دادخواهی شهید یا بازی‌ سیاسی؟!

شناسه خبر: OTU0NDQ /

پاره شدن بنر تصویر این شهید بزرگوار یقینا قلب همه مردم تنکابن با هر تفکری را به درد آورد که باید با مسببان آن برخورد جدی شود اما نباید این اتفاق دستخوش بازی های سیاسی شود و برای تخریب چهره عده ای مورد سو استفاده قرار گیرد.

به گزارش تنکابن24، مناسبت ها، فرصت مناسبی هستند برای یادآوری بعضی نکات، به ما آدم هایی که گرفتار روزمرگی ایام شده‌ایم، هفته دفاع مقدس از جمله مناسبت‌هایی است که به طور ویژه و اخص، یاد و خاطره شهدا از طریق دیدار با خانواده این عزیزان و یا غبار روبی گلزار شهدا گرامی داشته می شود.


متاسفانه در نزدیکی این هفته، اخبار متنوع و متعددی از گوشه و کنار کشور به گوش رسید که عده‌ای سهواً یا به عمد سعی در پاک نمودن نام این شهدای معزز از تابلوها و علائم و نمادهای معابر داشتند.
اما در این میان، بسیار خرسندیم و افتخار می‌کنیم به وجود انسان هایی که در شهرمان شیوه‌ای دیگر در پیش گرفته اند و سعی در احیای نام و نشان این اسطوره‌ها در شهر و آبادی ما دارند.
اینجا تنکابن است؛ زادگاه 570 شهید سرفراز از جمله شهیدان شیرودی، حسنی، شهید گلگون، برادران شهید ابراهیمی، تلاتری... و شهید مدافع حرم مرادخانی.
 آغازین روزهای مهر ماه است و در گوشه و کنار شهر، فراوان می‌بینیم کودکانی را که دست در دست مادرانشان راهی مسیر مدرسه هستند، چه غرورآمیز است وقتی این اولیا، قهرمان داستان‌ها و کتاب های شعر و درس را به طور ملموس تر نشان می‌دهند و به مجموعه ای از تصاویر، المان و سردیس‌ها اشاره می‌کنند تا فرزندانشان درک کنند که این اسطوره‌ها، فضایی و ماورایی نبودند که از جان و مالشان گذاشتند بلکه همچون مایی بودند که به درجه‌ای از ایمان و تقوا دست یافتند که برای ما آرزوست اما دست‌یافتنی؛ اگر اراده کنیم.

نصب سردیس ۳ شهید انقلاب در محل شهادتشان، سه المان از سه برادر شهید ابراهیمی در سه محل مشرف و نزدیکی پل چشمه کیله، المان سردار شهید حسنی در ورودی فردوسی غربی، المان شهید مدافع حرم مرادخانی در ورودی شهرستان، تعویض و ترمیم المان شهدا سردر کوچه‌ها متناسب با شان و منزلت آنان و....
این‌ها گوشه‌ای از اقدامات شهردار جوان و پر تلاش شهر تنکابن است که خود از خانواده شهدا محسوب شده و به یاد می‌آورد پیکر عموی شهیدش را که تکه تکه شده تحویل خانواده شد.
اما اخیرا خبری از سوی برخی رسانه‌ها در فضای مجازی شهرستان تنکابن منتشر شد که دل هر انسان آزاده‌ای را به درد آورد و خبر این بود " اعتراض به حذف تصویر شهید مرادخانی در تنکابن"
خبر ناراحت کننده بود و درد آور؛ در بخش‌هایی از گزارش به نقل از فرزند شهید، این‌گونه آمده:
(چندی پیش مطلع شدیم پل هوایی که تصویر شهید روی آن نصب شده در مناقصه به کسی واگذار شده و تبلیغاتش را بر عهده دارد و تصویر شهید باید از روی آن برداشته شود. این در حالی است که مسئولان، منکر پیگیری های خودشان می شدند. حتی خبرهایی رسید که عده ای به صورت سازماندهی شده عکس شهید را پاره می کردند تا آن را پایین بیاورند. حتی مردمی که با ما تماس می گیرند خواسته اند که جای دیگری برای نصب عکس شهید معرفی بشود که تا کنون اقدامی صورت نگرفته است.)
در این رابطه زرودی شهردار تنکابن در گفت‌گو با خبرنگار ما اظهار کرد:
دین به خون شهدا و مخصوصا شهدای مدافع حرم مسئله ای است که تا قیامت بر گردن یکایک مسئولین و مردم کشور خواهد و تلاش برای زنده نگه داشتن آرمان‌های این شهدا که قهرمانان واقعی کشور هستند کمتر از شهادت نیست،
وی افزود: شهید مرادخانی یک از شهدایی است که به واسطه دوستیشان با پدرم و شخصیت مردمی‌اش علاقه خاصی به او دارم. متاسفانه در خصوص اتفاقات اخیری که در شهرستان رخ داد برخی تیر انتقاد را به سمت مجموعه پرتلاش شهرداری نشانه رفتند در صورتی که این موضوع اصلا در حوزه اختیارات شهرداری نیست، نصب المان ها و بنرهای تبلیغاتی در طول جاده در حوزه اختیارات اداره راه و شهرسازی است، اما با وجود این، مجموعه شهرداری با توجه به خالی بودن پل عابر پیاده واقع در کمربندی اقدام به نصب بنر شهید مرادخانی در این پل کرد که بعد از نصب بنر، این پل به کانون‌های تبلیغاتی واگذار شد که این واگذاری هم به اداره راه مربوط است.
در ادامه خبرنگار ما چرایی و چگونگی این اتفاق را از رئیس اداره راهداری شهرستان تنکابن جویا شد.
تورج فتحی در این باره گفت: این پل همانند سایر پل‌ها در اختیار دولت هست که طی قرار دادی جهت تبلیغات به پیمانکار واگذار شد به همین دلیل تابلو تصویر شهید که دچار آسیب هم بود، جمع آوری شد و مقرر گردید در پایین پل، بنری مناسب در ابعاد بزرگ تر و با رعایت جوانب امنیت و حفاظت نصب شود.

پاره شدن بنر تصویر این شهید بزرگوار یقینا قلب همه مردم تنکابن با هر تفکری را به درد آورد که باید با مسببان آن برخورد جدی شود اما نباید  این اتفاق دستخوش بازی های سیاسی شود و برای تخریب چهره عده ای مورد سو استفاده قرار گیرد، همانطور که از بیانات این دو مسئول پیداست، عمدی در کار نبوده و این اتفاق روال طبیعی و قانونی خود را طی کرده و فقط در این میان، شیطنت و سودجویی های برخی رسانه‌ها از موضوع و فضای حاکم بر کشور حکایت می‌کند.
آنچه مهم است و در اولویت قرار دارد، نه صرفا تصاویر و القاب بلکه پیروی از سیره و روش شهدا از سوی یکایک ما است در هر جایگاهی‌ که هستیم.

نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
مهمترین عناوین

کیمیا پویش