655 تغییر کاربری غیرمجاز در تنکابن قلع و قمع شد

شناسه خبر: OTU1NzM /

مدیر جهاد کشاورزی تنکابن از قلع و قمع 655 مورد تغییر کاربری غیرمجاز به مساحت 212 هزار و 824 مترمربع در اراضی کشاورزی این شهرستان در سال گذشته خبر داد.

به گزارش تنکابن24، ابراهیم کاویانی با بیان اینکه دستیابی به خودکفایی در تولیدات بخش کشاورزی مورد نیاز کشور از طریق استفاده صحیح از منابع آب و خاک میسر می شود، گفت: یکی از عوامل موثر در این خودکفایی، حفظ کاربری اراضی زراعی و باغات و تداوم بهره وری آنها برای تولیدات کشاورزی و جلوگیری از تبدیل و تغییر کاربری بی رویه اراضی است.

 

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان تنکابن تصریح کرد: سال گذشته 655 مورد تغییر کاربری غیرمجاز به مساحت 212 هزار و 824 مترمربع در اراضی کشاورزی روستاهای تحت پوشش مراکز 4 گانه جهاد کشاورزی این شهرستان با همکاری و هماهنگی موثر دستگاه قضایی و نیروی انتظامی قلع و قمع شد.

 

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان تنکابن افزود: برای حفظ و صیانت از عرصه های کشاورزی و استمرار تولید، سال گذشته 13 مورد اراضی بایر به مساحت 7 هزار مترمربع در این شهرستان شناسایی و به چرخه تولید برگشت.

 

به گفته این مسوول در راستای اجرای ماده سه و تبصره دو ماده 10 قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغی، سال گذشته یک هزار و 263 مورد برای جلوگیری از تغییر کاربری به مساحت 510 هزار و 143 مترمربع تشکیل پرونده انجام و 32 مورد مجوز تبصره یک ماده یک و 2 مورد نظارت بر طرح های ماده 33 موضوع واگذاری اراضی به مساحت 8 هزار و 500 مترمربع صادر شد.

 

وی در خاتمه گفت: 194 مورد نظارت بر مجوزهای تغییر کاربری تبصره یک ماده یک و 183 مورد نظارت بر مجوزهای تغییر کاربری تبصره 4 ماده یک از دیگر اقدامات این مدیریت برای حفظ کاربری اراضی کشاورزی در سال قبل است.

 

نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
مهمترین عناوین

کیمیا پویش