شهردار تنکابن در جمع سرمایه‌گذاران، فعالان اقتصادی و نخبگان شهر گفت:

اتفاقات بزرگ را حتی در بحرانی‌ترین شرایط می توان رقم زد با عزم و اراده‌ای قوی و هویت اصیل و ناب تنکابنی

شناسه خبر: OTU0NTk /

شهردار تنکابن در جمع سرمایه‌گذاران، فعالان اقتصادی و نخبگان شهر گفت: در طول این دوسال مدیریت شهری ثابت کرد که با عزم و اراده ای قوی و هویت اصیل و ناب تنکابنی می توان اتفاقات بزرگ را حتی در بحرانی ترین شرایط رقم زد.

به گزارش تنکابن24، محمد زرودی در جمع سرمایه گذاران ، فعالان اقتصادی و نخبگان شهر تنکابن عنوان کرد: افتخار آن را دارم که حدود 2 سال و 2 هفته در خدمت انسان های بزرگ، با فرهنگ و اصیل تنکابنی هستم و در این مدت خیلی چیزهای خوب از آنها یاد گرفتم. آموختم که وقتی یک مدیر با صداقت برای شما شهروندان خوب با همه کمبود ها و کاستی ها کار می کند ، او را مورد لطف و حمایت خودتان قرار می دهید تا این خدمتگزار کوچک شما با توان و روحیه مضاعف بتواند مسیر سختی را که انتخاب کرده، پشت سر بگذارد. تشکر ویژه دارم از میزبان جلسه جناب آقای مهندس مغربی و سرکار خانم جنابی و همچنین تشکر می کنم از همکاران سختکوش و پرتلاشم که شب و روز تلاش کردند تا تنکابن عزیزمان را به مسیر پیشرفت و توسعه برگردانیم. انشاالله در آینده مدیرانی خواهند آمد که با توان، انرژی و علم بیشتر، تنکابن عزیز را به قله های موفقیت برسانند.

وی با تشکر ویژه از فرماندارتنکابن و اعضای شورای اسلامی شهر گفت: به واقع برادرانه و خالصانه در کنار بنده کمترین قرار گرفتند و اعتماد کردند و به یکی از جوان های این شهرفرصت دادند و حمایت خودشان را دریغ نکردند تا ما بتوانیم برنامه هایمان را پیاده سازی نماییم. متاسفانه در بدترین شرایط اقتصادی کشور افتخار خدمتگزاری را پیدا کردیم ولی تلاش کردیم با حمایت شما بزرگان و شهروندان خوب شهرم این مسیر را هموار کنیم تا این چرخ متوقف نشود. اگر مجموعه حوادثی که مجموعه مدیریت شهری پشت سر گذاشت، فقط یک مورد از آن حوادث بر هر مجموعه ای غالب می شد آن مجموعه دیگر قادر به ادامه حرکت نبود اما آنچیزی که ما را در کنار هم محکم و استوار قرار داد، هویتی بود که در مجموعه مدیریت شهری زنده شد و پدیدار شد.


شهردار تنکابن افزود: تنکابن همان شهری است که در کمتر از 20 سال پیش افتخار شهرهای همجوار و شهروندانی بود که به اینجا سفر می کردند تا هم خرید کنند و هم به گشت و گذار بپردازند اما چه شد که در شرایطی قرار گرفتیم که همه انگشت تعجب به دهان، رو به بالا نگاه می کردند و حرکت و جهش شهرهای دیگر را به نظاره می نشستند و فقط افسوس می خوردند؟! بنده اعتقاد دارم آنچیزی که باعث شد این اتفاق بیافتد شاید به نوعی آن هویت از دست رفته و عدم اعتماد به نفس در مسیر توسعه و پیشرفت بود. در یک دوره ما تنکابنی ها هویت و روحیه مطالبه گری خودمان را از دست داده بودیم و عادت کرده بودیم به آن روند سکون و سکوت‼ در روزهای نخست مدیریت جدید شهری که پروژه های عمرانی را در این شهر آغاز کرده بودیم یادم نمی رود که بنده، همکارانم و اعضای محترم شورای شهر فقط مورد اهانت قرار می گرفتیم ولی امروز وقتی پروژه عمرانی را در شهر شروع می کنیم، شهروندان با آغوشی باز و با محبت فراوان از ما استقبال می کنند. در طول این دوسال مدیریت شهری ثابت کرد که با عزم و اراده ای قوی و هویت اصیل و ناب تنکابنی می توان اتفاقات بزرگ را حتی در بحرانی ترین شرایط رقم زد.


