فرمانده انتظامی مازندران اعلام کرد

مهم‌ترین ماموریت‌های پلیس در طرح ساماندهی سواحل

شناسه خبر: OTUwMzU /

فرمانده انتظامی مازندران پیشگیری، کنترل، مهار، مقابله با جرایم و ناهنجاری‌های اجتماعی را از مهم‌ترین ماموریت‌های پلیس در طرح ساماندهی سواحل عنوان کرد.

تنکابن24، سردار سیدمحمود میرفیضی بعد از ظهر امروز در دومین نشست تخصصی ساماندهی سواحل دریا اظهار کرد: وجود مواهب الهی نظیر دریا و جنگل از مهم‌ترین فرصت‌های استان برای ایجاد اشتغال و جلب موقعیت‌های اقتصادی در این استان است.

وی با اشاره به اینکه موضوع ساماندهی سواحل یک موضوع چند وجهی است، افزود: در موضوع طرح تابستانه و دریا با یک عملیات کامل در ابعاد مختلف انتظامی، ترافیکی، امنیتی و اجتماعی مواجه‌ایم.

فرمانده انتظامی مازندران با بیان اینکه همه این اقدامات باید منجر به افزایش رضایت‌مندی مردم شود، تصریح کرد: پیشگیری، کنترل، مهار، مقابله با جرایم و ناهنجاری‌های اجتماعی از مهم‌ترین ماموریت‌های پلیس در طرح ساماندهی سواحل بوده و در این راستا نقش مشارکت‌های مردمی از سوی شهروندان و مسافران نقشی مهم و اثرگذار است.

میرفیضی گفت: شهرک‌های ساحلی حق فعالیت‌های عمومی را ندارند و اگر بخواهند در این راستا فعالیتی داشته باشند باید از نهادهای مرتبط مجوز لازم را دریافت کنند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مازندران نیز گفت: طرح های ساماندهی دریای استان باید با کیفیت بیشتری به فعالیت خود ادامه دهد و ارایه خدمات در این طرح ها باید ارتقا یابد.

احمد حسین زادگان با اشاره به آغاز فعالیت طرح های ساماندهی دریا در سواحل استان، تصریح کرد: 12 کمیته در 14 شهرستان تشکیل و آخرین تذکرات به کمیته‌ها و اعضای ستاد داده شده و همه دستگاه‌های مرتبط با بحث سواحل و دریا با ظرفیت بیشتری فعالیت خود را در این زمینه آغاز کرده اند.

حسین زادگان با بیان این که امسال 95 طرح ساماندهی دریا ویژه آقایان و خانم‌ها در مازندران استقرار یافته است، گفت: حدود 50 شناگاه نیز با حضور ناجیان غریق و امدادگران هلال احمر در مازندران اجرایی می‌شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مازندران با اشاره به اینکه 900 ناجی غریق در سطح سواحل مازندران فعالیت خود را به تدریج در استان شروع می‌کنند، خاطرنشان کرد: حقوق تمامی ناجیان غریق مربوط به سال گذشته به طور کامل پرداخت شده تا دغدغه ای برای فعالیت آنان در سال جاری وجود نداشته باشد.

حسین زادگان با اشاره به همزمانی آغاز به کار طرح‌های ساماندهی دریا با ماه مبارک رمضان، گفت: ایام لیالی قدر با تعطیلات چند روزه در کشور مصادف بوده که این موضوع سبب حضور پرشور مسافران و گردشگران به استان می‌شود و اجرای طرح‌های ساماندهی دریا سبب پیشگیری از بروز غریق و ایجاد امنیت جسمی و روحی مسافران می‌شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مازندران با اشاره به اهمیت حفظ و ترویج فرهنگ اصیل مازندرانی در زمان حضور مسافران و گردشگران در سطح استان، گفت: تابستان امسال برای نخستین بار در مازندران جشنواره‌های بومی محلی و تابستانی در سه منطقه شرق، مرکز و غرب استان برگزار می‌شود.

وی گفت: با توجه به تقارن فعالیت طرح ها با ایام ماه مبارک رمضان، توافق برگزاری جشنواره های تابستانه و بومی محلی در این ایام در سه نقطه و سه منطقه و بعنوان نمونه در حوزه های شرقی و غربی و مرکزی از جمله تصمیمات این جلسه بوده است.

نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
مهمترین عناوین

کیمیا سامانه