در هفته دولت انجام شد

افتتاح دبیرستان سماک محمدی / جشن جمع‌آوری کامل بخاری های نفتی و گازی در مدارس تنکابن

شناسه خبر: OTU0OTQ /

به گزارش تنکابن24، جعفر پلهم صالحی در مراسم افتتاح دبیرستان سماک محمدی با تقدیر و تشکر از حضار، برنامه های اداره آموزش و پرورش شهرستان تنکابن در هفته دولت را تشریح کرد.

وی اهم این برنامه ها را؛ رونمایی از برنامه سالانه آموزش و پرورش تنکابن برای سال تحصیلی آینده ( ۱۴۰۰_ ۱۳۹۹)،  بهره برداری از اصلاح سیستم گرمایشی ۴ دبستان در مناطق محروم بخش خرم آباد، بهره برداری از اینترنت رایگان ۲ ساله در ۶۳ مدرسه و اجرای طرح فیبر نوری دانست و افزود: در طول این سال‌ها بیش از ۶۵ مدرسه اصلاح سیستم گرمایشی شده است و ان‌شاالله با اضافه شدن این ۴ دبستان فاطمه حسینی آغوز دار کوتی، شهید خدابخشی امامزاده قاسم، امام علی نقی (ع) مران و شهید صالحی شهرستان، می توانیم امسال جشن "جمع آوری کامل بخاری های نفتی و گازی" را در شهرستان تنکابن اجرا کنیم.

سرپرست اداره آموزش و پرورش تنکابن در خصوص پروژه های در دست اقدام این اداره با بیان اینکه بخشی از این پروژه ها خیرساز و بخشی دیگر با اعتبار دولتی هست، اظهار کرد: دبستان شهید مدنی سیاورز، دبستان شهید خیابانی روستای داربار، پژوهش‌سرای علامه، درمانگاه فرهنگیان، مدرسه ۱۲ کلاسه شهری روبروی بانک کشاورزی و ۴ پروژه مصوب دیگر، از جمله آنهاست و ۷ پروژه نیز در دست مطالعه قرار دارد.

این مسئول یکی از کارهای بزرگ شهرستان تنکابن و استان مازندران را موزه تاریخی آموزش و پرورش عنوان و خاطرنشان کرد: دبیرستان ثنایی قدیم، ثبت میراث فرهنگی شده و مجوز آن از اداره کل میراث و آموزش و پرورش استان مازندران اخذ شده که امیدواریم به زودی این موزه مورد بهره برداری قرار گیرد.

 صالحی ساخت مسکن فرهنگیان در جهت طرح اقدام ملی مسکن را یکی از کارهای بزرگ و ماندگار دیگر دانست.

 وی همچنین با اشاره به اینکه اجرای طرح فیبر نوری در ۶۵ مدرسه در فاز اول در دست اقدام قرار دارد، گفت: این طرح خوب و مناسبی است که در شرایطی که در حال حاضر در آن قرار داریم و بخشی از فرآیند آموزشی از طریق فضای مجازی و بستر الکترونیک باید ادامه پیدا کند، این بستر فیبر نوری در این زمینه بسیار کارساز خواهد بود.

در ادامه این مراسم امام جمعه شهرستان تنکابن با بیان اینکه ویروس منحوس کرونا دنیا را به هم ریخته، از تدابیر خوب مقام معظم رهبری و مسئولین اجرایی نظام تقدیر کرده و و تاکید کرد: با وجود این تحریم ها مردم و خیرین ما با همکاری دولت توانستند پروژه‌های مهم اقتصادی را به بهره‌برداری برساند که این نشان دهنده تعامل مردم و دولتمردان است و اگر این وفاق و همدلی باشد، کارهای خوبی صورت می‌گیرد.

در پایان این آئین مدیرکل آموزش و پرورش مازندران با تقدیر و تشکر از مسئولین و مجمع خیرین مدرسه ساز و اداره کل نوسازی و تجهیز مدارس اعلام کرد: دو میلیارد و صد میلیون تومان هزینه ساخت این فضای آموزشی شده که مزین به نام شهید سماک محمدی است و سومین مدرسه در شهر خرم آباد است که در دولت تدبیر و امید ساخته شد. ( استعدادهای درخشان، دبستان شهید عینی و همین مدرسه).

علیرضا سعدی پور با اشاره به فرا رسیدن سال تحصیلی جدید گفت: از ۱۵ شهریور ماه با سه وضعیت سفید، زرد و قرمز از نظر مواجهه با ویروس کرونا شاهد فعالیت مدارس با ۳ وضعیت به ترتیب باز، ترکیبی (حضوری و غیر حضوری) و غیر حضوری خواهیم بود.

امیدواریم در روزهای آینده شاهد شرایط بهتری باشیم تا سال تحصیلی جدید را حداقل با حضور بخشی از دانش آموزان داشته باشیم.

نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
مهمترین عناوین

کیمیا سامانه