افتخار آفرینی مدیر جوان تنکابنی در استان

شناسه خبر: OTU1MDE /

به منظور شناسايي و تقدير از مدیران برتر و تلاشگران عرصه خدمت به نظام مقدس جمهوري اسلامي ایران ‌و ملت شريف و بزرگوار ايران اسلامی، قرار است فردا در جشنواره شهید رجایی سال ۱۳۹۹ از مهندس محمد زرودی شهردار سابق تنکابن و مدیر فعلی سازمان مدیریت پسماند استان مازندران که به عنوان مدیر برتر در سطح استان شناسایی شده، توسط حسین زادگان استاندار مازندران تقدیر شود.

به گزارش تنکابن24،

معرفی جشنواره شهيد رجايي

بنا به‌ پيشنهاد سازمان‌ اداري‌ و استخدامي‌ كشور و به‌‏ منظور "شناسايي‌ و تقدير از كارمندان‌ نمونه‌ كه‌ با برخورداري‌ از وجدان‌ كاري‌ عميق‌ و رعايت‌ انضباط‌ اجتماعي‌ و با تلاش‌ چشم‏گير و سخت‌كوشي‌ فوق‌العاده‌" منشاء خدمات‌ مفيد و ارزنده‌ براي‌ دستگاه‌هاي‌ خود و جامعه‌ اداري‌ بوده اند، «طرح‌ انتخاب‌ كارمندان‌ نمونه‌ دولت‌» را با توجه‌ به‌ اهداف‌ از پيش تعيين شده با شماره ۷۰۴۷/دش/۱ مورخ 1375/7/2 تصويب‌ نمود و با ابلاغ بخشنامه و دستورالعمل هاي مربوطه به تمامي دستگاه‌هاي اجرايي، اقدامات لازم در اين خصوص عملياتي گرديد. اين دوره از سال ۱۳۷۷ شروع شده و تا سال ۱۳۸۲ ادامه داشت.

 

شايان ذكر است به استناد مصوبه ستاد مركزي جشنواره شهيد رجايي و با هدف ترويج و اشاعه موضوع ارزيابي با رويكرد فرهنگ‌سازي، دستگاه‌ها در ۴ سطح "سازمان‌ها، مؤسسات و شركت‌هاي دولتي وابسته و نهادهاي عمومي غيردولتي (سطح يك)، معاونت‌هاي ستادي وزارتخانه‌ها، سازمان‌هاي مستقل، نهادها (سطح دو)، واحدهاي استاني(سطح سه) و واحدهاي شهرستاني (سطح چهار) در ۸ محور و ۲۴ شاخص" مورد ارزيابي قرار گرفته و دستگاه‌هاي منتخب، در مراسم جشنواره شهيد رجايي با اهداي لوح و تشويق مادي مورد تقدير قرار مي‌گرفتند.

 

در سال ۱۳۸۱ و به استناد اصل يكصد و سي و هشتم قانون اساسي جمهوري اسلامي ايران، با تصويب و ابلاغ آيين‌نامه ارزيابي عملكرد دستگاه‌هاي اجرايي كشور بر اساس "موضوع مصوبه شماره ۴۴۶۴۲/ت۲۷۷۰۱ هـ تاريخ 28/10/1381 هيأت وزيران" انتخاب دستگاه¬هاي‌ نمونه علاوه بر سطح ملي، انتخاب دستگاه نمونه در "سطح استاني" نيز به جشنواره شهيد رجايي اضافه شد. دستگاه هاي منتخب در سطوح ذكر شده همه ساله بر اساس دستورالعمل‌ها و بخش‌نامه‌هاي اجرايي مورد تشويق قرار گرفته اند.

در ادامه با مطرح شدن ماده ۱۴۲ قانون برنامه چهارم توسعه و فصل يازدهم قانون مديريت خدمات كشوري "ارزيابي عملكرد و برگزاري جشنواره شهيد رجايي" اهميت دوچنداني پيدا نموده و تبديل به يكي از مباحث قابل توجه در نظام مديريت عملكرد شده است. بدين صورت كه از سال ۱۳۸۷ و مطابق با ابلاغ قانون مديريت خدمات كشور، تدوين آيين¬نامه¬ها و دستورالعمل¬هاي اجرايي فصل ۱۱ (مواد ۸۱ و ۸۲) صورت گرفته و ابلاغ گرديده است و در حال حاضر نيز ادامه دارد. در واقع در اين دوره، مديريت عملكرد جايگزين ارزيابي عملكرد شده¬است و نحوه انتخاب كارمندان نمونه نيز تغيير يافته است. بدين صورت كه پس از انتخاب دستگاه و يا واحد نمونه در محور يا موضوع خاص، آن دستگاه يا واحد برگزيده، يك تيم كاري فعال در همان موضوع خاص را به عنوان مدير يا كارمند نمونه معرفي مي¬كند تا در جشنواره مورد تقدير قرار گيرد. لازم به ذكر است كه در دولت يازدهم، جشنواره شهيد رجايي در سال اول و سوم در سطح كشوري برگزار شده است و در اكثر استان¬ها و دستگاه¬هاي اجرايي نيز همه ساله اين جشنواره برگزار مي گردد.

 

به منظور شناسايي و تقدير از مدیران برتر و تلاشگران عرصه خدمت به نظام مقدس جمهوري اسلامي ایران ‌و ملت شريف و بزرگوار ايران اسلامی، قرار است فردا در جشنواره شهید رجایی سال ۱۳۹۹ مهندس محمد زرودی شهردار سابق تنکابن و مدیر فعلی سازمان مدیریت پسماند استان مازندران به عنوان مدیر برتر در سطح استان شناسایی شده و توسط حسین زادگان استاندار مازندران از وی تقدیر به عمل آید.

 

نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
مهمترین عناوین

کیمیا سامانه