این مسوول در جمع فعالین اقتصادی گریزی به برخی حواشی زد و اظهار کرد: در روزهای اخیر دوستی مصاحبه ای داشت و مدعی شد که در شهرداری فساد بیداد می کند، برای روشن شدن این موضوع حداقل سرمایه گذارانی که به عنوان بازوان اصلی شهرداری ، نخبگان جامعه ما و لیدر های اقتصادی هستند می توانند شهادت بدهند که در این دوسال چه اتفاقاتی در این زمینه روی داده است. وی مدیریت شهری را متهم می کند به رفتار های پوپولیستی و  همچنین نداشتن برنامه و عدم شناخت نیاز های شهر و شهروندان و اشاره داشتند به اینکه چرا برای نورپردازی پل تاریخی چشمه کیله 200 میلیون تومان هزینه شده است⁉ یا چه لزومی دارد که در این برهه از زمان آبنمای موزیکال در میدان کریم آباد ایجاد شود⁉ من فکر می کنم این عزیز بزرگوار از آنجایی که سال های سال در شهر تنکابن حضور نداشت و در همین مدت کوتاه هم سعی میکند فقط برای زمان جلسه شورا حضور پیدا کند، شناخت کافی از نیازهای مردم شهر ندارند. واقعا معلوم نیست که چرا این شخص مدیریت شهری را به عدم شناخت از نیازهای شهروندان متهم می کند و در حالی که تمامی اقدامات صورت گرفته در جهت رفع نیازهای شهروندان صورت گرفته است به طوری که بارها اینگونه اقدامات با استقبال پر شور شهروندان مواجه شده است و آنها از اقداماتی که انجام شده کاملا راضی هستند. گفته‌اند که جوری از پروژه ها صحبت می کنند که انگار برج میلاد قراره در تنکابن ساخته شود⁉ ما هرگز نگفته ایم که برج میلاد می سازیم  ما با اقدامات خود فرزندانی را بیدار می کنیم تا ده ها برج میلاد بعد از ما بسازند.


 قرار نیست بعد از پایان دوره خدمتی بنده روند توسعه و پیشرفت در شهر متوقف شود. اگر اینگونه باشد خیانت به شهروندان است و آسیبی که به شهروندان خواهد رسید به مراتب سخت تر خواهد بود و جبران آن میسر نخواهد شد. باید بعد از بنده نیروهای توانمند و قوی بیایند و با شتاب و با فکر و برنامه ای بهتر روند پیشرفت و توسعه شهر تنکابن را به جلو سوق دهند. در گذشته بزرگان این شهر حتی شهردار خود را نمی شناختند اما امروز در این شهر بسیاری از کودکان شهردار خود را می شناسند و دوست دارند در آینده شهردار شوند. من فکر می کنم حداقل در بعد اجتماعی به وظیفه خودم عمل کرده ام.


محمد زرودی در ادامه گفت: پل چهارم چشمه کیله را با مشارکت مردم خوب تنکابن خواهیم ساخت.

