رفع مشکل آب پنج روستای تنکابن نیازمند حمایت مسولان محلی

شناسه خبر: OTQ5ODk /

انتقال آب از سرچشمه 'جلیسان' به پنج روستای بخش مرکزی شهرستان تنکابن که با خودیاری مردم در حال انجام است نیازمند حمایت مسولان محلی است.

تنکابن24، برای رسیدن به سرچشمه جلیسان باید دل به جاده جنگلی و سرسبز اما خاکی و صعب العبور تودارک زد. در میانه این راه آبشار معروف تودارک به ارتفاع 7 متر واقع است که از دل صخره ها و کوه ها سرازیر می شود و منظره ای بس شگرف و فوق العاده را برای بازدید کنندگان به ارمغان می آورد.
با گذشتن از کنار این آبشار زیبا به راه خود ادامه می دهیم و وارد جنگل انبوه شمشادها می شویم که متاسفانه در سال های اخیر به دلیل شیوع آفت شب پره تمامی آنها ایستاده سوخته اند و منظره بسیار دلخراشی را به تصویر کشیده اند.
سرانجام به چشمه جلیسان می رسیم جایی که کارگران در حال لوله گذاری در دل خاک با ابتدایی ترین وسایل هستند.
رییس شورای روستای شبخسکول در حاشیه بازدید از این پروژه به خبرنگار ایرنا گفت : این پروژه از 15 سال پیش با هماهنگی آب و فاضلاب روستایی و گرفتن استعلام از اداره کشاورزی و ثبت اسناد آغاز شد و پس از نقشه برداری قرار بود اعتبارات لازم در این زمینه تخصیص یابد اما به دلایلی این اتفاق صورت نگرفت.
مختار ساجدی به پیگیری های مستمر در طول این سال ها اشاره کرد و افزود : سرانجام در سال گذشته بار دیگر این پروژه در دستور کار قرار گرفت که در این راستا شورا اقدام به خرید زمین جهت احداث منبع آب به گنجایش 300 هزار لیتر نمود و هم اکنون این منبع آماده آبگیری است.
وی طول مسیر لوله گذاری را 17 کیلومتر عنوان کرد و اظهار داشت : تاکنون بیش از یک کیلومتر لوله گذاری صورت گرفته که با انتقال آب این چشمه به پایین دست ، مشکل تامین آب آشامیدنی پنج روستای بازار محله ، لشتو ، شبخسکول ، تلوسر محله و نور آباد با یکهزار خانوار برطرف خواهد شد./ایرنا

نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
مهمترین عناوین

کیمیا سامانه