در شورای اداری مازندران مطرح شد:

رینگ شهری نشتارود تکمیل شود/ دهیاران بنگاهدار شدند

شناسه خبر: OTU0ODU /

فرماندار ویژه تنکابن خواستار تسریع در تکمیل رینگ شهری نشتارود برای رفع گروه ترافیکی در شهر شد.

به گزارش تنکابن24، سید امیرحسینی جو پیش ازظهر پنجشنبه در نشست شورای اداری استان مازندران در کمپینگ قو کلارآباد ضمن قدر دانی از شیوه مدیریت اجتماعی و توسعه محور استاندار مازندران گفت: مهمترین موضوعی که باید مورد توجه همه دستگاه‌ها و ارگان‌ها قرار بگیرد، مسائل اجتماعی است.

حسینی جو خواستار بازنگری برخی قوانین منطقه مانند قانون ساخت و ساز، قانون تبصره ۱ ماده ۱ اراضی و بهداشت و درمان شد و افزود: قوانین فعلی در این زمینه‌ها پاسخ گوی نیازهای منطقه نبوده و اگر در آینده‌ی نزدیک بازنگری نشده و تغییر نکنند، در ۲۰ سال آینده دچار یک دور تسلسل باطل می‌شویم.

وی با بیان اینکه کارخانه کمپوست تنکابن مراحل پایانی ساخت خود را می‌گذراند، اضافه کرد: زباله و شیرابه‌ی ان در مازندران تبدیل به بحران شده و در ساخت این کارخانه‌ها باید تسریع شود.

نماینده عالی دولت در تنکابن خواستار توجه و تسریع در ساخت رینگ شهری نشتارود شد و آن را کریدور شمال کشور خواند.

حجت الاسلام سید مهدی هدایتی امام جمعه تنکابن با اشاره به ظرفیت بی نظیر ساحل و دریا اظهار داشت: معرفی این ظرفیت و انجام اقدامات فرهنگی در ساحل دریا یک ضرورت جدی است.

هدایتی با اشاره به نامناسب بودن ساختمان مجتمع فرهنگی امام تنکابن بیان داشت: این ساختمان که نیاز ضروری تنکابن هم است نیازمند ۴ میلیارد تومان اعتبار بوده و بایستی به آن توجه ویژه شود.

خطیب جمعه تنکابن ضمن انتقاد از وضعیت اسفبار کتابخانه های این شهرستان در بخش دیگر سخنان خود خواستار توجه به وضعیت بیمه‌ی خانواده‌های شهدا و جانبازان شد.

این مسئول وضعیت و شیوه کمک به اعزام کاروان راهیان نور در تنکابن را هم نامناسب خواند و افزود: برگزاری این رویداد فرهنگی و شیوه کمک به آن نیازمند بررسی و عنایت ویژه است.

هدایتی با اشاره به کمبود سرانه درمان در تنکابن خواستار توجه به تکمیل و تسریع در ساخت بیمارستان فوق تخصصی این شهرستان هم شد و خاطرنشان کرد: تنکابن فقط دارای یک بیمارستان دولتی بوده که پاسخگوی نیازهای درمانی مردم این شهرستان نیست.

وی با اشاره به سیل سال ۹۷ و خسارت وارده به روستاها از استاندار خواست تا ترتیبی اتخاذ شود که عوائد رودخانه‌ها صرف آبادانی همان روستاها شود.

امام جمعه تنکابن همچنین خواستار بازنگری طرح هادی روستاها شده و آن را مشکل آفرین خواند و از بنگاه داری بیشتر اعضای شوراهای اسلامی و دهیاران هم گلایه کرد و این موضوع را فساد آور برشمرد.

وی از مسئولان خواست تا این موضوع را بررسی کرده و جلوی بنگاه داری شورا و دهیاران را بگیرند.

 

نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
مهمترین عناوین

کیمیا سامانه