استاندار مازندران:

هیچ مانعی برای اجرای طرح‌ها و حل مشکلات کم آبی در مازندران نداریم

شناسه خبر: OTQ5ODE /

استاندار مازندران با بیان این که موافقت محیط زیست را در مورد سد کسلیان که سال ها متوقف مانده بود اخذ کرده‌ایم، گفت: این سد به 500 میلیون یورو سرمایه گذاری نیاز دارد و ما هیچ مانعی برای اجرای طرح ها و حل مشکلات کم آبی در استان نداریم.

تنکابن24، محمد اسلامی پیش از ظهر امروز در اجلاس ائمه جمعه استان گفت: خداوند را شاکریم که با تدابیر حکیمانه مقام معظم رهبری، امریکا یکبار دیگر خود را در جهان رسوا ساخت و نشان داد که حقیقتا شیطان بزرگ است که می خواهد با جعل و دروغ، حاکمیت خود را بر منافع جهانیان مستولی کند.

وی با اشاره به این که نزولات آسمانی در کشور و مازندران کاهش داشته است، تصریح کرد: برنامه بلند مدت کشور برای به حداقل رساندن این مشکل برای مردم از گذشته شروع شده و چند طرح جدید برای مدیریت منابع آب در مازندران اجرا می شود.

استاندار مازندران با بیان این که با همت دستگاه متولی آب، پیگیری های ویژه برای تمهید مقدمات اجرای این طرح ها را انجام داده ایم و مطمئن هستیم که با سرمایه گذاری هایی که در 5 سال آینده انجام می شود بتوانیم برداشت های لازم را از روان آب های استان داشته باشیم، اظهار داشت: پساب ها را باید جمع آوری کنیم و فاضلاب ها باید تصفیه شود، چرا که با روان شدن پساب ها و شیرابه ها به خاک، آبخوان ها و چشمه سارها، محیط زیست استان آسیب سنگین دیده است و نباید این روند تداوم یابد و با پروژه های پیش بینی شده این مهم محقق خواهد شد.

این مسئول بر ضرورت کشت جایگزین با روش آبیاری تحت فشار بویژه در مناطقی که برای کشت برنج با کم آبی روبرو هستند، تاکید کرد و افزود: سد هراز که مهم ترین پروژه استان می باشد به 550 میلیون یورو سرمایه گذاری نیاز دارد و 100 هکتار از اراضی ما را در استان پوشش می دهد پیگیری نمودیم تا از محل منابع خارجی و فاینانس به انجام برسانیم.

اسلامی با بیان این که موافقت محیط زیست را در مورد سد کسلیان که سال ها متوقف مانده بود اخذ کرده‌ایم، بیان کرد: این سد به 500 میلیون یورو سرمایه گذاری نیاز دارد و ما هیچ مانعی برای اجرای طرح ها و حل مشکلات کم آبی در استان نداریم.

وی برداشت آب از چاه های غیر مجاز و پیرایش آب های شور به دشت ها را یک دغدغه مهم عنوان نمود و خاطر نشان کرد: برداشت آب از منابع تحت الارضی زمینه ساز بحرانی بزرگ در این حوزه است و باید مدیریت شود.

استاندار مازندران با بیان این که ستاد سواحل حداقل در ماه های اخیر ده ها جلسه داشته و همه تدابیر لازم اتخاذ شده است، کارگروه های شهرستانی ستاد فعال است و چیزی وجود ندارد که مورد پیش بینی قرار نگرفته باشد، افزود: امسال 73 روستای استان بوم گردی فعال و درآمدهای خوبی هم داشته اند.

این مسئول با اشاره به این که مازندران در جذب اعتبارات اشتغال روستایی رتبه نخست را کسب نموده است و بالغ بر 10 میلیارد تومان بعنوان پاداش در اختیار استان قرار خواهد گرفت، گفت: از 7500 طرح مورد تقاضا در سامانه کارآ، بالغ بر 4439 طرح مربوط به فعالیت های حوزه کشاورزی بوده است و تاکنون از این تعداد 4208 طرح مورد بررسی و تصویب قرار گرفته و در صنعت نیز تاکنون 1200 تقاضا در این سامانه به ثبت رسیده که از این تعداد، 1121 تقاضا مورد بررسی قرار گرفته است و هیچ بوروکراسی اداری در جهت ایجاد و رونق اشتغال وجود ندارد.

اسلامی با اشاره به این که به اداره کل ارشاد دستور داده ایم تا برنامه های هنری را بر اساس یک تقویم و با حضور هنرمندان فاخر در سال 97 برگزار کند، گفت: برای جریان نشاط اجتماعی نیازمند برنامه، زیرساخت و مدیریت هستیم و طرح که آماده شده در حال بررسی است.

وی با تاکید بر این که ضوابط فرهنگی در اجرای برنامه های فرهنگی هنری باید حاکم باشد و با لاابالیگری قطعا برخورد می کنیم، گفت: معروف باید در همه سطوح جامعه رعایت شود.

نماینده عالی دولت در استان، با بیان این که باتدابیر صورت گرفته، مرکبات مازندران امسال با آبرو توزیع شد و بصورت تازه خوری بر سر سفره مردم رسید، افزود: سال 95 بالغ بر 6 هزار تن مرکبات صادر شد در حالی که امسال 23 هزار تن صادرات مرکبات صورت گرفت و راه ها و مسیر ها در حال باز شدن است.

این مسئول با اشاره به این که امسال می توانیم برای اشتغال روستایی بالغ بر 2000 میلیارد تومان تسهیلات به مردم بپردازیم، گفت: این تسهیلات را فقط به افراد اهل که در پی ایجاد اشتغال هستند می دهیم.

نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
مهمترین عناوین

کیمیا سامانه