مدیرکل آموزش و پرورش مازندران:

در زیست بوم جدید بیش از گذشته به کار گروهی نیازمندیم

شناسه خبر: OTU1MDc /

مدیرکل آموزش وپرورش مازندران با اشاره به شرایط به وجود آمده از ویروس کرونا و لزوم بازتعریف نقش ها و مسئولیت ها گفت: در زیست بوم جدید بیش از گذشته به کار گروهی نیازمندیم.

به گزارش تنکابن24، "علیرضا سعدی پور" در جلسه شورای معاونین مدیریت آموزش و پرورش شهرستان تنکابن ضمن عرض تسلیت ایام ۲۸صفر افزود: پیامبر اکرم (ص)، امام حسن مجتبی(ع) و امام رضا(ع) که این روزها در آستانه رحلت و شهادتشان هستیم الگوهای مناسبی برای فرزندان ما هستند. آموزش و پرورش ما در دستگاه تعلیم و تربیت براساس آموزه های دینی طراحی شده است.

وی با اشاره به اتفاق تاریخی کرونا که از پایان سال ۹۸دنیا را دچار تغییرات عدیده ساخت، تصریح کرد: شرایط زندگی در زیست بوم جدید کاملا دچار تغییر شده و به فراخور این حالت مقتضیات تعلیم و تربیت نیز تغییر کرده است. به همین خاطر ما نیازمند تغییر و تحول در ابعاد مختلف آموزش و پرورش هستیم چرا که نقش ها و مسئولیت ها به طور اساسی دچار تغییر شده و باید مجددا مورد بازبینی و بازتعریف قرار گیرد. یکی از مهم ترین استراتژی ها در این شرایط لزوم بازتعریف کار گروهی است که باید آنرا مورد توجه جدی قرار دهیم.

این مدیرکل تنکابنی با تأکید بر این‌که فرایند تغییر فرآیندی تدریجی و مستمر است، اظهار کرد: باید با کار گروهی و تعامل به تحول دست پیدا کرد. اگر در این شرایط در کنار یکدیگر به طور همبسته و منسجم کار نکنیم قطعا موفق نخواهیم شد. زیرا ما در شرایط بحرانی قرار داریم. آموزش حضوری دچار ضربه جدی شده و ما باید با انواع روش ها این خلاء را جبران کنیم. این اتفاق میسر نمی شود مگر اینکه با همفکری، هم افزایی و همکاری به طور جهادی وارد میدان شده و مسئولیت تاریخی که بر گردن مان نهاده شده را به سرانجام برسانیم.

سعدی پور با اشاره به لزوم استفاده از استراتژی گلوله برفی در این شرایط حساس، خاطرنشان کرد: هماهنگونه که یه گلوله برف کوچک پس از طی مسیر دامنه کوه به یک توده عظیم برف تبدیل می شود، ما نیز باید با استفاده از این استراتژی، تجربیات کوچک مان را روی هم قرار دهیم تا به یک کوه بزرگ تبدیل شود. هروقت با یکدیگر همفکری کرده و از خرد جمعی استفاده کنیم، می توانیم با کنار هم نهادن اندیشه هایمان به مدل بهتر و بهینه تری از تصمیمات دست یابیم که کارایی لازم در مواقع بحران را دارد.

 

نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
مهمترین عناوین

کیمیا سامانه