بیمه کارکنان بخش خصوصی غرب مارندران در هاله‌ای از ابهام

شناسه خبر: OTU0NDI /

بیمه کارکنان فروشگاهی و گردشگری و تجاری مجموعه‌های عریض و طویل غرب استان مازندران که با کمترین سهم بهره‌وری نسبت به شهروندان، زمین یا دریا و جنگل به آن‌ها واگذارشده است در هاله از ابهام است.

تنکابن24، طبق قانون تأمین اجتماعی و قانون کار، کارفرمایان کارگاه‌های مشمول قانون کار، مکلف‌اند بر اساس قانون تأمین اجتماعی نسبت به بیمه نمودن کارگران واحد خود اقدام کنند.

ماده 148 قانون کار دلالت بر الزام کارفرمایان به بیمه کردن کارگران خود بر اساس قانون تأمین اجتماعی دارد، حال سؤال اینجاست که آیا این موارد برای افکار عمومی روشن شده است؟

چند درصد کارکنان فروشگاهی و گردشگری و تجاری مجموعه‌های عریض و طویل غرب استان مازندران که با کمترین سهم بهره‌وری نسبت به شهروندان، زمین یا دریا و جنگل به آن‌ها واگذارشده است، طبق قانون کار بیمه هستند؟!

آیا بین کارکنان و کارفرما، قرارداد کار منعقد شده است و حق بیمه آن پرداخت می‌شود؟

سوالی که یکی از فعالان سیاسی شهرستان رامسر در ماه‌های اخیر به آن اشاره‌کرده است، را به نظرتان می رسانم: هم‌اکنون چند پروژه خصوصی خدماتی از معافیت‌های میلیاردی استفاده کرده‌اند؟

بخشی از کارگران خود را بیمه نکرده‌اند و از آنان بیش از حد مجاز و ساعت قانونی کار می‌کشند و حداقل حقوق و مزایای قانونی را پرداخت نمی‌کنند، برایشان مجوزهای اختصاصی و خارج از قانون ساخت‌وساز صادر می‌کنند و... دیگر چه می‌خواهند؟

خواهشمند است جهت آگاهی همشهریان نسبت به این موارد که خود بی‌عدالتی، تبعیض و جهت فساد هست و با اساس تشکیل انقلاب اسلامی در تضاد است نسبت به بازرسی این موارد و اطلاع‌رسانی هرچه زودتر اقدامات ارزنده انجام شود.

انتهای پیام/

نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
مهمترین عناوین

کیمیا سامانه