آخرین وضعیت عرضه اقلام اساسی تنظیم بازار در مازندران؛

از اجرای طرح ضیافت برای کنترل قیمت‌ها تا توزیع 2400 تن اقلام تنظیم بازاری در مازندران

شناسه خبر: OTQ5OTI /

چند سالی است که ستاد تنظیم بازار با توجه به حفظ تنظیم بازار و حمایت از اقشار آسیب‌پذیر، طرحی را با عنوان ضیافت رمضان اجرایی می‌کند، تأمین و توزیع کالاهای اساسی در شبکه مصرف و تنطیم بازار با هدف ایجاد ثبات نسبی قیمت، طرح تشدید بازرسی و حفظ آرامش بازار، دامنه مناسب قیمت و ایجاد تعادل میان عرضه و تقاضا در بازار استان از اهداف اجرای این طرح است.

تنکابن24 به نقل از بلاغ، چند سالی است که ستاد تنظیم بازار با توجه به حفظ تنظیم بازار و حمایت از اقشار آسیب پذیر، طرحی را با عنوان ضیافت رمضان اجرایی می‌کند.

در این طرح، اولویت عرضه کالاهای اساسی با فروشگاه‌های زنجیره‌ای، تعاونی‌ها و میادین میوه و تره بار است ولی کارگروه‌های تنظیم بازار در استان‌ها به تشخیص نیاز بازار می‌توانند شبکه‌های توزیع دیگری هم به آن اضافه کنند.

تدابیر ستاد تنظیم بازار در ماه مبارک رمضان
در همین راستا، جلسه ستاد تنظیم بازار روز گذشته و در آستانه حلول ماه مبارک رمضان به ریاست معاون اول رئیس جمهور برگزار شد.

بر اساس این گزارش، اسحاق جهانگیری در این جلسه ضمن تأکید بر لزوم مدیریت جدی و دقیق عرضه کالاهای مورد نیاز مردم در ایام ماه مبارک رمضان، گفت: با توجه به شرایط ویژه ماه مبارک رمضان و برنامه‌های خاصی که مردم در ماه ضیافت الهی دارند، لازم است اقلام و کالاها با قیمت و کیفیت مناسب در اختیار عموم باشد.

معاون اول رئیس جمهور  از اعضای ستاد خواست با برنامه‌ریزی دقیق، شرایطی فراهم کنند تا مردم در ماه مبارک رمضان دغدغه‌ای برای تامین مایحتاج خود نداشته باشند.

همچنین در این نشست، نماینده وزارت صنعت، معدن و تجارت گزارشی از برنامه توزیع سبد کالا به اقشار کم‌درآمد و تحت پوشش نهادهای حمایتی ارائه کرد و از اجرای طرح ضیافت رمضان و توزیع کالاهای اساسی ۱۵ درصد ارزان‌تر از قیمت بازار در فروشگاه‌های زنجیره‌ای و برپایی نمایشگاه‌های عرضه مستقیم کالا در ماه مبارک رمضان خبر داد.

هیچ نگرانی از بابت تامین اقلام اساسی وجود ندارد
شهرام میرآخورلو  معاون سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان نیز در این‌باره گفت: سیاست‌های تنظیم بازار بر اساس تجربه سال گذشته اقلام اساسی مانند گوشت قرمز، برنج، روغن، مرغ، قند و شکر ذخیره‌سازی و قیمت آن‌ها مشخص شده است و هیچ نگرانی از بابت تامین اقلام اساسی وجود ندارد.

وی افزود: برای تنظیم بازار در ماه مبارک رمضان اقلام حمایتی از 5 تا 15 درصد ارزانتر توزیع خواهد شد.

معاون سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان متذکر شد: اگر در شبکه‌های توزیع کالا اتفاقی صورت گیرد، بلافاصله آن مشکل را رفع خواهیم کرد و محصولات با اطمینان کامل در اختیار مردم قرار خواهد گرفت.

قیمت اقلام تنظیم بازاری در ماه رمضان
مهدی کاظم‌نژاد قائم‌مقام بازرگانی وزارت کشاورزی نیز گفت: چند سالی است که ستاد تنظیم بازار با توجه به حفظ تنظیم بازار و حمایت از اقشار آسیب پذیر، طرحی را با عنوان ضیافت رمضان اجرایی می‌کند.

وی افزود: هدف اصلی ستاد تنظیم بازار حمایت از تولید‌کنندگان و مصرف کنندگان است.

قائم‌مقام بازرگانی وزارت کشاورزی درباره قیمت برخی از اقلام تنظیم بازار در ماه رمضان خاطرنشان کرد: گوشت مرغ 6 هزار 200 تومان، گوشت قرمز منجمد 23 هزار تومان، برنج 1121 هندی 5 هزار 600 تومان، برنج تایلندی 3 هزار 500 تومان، تخم مرغ شانه 12 هزار 600 تومان عرضه خواهد شد.

