معاون وزیر راه و شهرسازی:

اصلاح حریم راه‌های روستایی در طرح‌های هادی دیده می‌شود

شناسه خبر: OTUxMTI /

معاون حقوقی، امور مجلس و هماهنگی استان‌های وزارت راه و شهرسازی گفت: در نشستی مقرر شد تا در بازنگری طرح‌های هادی ضوابط و مقررات اصلاح حریم راههای روستایی دیده شود.

تنکابن24، علیرضا محفوظی بعد از ظهر امروز در سفر به مازندران و در بازدید از پروژه‌های حوزه راه و شهرسازی در غرب استان با قدردانی از اقدامات صورت گرفته در بخش ارتقاء و تعریض در سطح محورهای غرب استان اظهار کرد: با توجه به حجم بالای ترافیك و تردد در راههای ارتباطی غرب استان اقدامات در خور توجه‌ای در زمینه تعریض و چهار خطه شدن محورهای اصلی و شریانی در دست اجراست.

معاون وزیر راه و شهرسازی در حاشیه نشست بررسی مشکلات حریم راههای روستایی شهرستان‌های تنکابن، رامسر و عباس‌آباد در دانشگاه علوم کشاورزی کلارآباد هدف از این نشست را اصلاح حریم راه‌های روستایی سه شهرستان غرب مازندران در بازنگری طرح‌های هادی دانست.

وی افزود: این نشست با پیگیری‌های مستمر نماینده مردم رامسر، تنکابن و عباس‌آباد در مجلس شورای اسلامی برگزار شده و بازدیدهای انجام‌شده به‌منظور بازدید از وضعیت حریم راههای روستایی در منطقه و چگونگی اجرای قانون ایمنی راه‌ها و بررسی وضعیت موجود صورت گرفت.

محفوظی اضافه کرد: این نشست و بازدیدهای انجام‌شده منجر به این شد که مدیرکل نگهداری راههای روستایی و فرعی سازمان راهداری و معاون بنیاد مسکن کشور طی نشستی مشترک چارچوبی را مقرر کرده و به استان‌ها ابلاغ کنند که در آن‌هم یکپارچگی استعلام‌ها و پاسخ به آن‌ها حفظ‌شده و هم تأسیساتی که در حریم راهها توسط دستگاه‌های خدمت رسان اجرا می شود مشکلی نداشته باشند.

معاون پارلمانی وزارت راه و شهرسازی گفت: در این نشست مقرر شد تا در بازنگری طرح‌های هادی ضوابط و مقررات اصلاح حریم راههای روستایی دیده شود.

مدیرکل راه و شهرسازی مازندران نیز در این بازدید با اشاره به ضرورت افزایش ارتقاء ایمنی راه‌های غرب مازندران گفت: غرب استان به دلیل شرایط جغرافیایی و جاذبه‌های فراوان گردشگری همواره پذیرای مسافران بی‌شماری است که به این منطقه رفت و آمد کرده و از مواهب طبیعی آن استفاده می‌کنند.

بهادری با تاکید بر لزوم توسعه زیرساخت‌های حمل و نقل در مازندران به‌منظور استفاده مطلوب از مواهب طبیعی و خدادادی ، اظهارکرد: توسعه زیرساخت‌های این استان در تمامی بخشهای حمل و نقل به‌ویژه محورهای ارتباطی ، در دستور کار دولت قرار دارد.

مدیرکل راه و شهرسازی مازندران درباره دیگر اقدامات این اداره کل در حوزه ساخت و توسعه راهها در غرب استان اشاره و یادآور شد: پروژهای متعدد راهسازی در غرب استان در دست اجراء بوده که با بهره برداری از این پروژه ها شاهد روانی ترافیک و کاهش تصادفات در محورهای مواصلاتی غرب استان باشیم.

در سفر یک روزه معاون وزیر راه و شهرسازی به غرب استان از محور جواهرده، کمربندی تنکابن، محور جنت رودبار ( جاده دالاخانی )، محور عباس آباد – کلاردشت ، پل پسنده و فرودگاه رامسر بازدید و تصمیماتی درخصوص بازنگری در میزان حریم راهها اتخاذ شد.

نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
مهمترین عناوین

کیمیا سامانه