مدیرکل بهزیستی مازندران در تنکابن تاکید کرد:

افزایش قدرت پدافندی جامعه هدف دربرابر تغییرات و آسیب‌های تازه ناشی از کرونا

شناسه خبر: OTU1Mzk /

مدیرکل بهزیستی مازندران گفت: حال که در جهان شاهد به روز شدن سریع آسیب‌ها و درگیربودن با پاندمی کرونا هستیم باید قدرت پدافندی خود و جامعه هدف را افزایش دهیم تا دربرابر تغییرات و آسیب‌های تازه غافلگیر نشویم.

به گزارش تنکابن24، جلسه شورای اداری بهزیستی در غرب مازندران با حضور فرزاد گوهردهی مدیرکل بهزیستی استان، سید امیر حسینی جو فرماندار ویژه شهرستان تنکابن، معاونین، مسولین ستادی بهزیستی مازندران و روسای ادارات شهرستان های غرب استان در سالن کنفرانس اداره بهزیستی تنکابن با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی برگزار شد.

 

مدیر کل بهزیستی استان حفظ شان و منزلت ارباب رجوع، دسترسی به امکانات و سهل‌الوصول بودن خدمات برای جامعه هدف را جز مهمترین اصول کار عنوان کرد و گفت: ارتباط بین بخشی برای حل مشکلات جامعه هدف حائزاهمیت است و تعاملات سازنده با دیگر نهادها و دستگاه های دولتی در بسیاری مواقع منجر به رفع مشکلات مددجویان می‌شود.

 

فرزاد گوهردهی کار و تلاش در جهت خدمت به مددجویان را مهمترین معیار اثرگذاری پرسنل در بهزیستی عنوان و تصریح کرد: شفافیت در عملکرد، پاکدستی و صداقت را سرلوحه کاری خود قرار دهید و از هیچ تلاشی برای خدمت رسانی دریغ نکنید.

 

وی با بیان اینکه حوزه پیشگیری، پیشانی سازمان بهزیستی است گفت: توجه به غربالگری ها و مشاوره های ژنتیک از اولویت های سازمان می باشد.

 

مدیرکل بهزیستی مازندران در بخش دیگری از سخنانش با تأکید بر اهمیت و ضرورت نظم در پرداخت ها و پیگیری اتمام پروژه های مسکن خانواده های دارای دو معلول و بالاتر،گفت: نقش کارشناسان و نظارت مداوم در تسریع این امور اهمیت ویژه دارد و باید در حوزه مسکن برای ظرفیت مسکن محرومین تعامل بیشتر با بنیاد مسکن جهت پیگیری تحقق آن و جذب اعتبارات داشته باشیم.

 

این مسوول در ادامه خواستار تقویت همدلی، فعال شدن نظام پیشنهادات و گسترش خدمات بهزیستی به روستاها شد و با اشاره به ضرورت افزایش تاب آوری گروه های هدف، عنوان کرد:حال که در جهان شاهد به روز شدن سریع آسیب‌ها و درگیربودن با پاندمی کرونا هستیم باید قدرت پدافندی خود و جامعه هدف را افزایش دهیم تا دربرابر تغییرات و آسیب‌های تازه غافلگیر نشویم.

 

گوهردهی حمایت از طرح های اشتغال زا را منوط به تناسب با شرایط اقلیمی و بومی دانست و افزود: خوشبختانه گام‌های خوبی در حوزه اشتغالزایی برداشته شده و انتظار من این است که با تداوم تلاش‌ها، شاهد رویکردهای تازه و تمرکز بر کیفیت اشتغالزایی جامعه هدف باشیم.

 

وی در این جلسه با اشاره به راه اندازی مراکز خدمات بهزیستی با عنوان مراکز مثبت زندگی، گفت: جهت انتقال پرونده ها به مراکز مثبت زندگی، تکمیل سریع و صحیح پرونده های مددجویان بسیار حائز اهمیت است و بر لزوم وجود مددکاران با رشته های مرتبط در این مراکز تاکید کرد .

 

مدیرکل بهزیستی مازندران عدم نظارت دقیق بر مراکز تحت نظارت بهزیستی را یکی از چالش هاعنوان کرد و افزود: نظارت بر مراکز باید ساماندهی و دقیق تر صورت گیرد و گزارشات به درستی درج و منعکس شود.

 

این مسوول در پایان ثبت بهنگام و درست اطلاعات در سامانه توسط کارشناسان هر حوزه را موضوعی بسیار حائزاهمیت دانست و یادآور شد: اطلاعات و آمار کامل  به نتایج و اثرات درست می‌انجامد بنابراین برای بهبود کیفی فرایندها باید حتما به صحت و زمانبندی اطلاعات و آمار دقت کرد.

 

در ادامه فرماندار ویژه شهرستان تنکابن نیز ضمن تقدیر از مدیر کل بهزیستی استان و همکارانشان جهت خدمت رسانی به قشر نیازمند و محروم جامعه با اشاره به اهمیت سازمان بهزیستی در پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی خاطرنشان کرد: سازمان بهزیستی را به حق باید یکی از درخشان ترین دستاوردهای انقلاب اسلامی در جهت کمک به محرومین و گسترش عدالت اجتماعی دانست که با مجموعه‌ای از تدابیر در ارائه خدمات و فعالیت ها و دستگیری از آسیب‌دیدگان کم‌برخوردار را برعهده دارد.

سید امیرحسینی جو همچنین آمادگی خود را در جهت همکاری با اهداف بهزیستی و تسهیل خدمت رسانی هر چه بیشتر به جامعه هدف آن اعلام داشت.

 

 

نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
مهمترین عناوین

کیمیا پویش