کاظم‌نژاد متذکر شد: کارگروه تنظیم بازار استان‌ها در صورت افزایش تقاضای اقلام، این آمادگی را دارد که نیاز آن‌ها را به سرعت تامین کند. ‌‌

آغاز طرح نظارتی ضیافت از بازار در مازندران
ابراهیم یعقوبی معاون امور بازرگانی سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران نیز در گفت‌وگو با خبرنگار ما، اظهار کرد: طرح نظارت ویژه بر بازار را که هر ساله در سطح استان در ایام ماه رمضان با محوریت کالاهای پرمصرف و پرتقاضا داریم، از 5 روز قبل از آغاز این ماه پربرکت آغاز و تا پایان ماه رمضان ادامه دارد.

وی افزود: ضمن توزیع اقلام پرتقاضا نظیر بیش از 800 تن گوشت مرغ و 100 تن گوشت قرمز از سوی ستاد تنطیم بازار در سطح استان، فروش فوق‌العاده در فروشگاه‌های بزرگ و زنجیره‌ای در دستور کار قرار دارد.

معاون امور بازرگانی سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران یادآور شد: هماهنگی‌های لازم نیز با کارخانه‌جات لبنی برای تأمین شیر مورد نیاز شهروندان استان انجام شده است.

مهدی عباسی مدیرکل تعزیرات حکومتی مازندران نیز در این‌باره در گفت‌وگو با بلاغ، از آغاز طرح نظارتی گشت‌های مشترک اداره کل تعزیرات حکومتی مازندران تحت عنوان «طرح ضیافت» که هم‌زمان به‌صورت متمرکز در سراسر کشور در جهت نظارت هر چه بیشتر و بهتر بر عملکرد اصناف عرضه‌کننده کالاهای ضروری و مایحتاج اساسی مورد نیاز مردم در ماه مبارک رمضان خبر داد.

وی افزود: امسال طرح ویژه نظارتی ماه مبارک رمضان با بهره‌گیری از توان و ظرفیت مضاعف نیروها و استفاده از امکانات گشت‌های مشترک تعزیرات حکومتی برگزار می‌شود.

مدیرکل تعزیرات حکومتی مازندران خاطرنشان کرد: نظارت بر عرضه و فروش مواد پروتئینی، گوشت قرمز، لبنیات، قند و شکر، برنج، روغن، زولبیا و بامیه و سایر کالاهای اساسی مورد نیاز مردم در این ماه پر فضیلت از جمله مهم‌ترین برنامه‌های ابلاغ شده به شعب سیار است که تأکید شده با هرگونه سوءاستفاده احتمالی برخی افراد سودجو در این خصوص در چارچوب قوانین و مقررات به شدت و با قاطعیت برخورد شود.

توزیع بیش از 2400 تن اقلام تنظیم بازاری در مازندران + قیمت

حسین نگهدار  مدیر تنظیم بازار سازمان جهاد کشاورزی مازندران نیز در گفت‌وگو با خبرنگار ما با بیان اینکه هدف از اجرای طرح ضیافت، تأمین و توزیع کالاهای اساسی در شبکه مصرف و تنطیم بازار با هدف ایجاد ثبات نسبی قیمت، طرح تشدید بازرسی و حفظ آرامش بازار، دامنه مناسب قیمت و ایجاد تعادل میان عرضه و تقاضا در بازار استان است، گفت: کالاهایی نظیر گوشت سفید و قرمز، برنج، شکر، روغن نباتی، مواد لبنی و خرما برای این منظور تمهید شده است و هیچگونه محدودیتی در این خصوص نداریم.

وی تصریح کرد: در آستانه ماه مبارک رمضان، 700 تن گوشت مرغ، 800 تن روغن نباتی، 80 تن گوشت قرمز منجمد، 40 تن تخم‌مرغ و 800 تن شکر در سطح مراکز عرضه و فروشگاه‌های زنجیره‌ای استان عرضه می‌شود.

به گفته مدیر تنظیم بازار سازمان جهاد کشاورزی مازندران قیمت شکر درب کارخانه برای عمده‌فروشی 27 هزار و 220 ریال، روغن نباتی تا 15 درصد زیر قیمت مصوب، مرغ 62 هزار ریال برای مصرف‌کننده، گوشت قرمز، ران 240 هزار ریال و سر دست 230 هزار ریال برای مصرف‌کننده و تخم‌مرغ 126 هزار ریال است.

نگهدار در پایان گفت: کنترل قیمت‌ها همواره اولویت نخست ستاد تنظیم بازار در شهرستان‌ها است و در ماه ضیافت‌الله نیز گروه‌های ویژه‌ای که از سوی فرمانداری‌ها ساماندهی می‌شوند، بر بازار این ایام نظارت می‌کنند تا تخلفات صنفی تا حد ممکن کاهش یابد.

نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
مهمترین عناوین

کیمیا سامانه