جای خالی نماینده غرب مازندران در استانداری

شناسه خبر: OTU1NzU /

استاندار جدید، مردم شهرستان‌های تنکابن و رامسر را مازندرانی بداند.

به گزارش تنکابن24، جناب آقای دکتر سید محمود حسینی پور استاندار دولت سیزدهم دیار علویان طبرستان در این بحبوهه تبریکات و تعارفات مرسوم، قطعا پیام تبریک خیل کثیری از هم استانی های بنده و همچنین آرزوی موفقیتشان برای حضرتعالی به گوشتان نخواهد رسید؛ چرا که دل مشغولی فراوان تر و مهم تری از تبریکات فضای مجازی دارید.

این را از عدم حضور شما در این سال های اخیر و دوره های تصدیتان به خوبی می توان فهمید که با رسانه همراه نبوده‌اید.

حال که مشغول تصمیمات مهم شامل انتخاب مدیران ارشد و معاونین همراه خودتان در استانداری هستید اینجانب به نمایندگی از جوانان غرب استان مازندران به صورت خودجوش نکاتی را مختصرا خدمت حضرتعالی اعلام می دارم باشد که کارشناسان و مشاوران همراه شما، پیام ما را به گوشتان برسانند.


۱. دوری شهرستان های غرب استان  همانند تنکابن و رامسر از مرکز استان ساری نه تنها شهروندان را کلافه و کارهای اداری و سازمانی آنها دست خوش زمان های طولانی و آمد و شدهای فراوان شده است بلکه این مهم دلیلی برای عدم حضور موثر و منظم مدیران مجموعه استانداری و سایر سازمان‌ها و ادارات دولتی در غرب استان شده است که انتظار می رود حضرتعالی تدبیری برای این موضوع در نظر بگیرید.


۲. عدم حضور نماینده ای از غرب استان به خصوص شهرهای رامسر و تنکابن در ارکان و بدنه استانداری سبب شده است تا شهروندان این منطقه حس تبعیض بی عدالتی و عدم توازن حقوق در روح و جان و ضمیر خود لمس کنند که امید است حضرتعالی با انتخاب نماینده ای از این خطه در لیست معاونین و مدیران ستادی نشان دهید که تفاوت گویش و زبان و قرابت شهری نمی‌تواند شما را از عدالت محوری و توزیع عادلانه قدرت دور نماید.


۳. با توجه به اینکه بیش از نیمی از جمعیت استان بانوان بوده و همچنین ادارات و ارکان مختلف نیز مستثنی نبوده است، انتظار می رود در لیست معاونین و مدیران ستادی توزیع قدرت بین بانوان و مردان کمی عادلانه تر باشد تا شاهد سهیم بودن نیمی از جمعیت استان در ارکان مدیریتی و اجرایی استان باشیم.


۴. دغدغه توزیع ثروت و امکانات بین شرق و غرب استان و عدم رسیدگی توسط مدیران مرکز استان‌نشین از سویی و همچنین عدم پیگیری برخی از مدیران به‌جهت حفظ صندلی و نیز رئیس شیفتگی و گوش به دهان بودن بیش از حد برخی مدیران غرب استان فضایی ایجاد کرده که سلامت روانی شهروندان به خطر افتاده و این احساس بلاتکلیفی سبب شده است فعالان سیاسی با همراهی شهروندان واگویه‌های استان مستقل و الحاق به گیلان را بزنند. از این‌رو انتظار می‌رود حضرتعالی بُعد مسافت، عدم قرابت فرهنگی و زبانی و همچنین عدم پیگیری و دانش و تخصص کافی برخی از مسئولان را علتی جهت توزیع غیر عادلانه امکانات و ثروت  ندانید و امینانه از حقوق شهروندان غرب استان مازندران دفاع کنید.

 

سخن در خصوص توسعه استان و راه حل برون رفت از این فضا بسیار است اما مابقی باشد تا بعد از استقرار جنابعالی و اعلام مدیران واحدهای تابعه.

 

مجید قاسم کردی
 کارشناس مسائل حقوقی – فعال مدنی

  نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
  مهمترین عناوین

  کیمیا پویش