فرمانده لشکر عملیاتی 25 کربلا:

فتح خرمشهر با رمز ولایت‌مداری تمام مولفه‌های جنگی و نظامی دنیا را بهم ریخت

شناسه خبر: OTUwNDI /

فرمانده لشکر عملیاتی 25 کربلا سوم خرداد و فتح خرمشهر را بزرگترین روزهای دفاع مقدس دانست که بواسطه بهره‌مندی از رمز ولایتمداری نیروهای رزمنده و ملت مقاوم ایران تمامی مولفه های جنگی و نظامی متداول دنیا را بهم ریخت و با عمل خود آنرا در تاریخ به روز ایثار و مقاومت ثبت کردند.

به گزارش تنکابن24، سردار حمیدرضا رستمیان عصر امروز در مراسم گرامیداشت حماسه فتح خرمشهر در جمع کارکنان سپاه کربلا با اشاره به سالروز حماسه فتح خرمشهر اظهار کرد: حماسه خرمشهر در حقیقت نماد و هویت مقاومت و ایستادگی ملت بزرگ ایران اسلامی است که در درونش رمز و رازهای زیادی دارد.

وی با اشاره که اینکه مسلمانی از منظر بزرگان به چند دسته تقسیم می شوند گفت: دسته اول کسانی هستند تاهنگامی اسلام را قبول دارند که موازین آن به نفع آنان است و نگاه مشرکانه دارند.

فرمانده لشکر عملیاتی 25 کربلا گفت: دسته دوم کسانی هستند کرچه درخواست هایی دارند اما وقتی امر خدا وارد شود الویت را به اجرای امر الهی می دهند و قطعا رستگار می شوند.

این مسوول دسته سوم مسلمانان را کسانی دانست که درخواستی نداشته و عاشقانه هرآنچه خدا امر داشته ، اطاعت کرده و جزء مقربین درگاه الهی هستند.

رستمیان با اشاره به سالروز حماسه فتح خرمشهر یادآور شد: حماسه خرمشهر در حقیقت نماد و هویت مقاومت و ایستادگی ملت بزرگ ایران اسلامی است که در درونش رمز و رازهای زیادی دارد.

وی به تبیین مراحل و مقاطع منتج به آزاد سازی و فتح خرمشهر اشاره کرد و افزود: مقطعی که لشکر مجهز عراق با پیشرفته ترین سلاح ها با مجرب ترین نیروها به ایرانی هجوم آورد که تازه و نوپا بوده و هیچ آمادگی برای جنگ نداشته و بر اساس نقشه دشمن قرار بود نصف روز، نزدیکترین شهر مرزی را تصرف و حرمت و قدرت نظام ما را بشکند.

فرمانده لشکر عملیاتی 25 کربلا با بیان اینکه قصد دشمن متجاوز پس از تصرف خرمشهر احاطه کامل خوزستان ظرف سه روز و تصرف تهران در 6 روز بود گفت: در آن تجاوز جمهوری اسلامی از سویی تنها با عراق درگیر نبود بلکه با کشورهای مستکبری چون آمریکا، شوروی وقت، انگلیس و ... ، قریب به 33 کشور بزرگ درگیر و از سویی فرماندهی کل قوا بر عهده رئیس جمهوری بود که مهره پنهان استکبار برای سقوط نظام جمهوری اسلامی از داخل فعالیت های مرموز داشت.

این مسوول ضمن اشاره به برملا شدن هویت بنی صدر به ویژه در مواجهه با هجوم دشمنان به کشور و عزل و فرارش، اظهار کرد: ملت اسلامی با فکرانقلابی و جهادی پس از فرار بنی صدر توانستند برای دفاع از کشور در قالب رزمندگان جبهه اسلام، در خوزستان و خرمشهر حاضر شده و با ایستادگی و مقاومت 33 روزه شیرازه دشمن را در هم بکوبند و نقشه و اندیشه متجاوزان را برهم زنند.

