استاندار مازندران در بازدید از پروژه‌های تنکابن:

رینگ شهری نشتارود در دستور کار جدی است

شناسه خبر: OTU1MjM /

استاندار مازندران در بازدید از پروژه‌های تنکابن گفت: در اولین جلسه شورای برنامه‌ریزی، گزارشات دستگاه‌های اجرایی مرتبط با این پروژه دریافت می‌شود تا این پروژه هرچه سریع‌تر رنگ اجرایی به خود گیرد.

به گزارش تنکابن24، با حضور احمد حسین‌زادگان استاندار مازندران، سید شمس‌الدین حسینی نماینده مردم  تنکابن ، رامسر  و عباس آباد در مجلس شورای اسلامی، حسن خیریانپور معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار، مهدی رازجویان معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار، سید امیر حسینی ‌جو معاون استاندار و  فرماندار ویژه تنکابن از پروژه رینگ شهری نشتارود بازدید شد.

استاندار مازندران ضمن بازدید از این پروژه ، با اشاره به طرح موضوع رینگ شهری نشتارود در آخرین جلسه شورای برنامه‌‌ریزی استان، گفت: خوشبختانه مهندس مشاور، طرح مطالعاتی این پروژه را از قبل تهیه کرده و امروز نیز به اتفاق آقایان خیریانپور، رازجویان، حسینی نماینده محترم شهرستان و جناب حسینی جو فرماندار ویژه تنکابن در محل اجرای پروژه حاضر شدیم تا ضمن بازدید پروژه، تعهدات سنوات قبلی نیز پیگیری شود.

حسین زادگان با بیان اینکه به هر روی، هر تعهدی که به مردم داده شده است باید به نتیجه مطلوب برسد، افزود: امیدواریم در جلسه آتی شورای برنامه‌‌ریزی استان، با توجه به بازدید امروز و نظر فرماندار محترم این طرح هرچه زودتر به تایید و تصویب برسد.

به گفته استاندار محترم، در اولین جلسه شورای برنامه‌ریزی همچنین گزارشات دستگاه‌های اجرایی مرتبط با این پروژه نیز دریافت می‌شود تا این پروژه هرچه سریع‌تر رنگ اجرایی به خود گیرد.

 

نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی  نیز در حاشیه این بازدید گفت: در هر صورت مردم املاک‌شان را برای آزادسازی در اختیار ما گذاشتند و این در حالی است که لازمه اجرای این پروژه، تصویب طرح جامع تفصیلی شهر نشتارود است.

سید شمس الدین حسینی با بیان اینکه در طرح جامع شهری نشتارود، باید یک سری ملاحظات و مصوبات در نظر گرفته شود، تاکید کرد: این الزامات تا حدودی در شورای برنامه ریزی استان مطرح شد، منتهی نکات و ابهاماتی در این باره وجود داشت که به بازدید میدانی از پروژه موکول شده بود.

 وی تصریح کرد: امروز هم که استاندار برای بازدید میدانی از این پروژه و همچنین رینگ شهری عباس آباد تشریف آوردند، تایید کردند که توافقات و مصوبات و ملاحظات جلسه اخیر شورای برنامه‌ریزی در راستای اجرای رینگ شهری نشتارود انجام پذیرد.

 

پیمانکار پروژه رینگ شهری نشتارود نیز گفت: زیر ساخت ها و  مصالح  جهت اجرای عملیات  آسفالت  آماده بوده  اما بدلیل  اینکه هنوز قسمتی از اراضی پروژه رینگ شهری آزاد سازی نشده، این عملیات عمرانی به تعویق افتاده است .

یداله مصلحی افزود: در حال حاضر متاسفانه به دلیل آزاد نبودن برخی زمین‌ها مجبوریم مصالح را از مسیرهای فرعی به محل پروژه بیاوریم که این امر، ضمن طولانی‌تر کردن تحقق پروژه رینگ شهری، موجب مستهلک شدن ماشین‌های سنگین حمل مصالح نیز شده و هزینه‌های پروژه را بالا می‌برد.

وی خاطرنشان کرد: مردم اگرچه در ابتدا با ما همراه بودند و زمین‌های زیادی را آزادسازی کردند اما بعد از بوجود آمدن مشکلات اداری، همکاری‌شان را تا حدودی برای آزادسازی اراضی باقی‌مانده با ما قطع کردند و علت اصلی کندی پیشرفت پروژه نیز به همین موضوع بازمی‌گردد.

این پیمانکار عنوان کرد: فاز یک این پروژه از جاده اصلی شروع و تا 15 خرداد ادامه دارد و البته بخشی از مسیر، از دل اراضی می‌گذرد که متعلق به دستگاه‌های اجرایی بوده و هنوز آزاد نشده است؛ در فاز دوم پروژه نیز چند معارض وجود دارد و شهرداری هنوز توافقاتی را با طرف‌های مقابل انجام نداده است؛ فاز سوم پروژه هم اصلا آزاد نشده و البته با بازدید صورت گرفته امروز توسط استاندار محترم و سایر مقامات استانی و شهرستانی، به نظر می‌رسد کار شهرداری برای آزادسازی این اراضی نیز راحت‌تر شده باشد.

مصلحی در پایان ابراز امیدواری کرد که در صورت همراهی مردم و برداشته شدن موانع اداری و اجرایی کار، فاز یک پروژه رینگ شهری نشتارود تا بیست و دوم بهمن‌ماه امسال و همزمان با چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی، به اتمام برسد.

 

گفتنی است پروژه رینگ شهری نشتارود از عمده پروژه‌های در دست اقدام برای رفع گره ترافیکی منطقه است که به رغم بازدیدهای متعدد مقامات و مسوولان استانی و شهرستانی بعد از گذشت 9 سال هنوز به نتیجه مطلوب نرسیده است.

کُندی روند اجرای این پروژه نیز بارها از سوی مسوولان ذیربط در استان و شهرستان مورد انتقاد قرار گرفته است، اما گویا هنوز هم مشکلات و معضلاتی چند، گریبان این پروژه مهم و حیاتی شهری را گرفته است و امید می‌رود با بازدید اخیر مقامات استانی و شهرستانی، برای همه مشکلات و چالش‌های این پروژه چاره‌اندیشی شده و پروژه هرچه سریع‌تر به پایان راه خود و بهره‌برداری برای رفاه حال شهروندان نزدیک شود.

 

کدخبرنگار: ر/ 24/ 2

 

نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
مهمترین عناوین

کیمیا پویش