راه‌اندازی مجهزترین مرکز نازایی غرب مازندران در دانشگاه آزاد اسلامی تنکابن

شناسه خبر: OTU0OTY /

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد تنکابن از راه‌اندازی مجهزترین مرکز نازایی غرب مازندران در این واحد دانشگاهی خبر داد.

به گزارش تنکابن24، حسینعلی مشایخی در حاشیه دیدار احمد حیدری معاون امور مجلس و ارتباطات اجتماعی و سخنگوی دانشگاه آزاد اسلامی از امکانات دانشگاه آزاد اسلامی واحد تنکابن  در نشستی با حضور مسئولان استانی و شهرستانی اظهار کرد: راه‌اندازی مجهزترین مرکز نازایی غرب مازندران در بیمارستان کتالم از برنامه‌های آتی واحد تنکابن بوده و پیش‌نویس قرارداد آن انجام شده است.

وی افزود: بخش حقوقی سازمان مرکزی هم موافقت اولیه خود را با اجرایی کردن این طرح اعلام کرده است. امیدواریم بتوانیم در آینده نزدیک با حمایت مسئولان شهرستانی و دانشگاه آزاد اسلامی این پروژه را راه‌اندازی کنیم.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد تنکابن گفت: این واحد دانشگاهی از سال ۱۳۶۵ در این شهرستان راه‌اندازی شده و اکنون  با ۱۶۵ عضو هیئت علمی، ۲۳۰ کارمند و ۴ هزار و ۵۰۰ دانشجو به‌عنوان بزرگ‌ترین واحد دانشگاهی در این شهرستان در حال فعالیت است.

مشایخی عنوان کرد: درباره موضوع دانش‌بنیان فعالیت‌های خوبی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد تنکابن در زمینه پرورش زالو طبی صورت گرفته که این کار ابتدا با ۳۰۰ زالو آغاز شده و امروزه با ۷ هزار  زالو در حال فعالیت است. امیدواریم با تلاش همکاران این تعداد را به ۵۰ هزار زالو برسانیم؛ چراکه هدف از پرورش زالوی طبی استفاده از مواد مؤثر بزاق آن در درمان است.

 

راه‌اندازی سیستم real time PCR در واحد تنکابن

وی اضافه کرد: یکی دیگر از برنامه‌های اصلی و هدفمند ما در بخش درآمدهای غیرشهریه‌ای تجاری‌سازی محوطه مشرف به خیابان اصلی است که این تجاری‌سازی کمک بزرگی برای ایجاد درآمد پایدار خواهد بود.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد تنکابن مطرح کرد: این واحد دانشگاهی از ابتدای پیدایش بیماری کرونا نقش بسزایی در کمک به بخش پزشکی و کادر درمان و در تولید ژل ضدعفونی و شستشوی دست در شهرستان داشته و دارد و امیدواریم آینده نزدیک به‌منظور کمک به بخش تشخیص بیماری کرونا سیستم real time PCR را در این واحد دانشگاهی راه‌اندازی کنیم.

 

 

حسین کرمانیان نیز در حاشیه دیدار احمد حیدری معاون امور مجلس و ارتباطات اجتماعی و سخنگوی دانشگاه آزاد اسلامی از امکانات دانشگاه آزاد اسلامی واحد تنکابن اظهار کرد: یکی از راه‌های برون‌رفت از مشکلات، کمک مجلس به دانشگاه‌هاست. اکنون ایجاد اعتماد و نگاه یکسان مسئولان به همه مؤسسات آموزش عالی و دانشگاه‌ها به‌ویژه دانشگاه آزاد اسلامی است.

 

وی با بیان اینکه رسالت دانشگاه آزاد اسلامی از زمان تأسیس آموزش بوده و  توانسته این کار را به‌خوبی انجام دهد، افزود: امیدواریم بتوانیم با آمایش کلی در کشور در کنار آموزش و پژوهش که رسالت اصلی دانشگاه است، دانشگاه آزاد اسلامی را به دانشگاه کارآفرین تبدیل کنیم.

 

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان مازندران با تأکید بر اینکه باید از لحاظ کیفی، تجهیزات آزمایشگاهی و امکانات آموزشی، واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی در استان مازندران را با دانشگاه‌های برتر دولتی در این استان مقایسه کنیم، گفت: ارتباطات خوبی در این استان ایجاد شده که یکی از این موارد انعقاد تفاهم‌نامه همکاری با آموزش و پرورش است و به تبع آن همه واحدها می‌توانند در شهرستان خود از این تفاهم‌نامه بهره‌مند شوند.

 

کرمانیان اضافه کرد: انتظار داریم در سال ۹۹ که سال جهش تولید نامگذاری شده حرکت‌های خوبی را انجام دهیم، دانشگاه آزاد اسلامی واحد تنکابن توانست در طول مدت ۶ماه به‌ویژه در دوران بیماری کرونا خدمات بسیار خوب و ارزنده‌ای را چه در حوزه پزشکی و چه در حوزه تولید ماسک، ژل و محلول شستشوی دست در غرب استان مازندران ایفا کند.

 

نقش دانشگاه آزاد در دوران کرونا

وی درباره اهمیت رشته پزشکی و پرستاری در دانشگاه آزاد اسلامی واحد تنکابن عنوان کرد: موضوع رشته پزشکی و ساخت بیمارستان آموزشی در واحد تنکابن یکی از مباحث مهمی است که باید به آن پرداخته شود. سعی می‌کنیم در موضوع تأمین مالی ساخت بیمارستان و یا خرید سهام بیمارستان خصوصی از هیچ کمکی دریغ نکنیم.

 

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان مازندران خاطرنشان کرد: دانشگاه آزاد اسلامی می‌تواند با حمایت و اعتماد مسئولان شهری و کشوری همانند بخش سلامت و پشتیبانی سلامت و کادر درمان در دوران کرونا به‌عنوان نهاد اثرگذار در جامعه ایفای نقش کند.

 

 

نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
مهمترین عناوین

کیمیا پویش