راه‌حل شهردار تنکابن برای پل چهارم چشمه کیله/ قرارگاه خاتم ۱۰ ماهه کار را تمام می‌کند

شناسه خبر: OTU0MzU /

شهردار تنکابن در مورد پل چهارم چشمه کیله گفت: با توجه به اینکه این پروژه ردیف اعتبار ملی دارد، ما راه حل دادیم تا از ظرفیت قرارگاه خاتم که برای احداث جاده الموت در منطقه هستند، استفاده شود چراکه آنان اوراق سال‌های دور وزارت راه و شهرسازی را نیز می پذیرند و توان اتمام کار در ظرف مدت ۱۰ ماه را نیز دارند.

به گزارش تنکابن24، در آخرین روزهای آخرین ماه سال نشست خبری شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر تنکابن با اصحاب رسانه این شهرستان برگزار شد.

در این نشست که بیش از سه ساعت به طول انجامید شهردار جوان تنکابن به دلیل نقاهت پس از درمان، ایستاده پاسخگوی خبرنگاران بود.

سوال اول توسط مدیر مسئول نشریه محلی مطرح و ابهامات و اعتراضات در خصوص سنگفرش پل تاریخی چشمه کیله، بیان شد، سوال بعدی نیز درمورد به غارت رفتن شن و ماسه های رودخانه بود.

مسئول کمیسون عمران وترافیک شورای اسلامی شهر تنکابن با انتقاد از تندروی‌های این نشریه اظهار کرد: ۱۵ ماه ما را تحت فشار قرار دادید، آیا هیچ اقدام مثبتی در طول این مدت صورت نگرفت؟! آیا اصلاح هندسی ورودی شهر، رمپ کمربندی و... اولویت نداشت؟! در مورد سنگ فرش چشمه کیله، میراث فرهنگی طرح را ارائه داد و ما فقط اجرا کردیم و طبق اعلام کارشناس آنان، از همان متریال سازه قبلی استفاده شد.

کامبیز گلیجانی مقدم افزود: با توجه به اینکه قبلا نیز در این شورا بوده ام اما به جرأت می‌گویم، تنها دوره‌ای که دارد کار می‌شود؛ این دوره است.

شهردار تنکابن هم درباره‌ی خبر کذب به غارت رفتن شن و ماسه اعلام کرد: جهت حفظ حیثیت شهرداری و اعضای شورا و شهرستان و نه صرفا شخص خودم، پیگیر حق قانونی خود برای شکایت هستم تا بدون سند به افراد اتهام وارد نشود.

محمد زرودی گفت: بنده آمار تک تک سرویس های شن و ماسه را دارم و تنها یک مورد تخلف روی داده که گزارش آن ارائه شده و جهت کمک به جاده سازی یک روستا صورت گرفت.

وی در پاسخ به سوال وضعیت جاده ساحلی عنوان کرد: جاده ساحلی نه در توان شهرداری و نه در توان دولت است بلکه نیاز به مشارکت بخش خصوصی هست. سرمایه گذاری تقاضا داده و در حال رایزنی‌ها هستیم اما برای سال آینده طبق تصمیمات مطرح شده در شورا، تسطیح و روشنایی آن برای استفاده خانواده ها انجام می شود.

شهردار تنکابن در مورد پل چهارم چشمه کیله خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه این پروژه ردیف اعتبار ملی دارد، ما راه حل دادیم تا از ظرفیت قرارگاه خاتم که برای احداث جاده الموت در منطقه هستند، استفاده شود چراکه آنان اوراق سال‌های دور وزارت راه و شهرسازی را نیز می پذیرند و توان اتمام کار در ظرف مدت ۱۰ ماه را نیز دارند.

این مسئول با اشاره به افزایش بودجه شهرداری تنکابن از ۲۱ میلیارد و ۷۵۰ میلیون تومان به ۳۵ میلیارد، متذکر شد: در کمتر شهرداری‌ ای ۶۰ درصد افزایش بودجه مصوب شده است و کل بودجه عمرانی ما ۴۰۰ درصد افزایش داشته و بودجه آینده را ۴۳ میلیارد تومان پیشنهاد می‌دهیم.

زرودی درمورد برنامه‌های نوروز باستانی یادآور شد: امسال نیز همانند سال گذشته برنامه‌های متنوعی در نظر داریم، از جمله جشن چهارشنبه آخر سال، عروسک بازی ۶ متری، نوروز خوانی و... . سعی‌مان این است‌ شرایطی محیا شود که این برنامه‌ها هم برای همشهریان عزیز و هم برای مسافرین دلنشین باشد.

حمید منصورکیایی در ادامه این نشست با بیان اینکه تصمیم شورا بر انجام کارهای مثبت است، گفت: این شهر تعامل کم دارد و رسانه ها باید نقد منصفانه داشته باشند.

وی افزود: ساخت کارخانه آسفالت و سنگ شکن توسط شهرداری تنکابن به درآمد پایدار این شهر کمک می کند.

علیرضا فلاحتکار عضو دیگر شورا در این نشست خبری ضمن اعلام اینکه، این دوره آخر حضور او در شورا خواهد بود، عنوان کرد: سند راهبردی شهر تنکابن درحال تدوین است و اطلس سرمایه گذاری نیز در سال آینده تهیه می‌ شود‌.

نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
مهمترین عناوین

کیمیا سامانه