دادستان مرکز مازندران اعلام کرد

رسیدگی به 50 پرونده قضایی مدیران و شهرداران مازندران

شناسه خبر: OTUxMDk /

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان مازندران با بیان اینکه پرونده‌های مختلفی در ارتباط با مدیران داریم، ولی خیلی از موارد را نمی‌توان رسانه‌ای کرد؛ گفت: بیش از 50 پرونده از مدیران راه و شهرداران در ارتباط با نواقص و مشکلات جاده‌ای در دادسرا داریم که در حال رسیدگی است.

تنکابن24، سید یونس حسینی عالمی صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: مشکل زباله از مهم‌ترین مشکل و دغدغه‌های استان مازندران است.

وی افزود: در این زمینه دادستانی بازدید‌های مختلفی از مراکز دفن زباله در شهرستان‌های ساری، آمل و بابل انجام داد و محل دفن زباله قائم‌شهر نیز مقابل چشم همه است و تصاویری نیز از دفن زباله در بابلسر مشاهده کردم که باید برای جلوگیری از مشکلات زیست‌محیطی تمهیدات لازم در این زمینه اندیشیده شود.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان مازندران خاطرنشان کرد: زمینی به مساحت حدود 38 هکتار در شهرستان آمل برای احداث کارخانه زباله‌سوز در نظر گرفته شده که به دنبال محلی برای دفع زباله هستند و در ساری نیز کارخانه زباله‌سوز در حال اتمام است، ولی برخی از تجهیزات آن کامل نشده است.

حسینی عالمی در خصوص سایت بابل برای تصفیه شیرابه‌ها و پساب‌های زباله در این شهر عنوان کرد: طرح‌هایی از سوی دانشگاه نوشیروانی بابل انجام شده ولی نتیجه مطلوب حاصل نشده است و در این زمینه جلسات مختلفی برنامه‌ریزی شده تا به نتیجه مطلوب برسد که در ارتباط با مشکل زباله باید زمین مناسب برای دفن زباله تحویل شهرداری شود و شهرداری نسبت به دفع آن اقدام کند، الآن همه مسؤولیت‌ها بر عهده شهرداری‌ها واگذار شده است.

وی ادامه داد: دولت فعلی بودجه خوبی برای سایت آمل، ساری و بابل در نظر گرفته و این زمینه را مدیران اجرایی فراهم می‌کند که با توجه به این موضوع فعالیت جدی در این زمینه داشته باشند.

این مقام قضایی بیان کرد: در حال حاضر نمی‌توانیم روش دفع زباله فعلی را تأیید کنیم، تلاش‌های بسیاری در این زمینه می‌شود؛ ولی لازم است سرعت بیشتری بگیرد و مدیران اجرایی تلاش بیشتری کنند، باید تلاش‌ها به نقطه‌ای برسد که مردم نتایج آن را به عینه مشاهده کنند.

حسینی عالمی با بیان اینکه پرونده‌های مختلفی در ارتباط با مدیران داریم، ولی خیلی از موارد را نمی‌توان رسانه‌ای کرد؛ اضافه کرد: 6 تا 7 پرونده علیه مدیران راه و شهرسازی داریم که در حال رسیدگی است.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان مازندران گفت: بیش از 50 پرونده از مدیران راه و شهرداران در ارتباط با نواقص و مشکلات جاده‌ای در دادسرا داریم که در حال رسیدگی است.

نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
مهمترین عناوین

کیمیا سامانه