مدیرکل حج و زیارت مازندران:

امسال 3 هزار و 320 زائر مازندرانی به سفر معنوی حج تمتع مشرف می‌شوند

شناسه خبر: OTQ5ODA /

مدیرکل حج و زیارت مازندران گفت: امسال 3 هزار و 320 زائر مازندران در قالب 24 کاروان به سفر معنوی حج تمتع مشرف می‌شوند که از این تعداد 22 کاروان مدینه قبل و دو کاروان مدینه بعد هستند.

تنکابن24، سیدحبیب‌الله ساداتی در گفت‌وگو با خبرنگار ما اظهار کرد: با وجود هشدارها و توصیه‌های فراوان شاهد مراجعه زائران به دفاتر غیرمجاز هستیم.

وی بیان کرد: در زمینه برخورد با دفاتر غیرمجاز جلسه‌ای با حضور رئیس دادگستری مازندران داشتیم که مقرر شد برخورد با این دفاتر غیرمجاز و آزادبرها توسط نیروی انتظامی شدیدتر شود.

مدیرکل حج و زیارت مازندران تصریح کرد: مهم‌ترین نشانه دفاتر غیرمجاز زیارتی دریافت وجه به‌صورت نقدی و یا اعزام از تهران است که لازم است زائران در این زمینه هوشیار بوده و فریب آزادبرها را نخورند.

این مسئول با اشاره به اینکه زائران بسیاری به‌دلیل اعزام با دفاتر غیرمجاز با مشکلات بسیاری مواجه شدند، اظهار کرد: تاکنون 50 حکم برای برخی از دفاتر غیرمجاز صادر شده است که مهم‌ترین موضوع هوشیاری مردم است.

ساداتی در بخش دیگری از سخنان خود با اعلام اینکه کلاس‌های آموزشی برای زائران حج تمتع در مازندران آغاز شده است، یادآور شد: امسال 3 هزار و 320 زائر مازندران در قالب 24 کاروان به سفر معنوی حج تمتع مشرف می‌شوند که از این تعداد 22 کاروان مدینه قبل و دو کاروان مدینه بعد هستند.

وی با تأکید بر اینکه لازم است زائران به‌طور مرتب در کلاس‌های آموزشی شرکت کنند، خاطرنشان کرد: همچنین بسته‌های فرهنگی در اختیار زائران قرار می‌گیرد.

مدیرکل حج و زیارت مازندران در پایان گفت: موضوع دیگر اینکه مابه‌التفاوت هزینه سفر حج تمتع تا هفته آینده واریز شود.

نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
مهمترین عناوین

کیمیا سامانه