نبود، دولت و مجلس آن روز به دنبال تحمیل برجام‌ها نبود.

 

نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
مهمترین عناوین

کیمیا سامانه