شهرداری تنکابن از سال 1318 تا امروز حتی یک لوگو و یک آرم از خودش نداشت اما اکنون صاحب لوگو و هویت است.
 من مطمئن هستم که مسیری که انتخاب شده و فرایندی که طی می شود، نویدبخش روزهای بسیار خوب، ناب و تکرار نشدنی برای شهر تنکابن است.
شهرداری تنکابن در حال حاضر 22 پروژه عمرانی فعال دارد و تا چند روز آینده پروژه بیست و سوم که همان اجرای سر شمع های پل چهارم چشمه کیله است، آغاز خواهد شد.
 در چند روز گذشته یک کارخانه آسفالت 80 تنی با پیشرفته ترین مدل روز دنیا خریداری شده که برای آن با محاصبه ارزش افزوده حدود 6 میلیارد تومان هزینه شده است تا هم خدمات بیشتری به شهروندان ارائه گردد و هم در بحث درآمدپایدار، شهرداری را تقویت نماییم.
شهرداری تنکابن تاکنون 37 میلیارد تومان پروژه عمرانی تعریف کرده و این در حالی است که در گذشته این رقم تنها 4 میلیارد تومان بود.
 برای پروژه خاص و بی نظیر آبنمای موزیکال میدان کریم آباد حدود یک میلیارد تومان هزینه خواهد شد که نسبت به سایر پروژه ها رقم قابل توجهی نیست.
 معتقد هستم که اجرای پروژه هایی همچون نورپردازی پل تاریخی چشمه کیله، آبنمای موزیکال و پروژه های گردشگری اطراف رودخانه چشمه کیله که در حال فراهم کردن زیر ساخت آن هستیم می تواند ارزش افزوده فراوانی برای شهر داشته باشد و تنکابن را بیش از پیش معرفی نماید.
 با اجرای چنین پروژه هایی است که بار دیگر می توانیم به خودمان ببالیم که تنکابنی هستیم، تنکابنی که جزء اولین شهرهایی بود که صاحب شهرداری شد و همچون نگینی در شمال کشور می درخشد.
 شهر ما نیازمند یک جهش و حرکت بزرگ است و این اتفاق نخواهد افتاد مگر با احداث پل چهارم چشمه کیله
با انتخاب مشاور ترافیکی (شرکت اندیش کار که یکی از نخستین شرکت مهندسی مشاوری بود که در حوزه ترافیک در کشور در سال 1354 ثبت شد و الان هم جزء دو شرکت برتر ایران در حوزه ترافیکی است) هم طرح ساماندهی و هم طرح جامع ترافیک در دستور کار قرار گرفت.
 ساماندهی بافت مرکزی شهر و اصلاح هندسی برخی نقاط شهر بر اساس مطالعات دقیق صورت گرفته توسط مشاور ترافیکی در حال انجام است.
بر این اساس ورودی ضلع شرقی پل تاریخی چشمه کیله به عنوان یک نماد هویتی شهر ما از تردد خودروها خارج خواهد شد و تا ضلع شرقی میدان امام (ره) ادامه خواهد داشت. در این بخش از شهر سنگفرش پل تاریخی چشمه کیله تا میدان امام ادامه خواهد یافت و تبدیل به یک پیاده راه خواهد شد.
ایجاد پلازای شهری یا پیاده راه سازی یکی از نشانه های توسعه پایدار در حوزه مدیریت شهری است .
 اجرای پل چهارم چشمه کیله ضرورتی اجتناب ناپذیر است و با توجه به اینکه شرایط اقتصادی کشور و همچنین روند تخصیص اعتبارات ملی و استانی مناسب نیست، تلاش داریم تا در اقدام بعدی و به صورت عمومی شماره حسابی را اعلام نماییم تا هر تنکابنی که در اقصی نقاط دنیا زندگی می کند به هر میزانی که تمایل داشته باشد در این پروژه مشارکت نماید.
در این دوره مدیریت شهری سرکوله های ضلع شرقی و کوله ضلع غربی پل چهارم تکمیل شد و الان در حال اجرای سرشمع ها هستیم.
پایه ها و عرشه پل بخش بعدی اجرای این پروژه خواهد بود که حدود 40 میلیارد تومان هزینه آن برآورد شده است.

وی در پایان یادآور شد: من فکر می کنم که این بهانه ایست برای اینکه شهروندان عزیز دریچه ای جدید از مشارکت خودشان در مدیریت شهری را بینند و بشناسند و انشاالله به کمک هم برای توسعه شهر تنکابن قدم ها را بلندتر برداریم.

نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
مهمترین عناوین

کیمیا سامانه