رستمیان با استناد به سخنان رهبر معظم انقلاب مبنی بر اینکه خرمشهر ها در پیش است افزود: پس از خیانت دولت وقت(بنی صدر) با تفکر طیف لیبرال، که در زمان جنگ کوتاهی داشته و امکانات و تجهیزات را مسدود نموده و راه هجوم دشمن را برای تصرف کشور توسط دشمن باز کرده بود، الگوی نبرد علوی و عاشورایی مردم که شهادت را برای رزمندگان ما به ارزشی بزرگ تبدیل می کرد، انگیزه ای برای مقاومت و ایستادگی در برابر دشمنان گردید و فتح و ظفر را رقم زد.

وی سوم خرداد و فتح خرمشهر را بزرگترین روزهای دفاع مقدس دانست که بواسطه بهره مندی از رمز ولایتمداری نیروهای رزمنده و ملت مقاوم ایران تمامی مولفه های جنگی و نظامی متداول دنیا را بهم ریخت و با عمل خود آنرا در تاریخ به روز ایثار و مقاومت ثبت کردند.

فرمانده لشکر عملیاتی 25 کربلا افزود: در عرصه ای که خرمشهرها در پیش است باید در عرصه های فرهنگی، اقتصادی، سیاسی، نظامی و ... همواره آماده بود و در هر حوزه به تناسب رزم آن خود را تمام وقت شبانه روز با فکر و اندیشه های فرهنگی و ... مهیا نگه داریم و دفاع و آفند بپردازیم.

رستمیان اتحاد و وحدت در بین مردم، نیروهای مسلح و مسئولین، در ظل اطاعت محض از اوامر ولایت فقیه و رهبری جامعه اسلامی را رمز فتح خرمشهرها در مسائل اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی، سیاسی و ... دانست که در پیش است.

وی به توصیه شهید جهان آرا در ماجرای اشغال خرمشهر توسط دشمن مبنی بر آنکه اگر شهر سقوط کرد آنرا پس خواهیم گرفت، اظهار کرد: باید مواظب باشیم ایمان و اعتقاد سقوط نکند و به تکلیف عمل کرده و در مواقع نیاز با الگوی عاشورایی و جهادی موجبات فتح جبهه اسلام وغلبه بر دشمن را رقم زنیم.

فرمانده لشکر عملیاتی 25 کربلا ادامه داد: فتح خرمشهر یکی از روزهای ماندنی دفاع مقدس ،روزهایی که به نام مقاومت و ایثار هم نامگذاری شده است؛ یک رویکرد حماسی و جهادی به نبرد است.

این مسوول گفت: یک عده با نگاه جهادی، انقلابی و مطیع سرسخت امام که رمز ولایت مداری شان را در میدان نشان دادند وتمام مولفه های رزم را بهم زدند و که با این روحیه در مقابل ارتش دشمنی که توسط استکبار جهانی مجهز شده ، باید ایستاد.

رستمیان افزود: در عملیات آزادسازی خرمشهر 5 هزار کیلومتر از خاک وطن آزاد می شود و 19 هزار اسیر دشمن با دو لشکروارد خرمشهر شد و ما نزدیک به 13 هزار اسیر در خرمشهر به برکت این مقاومت از دشمن گرفتیم،‌ بیش از 16 هزار کشته از دشمن و انهدام عظیم تجهیزات و ماشین جنگی دشمن رقم میخورد. کل این عملیات از دهم اردیبهشت تا سوم خرداد ماه بنا بر آمار 5500 شهید دادیم که سهم مازندران 229 شهید مازندرانی هستند که 141 شهید از بسیجیان و پاسداران و هلال احمر و ...جهادی ها و نزدیک به 85 برادران ارتش از کادر و سرباز بودند.

وی تصریح کرد: نتیجه اینکه خرمشهرها در پیش است یعنی به آمادگی نیاز است از جوانها تا پیرها آن هم در عرصه های فرهنگی، اقتصادی، سیاسی. عملیات های مختلفی صورت گرفت، عملیات ثامن الائمه که شکستن حصر آّبادن ، عملیات طریق القدس برای بازپس گیری بستان و به دنبال آن فتح المبین و بعد هم بیت المقدس برای بازپس گیری خرمشهر که روز 13 رجب روز میلاد مام علی صورت می گیرد.

نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
مهمترین عناوین

کیمیا سامانه