آیت‌الله‌العظمی نوری‌همدانی در دیدار با نیروهای مسلح مازندران:

ولایت بزرگ‌ترین نعمت الهی است/ لزوم حفظ آمادگی همیشگی در برابر دشمن

شناسه خبر: OTQ5ODY /

آیت‌الله‌العظمی نوری‌همدانی با اشاره به موضوع ولایت به‌عنوان یکی از نعمت‌های الهی، گفت: به فرموده امام صادق(ع)، اعظم‌النعم پروردگار، ولایت اهل بیت(ع) است. ما دیگر نعمتی، برتر و بالاتر از این نداریم و این توفیق بزرگی است که نعمت ولایت داریم و ولایتمداری و شکر و نگهداری از آن، مسئله مهمی است.

تنکابن24، آیت‌الله‌العظمی حسین نوری همدانی مرجع انقلابی و ولایتمدار پیش از ظهر امروز در دیدار با نیروهای مسلح مازندران در حسینیه عاشقان کربلا ساری، اظهار کرد: یکی از موضوعاتی که در قرآن آمده است، شکر نعمت است، سپاسگزاری در برابر نعمت‌های پروردگار متعال موضوع مهمی است.

وی افزود: خداوند کریم در 73 جای قرآن، شکر نعمت‌ها را تذکر داده است که اگر نعمت‌های خدا را سپاسگزاری کنید، نعمت‌های خود را افزایش می‌دهیم و اگر کفران نعمت کنید، عذاب شدید خدا در کمین شما است.

این مرجع تقلید جهان تشیع خاطرنشان کرد: بنابراین، شناخت نعمت‌ها موضوع بسیار مهمی است و سپس قدردانی و نگهداری از آن؛ آن‌قدر نعمت‌های پروردگار فراوان است که آدمی عاجز از شمارش آن است، بنابراین تلاش کنید که شکر کنید، قدر آن‌ها را بدانید و از آن‌ها نگهداری کنید.

این مفسر قرآن با اشاره به موضوع ولایت به‌عنوان یکی از نعمت‌های الهی، بیان کرد: به فرموده امام صادق(ع)، اعظم‌النعم پروردگار، ولایت اهل بیت(ع) است. ما دیگر نعمتی، برتر و بالاتر از این نداریم و این توفیق بزرگی است که نعمت ولایت داریم و ولایتمداری و شکر و نگهداری از آن، مسئله مهمی است.

آیت‌الله نوری همدانی با بیان اینکه خداوند را شاکریم که این نعمت را به ما عنایت کرده است، گفت: این انقلاب هم که به‌وجود آمد، همه و همه، نتیجه نعمت ولایت است. این نعمت را درست بشناسیم و دستاوردها و ثمرات آن را درست بشناسیم.

وی با بیان اینکه اولین نعمت، نعمت ولایت فقیه است که باید شاکر باشیم، ادامه داد: مردم سال‌ها زیر سلطه سلاطین بودند، ضعیف بودند و در خوف به سر می‌بردند. در چنین موقعیتی بود که این انقلاب با تلاش، همراهی و همگامی مردم با ولایت، موفق شدند و ولایت فقیه را بر کشور مسلط کردند.

این مرجع عالیقدر جهان تشیع با بیان اینکه امام (ره) به مردم خودباوری، شجاعت و خوداتکایی داد تا توانستند نظام ولایی را تشکیل دهند، تصریح کرد: امروز هم این مسند، با وجود آیت‌الله خامنه‌ای برقرار است؛ فرق بین این نعمت و سایر نعمت‌ها این است که در ولایت فقیه، مردم قلبا به آن اعتقاد دارند.


آیت‌الله نوری همدانی ادامه داد: در تمام نیروهای مسلح کشور اعتقاد و اعتماد قلبی به ولایت وجود دارد و با یک اشاره رهبری، با عشق به جهاد می‌روند؛ اما این اعتقاد و اعتماد در میان سایر نیروهای مسلح دنیا به فرماندهانشان وجود ندارد.

وی اظهار کرد: یکی از برکات انقلاب آن است که  همت، خودباوری، خوداتکایی، شجاعت و شهامت مردم، قوای انتظامی و نظامی، تجهیزات جنگی، موشک، قدرت نظامی را روزافزون افزایش داد و دشمنان ما از این بابت رنج می‌برند و ما باید از این بابت خداوند را شاکر باشیم.

این مرجع عالیقدر جهان تشیع، یکی از دستاوردهای انقلاب را نماز‌های جامعه برشمرد و افزود: نمازهای جمعه خیلی مهم است و امامان جمعه، باید به علوم گوناگون مشرف باشند و مردم را روشن کنند، نماز جمعه را کوچک نشمارید و همگان شرکت کنید.

آیت‌الله العظمی نوری همدانی یکی دیگر از دستاوردها و ثمرات انقلاب را بسیج قلمداد و اظهار کرد: میلیون‌ها انسان با شغل‌ها و سمت‌های مختلف، خودشان را آماده کردند تا در صحنه‌های گوناگون حضور داشته باشند.

وی یکی دیگر از ثمرات انقلاب را شناخت صهیونیست‌ها اعلام و عنوان کرد: این امام راحل بود که گفت این غده سرطانی باید از بین برود؛ امریکار ا بشناسید، فرانسه و آلمان رابشناسید، انگلیس را بشناسید.

این مرجع انقلابی و ولایتمدار در ادامه به حفظ آمادگی همیشگی در برابر دشمن اشاره و تصریح کرد: همیشه آمادگی خود را در برابر دشمن حفظ کنید، هم آمادگی فکری و هم آمادگی فرهنگی؛ به‌ویژه شما نیروهای مسلح، آمادگی اطلاعاتی داشته باشید و بدانید که دشمن در چه وضعی است و چه می‌کند.

آیت‌الله نوری همدانی با تذکر این نکته که در کتاب‌های فقه ما آمده است که وقتی لشکر آماده می‌شوند، افراد ترسو، شایعه ساز و بهانه‌گیر را بیرون می‌انداختند و در صف اول، فقها، قاری قرآن و شجاعان حضور داشتند؛ امروز هم در میان شما، فقیه، قاری، شجاع  و تحصیلکرده وجود داشته باشد.

وی با بیان اینکه آمادگی باید در دو جهت باشد، بیان کرد: آمادگی در برابر دشمنانی که هر روز در برابر ما صف‌آرایی دارند و در دنیایی که کل راض کربلا و کل یوم عاشورا شعار ما است، باید آمادگی‌ها را بیشتر کنیم.

این مرجع تقلید جهان تشیع ادامه داد: آمادگی دیگر اینکه ما باید آماده ظهور امام عصر (عج) باشیم. به ما رسانده‌اند که شب را به این امید بخوابید که فردا صبح امام‌تان ظهور خواهد کرد.

آیت‌الله نوری همدانی در پایان به موضوع بیداری اسلامی در جهان اسلام اشاره کرد و گفت: از یک‌سو این بیداری اسلامی و انقلاب، روز به روز پیش می‌رود و از سویی دیگر، روز به روز دشمنان اسلام منفورتر می‌شوند و این تا آن‌جا ادامه پیدا خواهد کرد که تمام مردم دنیا، صف واحدی تشکیل دهند تا امام زمان(عج) ظهور کنند.

نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
مهمترین عناوین

کیمیا سامانه