معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی مازندران:

همه موظف به آتش به اختیار در حوزه‌های فرهنگی هستند

شناسه خبر: OTUxMjM /

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی مازندران گفت: کاهش آسیب‌های اجتماعی نیازمند عزم همگانی است و همه موظف به آتش به اختیار در حوزه های فرهنگی هستند.

تنکابن24 به نقل از فارس، ساخت فیلم داستانی 96 قسمتی رویای تلخ و شیرین با نگاهی به آسیب‌های اجتماعی جامعه با همکاری معاونت اجتماعی فرماندهی انتظامی استان مازندران، به کارگردانی و تهیه کنندگی حسین توسلی ساروی با زبان فارسی برای پخش از طریق شبکه‌های خانگی در دست تولید قرار گرفته است.

دوشنبه‌شب با حضور علیرضا باقری معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ساری، نمایندگان معاونت‌ها و روسای پلیس‌های تخصصی و هنرمندان عرصه سینما و تلویزیون اولین قسمت از این مجموعه در سالن نمایش اداره ارشاد استان اکران شد.

باقری در این مراسم با اشاره به ابعاد فردی و اجتماعی آسیب‌های اجتماعی اظهار کرد: در نگاه به بعد فردی آسیب‌های اجتماعی مولفه‌هایی چون عدم وجود روحیه و اعتماد به نفس در بین جوانان و نوجوانان به عنوان یک چالش مطرح است.

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی مازندران، افزود: در بعد اجتماعی آسیب‌های اجتماعی مولفه‌هایی چون طلاق و مواد مخدر که به عنوان معضل و آسیبی جدی در جامعه مطرح هستند و با در ارتباط بودن این دو مولفه با هم بخش زیادی از جامعه درگیر این موضوعات شده است.

وی پرداختن به موضوعات مرتبط با آسیب‌های اجتماعی در قالب هنر را یکی از اثرگذارترین راهکارهای مقابله با آن برشمرد و گفت: توجه به مسائل مرتبط با آسیب‌های اجتماعی از جمله وظایف همه آحاد جامعه است.

باقری با اشاره به اینکه اتحاد همگانی شرط اصلی نجات از آسیب‌های اجتماعی است و همه موظف به آتش به اختیار در حوزه‌های فرهنگی هستند، گفت: خانواده کانون ارزش‌های اسلامی است و زمانی خانواده‌ای سالم در جامعه شکل خواهد گرفت که شاهد بروز آسیب‌های اجتماعی در جامعه نباشیم.

این مسؤول با بیان اینکه بروز طلاق‌های عاطفی یکی از مهم‌ترین مسائل امروز جامعه است بر انجام فعالیت‌هایی برای پیشگیری از این معضل در جامعه تاکید کرد و ادامه داد: یکی از دیگر موضوعات و سیاست‌های کلی خانواده ابلاغیه مقام معظم رهبری است که د ر 16 مولفه ابلاغ شد.

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی مازندران توجه به سبک زندگی اسلامی، استفاده از مراکز مشاوره، بالا بردن آستانه تحمل افراد و پرداختن به تربیت نسل جوان جامعه از مهم‌ترین مولفه‌های این ابلاغیه به شمار می‌روند.

 

نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
مهمترین عناوین

کیمیا سامانه