نماینده مردم آمل در مجلس:

خروج آمریکا از برجام سبب نابودی اقتصاد کشور نمی‌شود/ ایران قبل برجام شدیدترین تحریم‌های اقتصادی را پشت سر گذاشت

شناسه خبر: OTQ5Nzk /

نماینده مردم آمل در مجلس شورای اسلامی گفت: ترامپ تا به حال تصمیمی که همراه با آرامش و اثرگذار باشد برای کشوری که به قول خودشان ابرقدرت است نگرفته و صحبت‌های وی اکثرا همراه با تخریب و جنجال‌های پوچ است.

تنکابن24 به نقل از سفیر هراز، عزت‌الله یوسفیان‌ملا در گفت‌وگویی درباره دلایل جلو انداختن چهار روزه پاسخ آمریکا به ماندن یا نماندن در برجام اظهار کرد: ترامپ با این اقدام می‌خواهد بگوید من در حفظ منافع امریکا و شانه خالی کردن از قراردادهایی که به ضرر کشور است تعجیل دارم و تا روز موعود هم صبر نمی‌کنم.

وی با اشاره به اینکه وی به دنبال فرصت‌دهی به متحدان خود نیز است، اظهار کرد: وی با این اقدام به متحدانش این خط را می‌دهد که با ایران آن تفاهمی را انجام دهید که مدنظر آمریکا است.

رئیس کمیسیون تدوین آیین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی افزود: آمریکا بر سر موضوعاتی دست گذاشته و گفته اگر در خصوص این موضوعات به نتیجه نرسیم شما آمریکا را خارج شده از برجام فرض کنید.

یوسفیان‌ملا با تاکید بر اینکه نکاتی که آمریکا آنها را ذکر کرده از دید خودشان قابل حل و گفت‌وگو است اما از دید جمهوری اسلامی ایران قابل گفت‌وگو نیست، خاطرنشان کرد: ترامپ به دنبال جوسازی رسانه‌ای و شلوغ کردن موضوع و جنجال‌سازی است.

نماینده مردم آمل و لاریجان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه سیاست‌های ترامپ تا به حال همراه هوچی‌گری بوده، گفت: ترامپ تا به حال تصمیمی که همراه با آرامش و اثرگذار باشد برای کشوری که به قول خودشان ابرقدرت است نگرفته و صحبت‌های وی بیشتر همراه با تخریب و جنجال‌های پوچ است.

عضو دائم ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی با بیان اینکه از سوی دیگر آمریکا به دنبال مذاکره با کره شمالی است و می‌خواهد بازتاب تصمیمش در خصوص برجام را بر روی آن مذاکرات ببیند، افزود: چند روزی به مذاکره آمریکا و کره شمالی مانده و با چهار روز زودتر پاسخ گفتن به برجام به دنبال پیشگیری کردن از برخی موضوعات و اینکه ببیند چه اتفاقی رخ می‌دهد تا در مقابل رهبر کره شمالی با آرامش بیشتری قرار بگیرد و در مقابل ادعای رهبر کره شمالی که آمریکا از زیر بار تعهداتش شانه خالی می‌کند و دروغ می‌گوید ادعایی داشته باشد.

وی تاکید کرد: متحدین آمریکا دارای شرایط متفاوتی در کوتاه مدت و بلند مدت هستند و در کوتاه مدت باید منتظر اظهار نظرهای آنها ماند و چه عکس‌العملی نشان می‌دهند که عکس‌العمل آنها در برخی اتفاقات موثر است.

این مسئول با بیان اینکه در درازمدت آمریکا به متحدین خود درباره برجام و ایران فشارهایی را وارد خواهد کرد، ادامه داد: بعد از خروج آمریکا از برجام شرایط به گونه‌ای رقم نخواهد خورد که دولت نتواند آن را کنترل و توازن لازم را ایجاد کند.

یوسفیان‌ملا با تاکید بر اینکه خروج آمریکا از برجام موجب نابودی اقتصاد در کشور نخواهد شد، خاطرنشان کرد: خروج آمریکا از این عهد که دیگر از جنگ هشت ساله دفاع مقدس و موشک فرستادن به تهران که بدتر نیست و جمهوری اسلامی با اقتدار روی پای خودش ایستاد و اگر مسولان سریعا اقدام و تدبیر کنند می‌توانند از این مرحله گذر کنند.

عضو دائم ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی با بیان اینکه یک بُعد افزایش قیمت دلار مسائل سیاسی و برجام است، اظهار کرد: با اظهار نظر ترامپ در خصوص برجام دیگر  اتفاق بزرگ سیاسی در پیش نخواهد بود که موجب تغییرات قیمت ارز شود و آخرین اتفاق است و منتظر اتفاق جدید نیستیم.

وی با اشاره به اینکه برای بعد از خروج آمریکا از برجام برنامه‌هایی تدارک دیدیم، اظهار کرد: مجلس منتظر اظهارنظر ترامپ در خصوص برجام بود و اقدامات برنامه‌ریزی شده عملیاتی نشده اما تا حدودی اقدامات خوبی است.

عضو دائم کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات در خصوص صحبت‌های جهانگیری درباره پخش شدن دلار 4200 تومانی در بازار خاطرنشان کرد: تصمیم‌گیری در بخش دلار تصمیم یک‌جانبه نیست و تصمیم جمعی است و حداقل 10 حلقه زنجیر باید به هم وصل شوند تا در مورد ارز تصمیم‌گیری شود.

این مسئول با بیان اینکه آقای جهانگیری عددی را اعلام کرد و تصور کرد که بانک مرکزی بر روی اوضاع مسلط می‌شود که نشد، خاطرنشان کرد: این امر عواقب دیگری نداشت که نتوانستند ان را کنترل کنند لذا این صحبت محقق نشد و معتقدم پس از اظهار نظر ترامپ راحت‌تر می‌توان در خصوص ارز تصمیم‌گیری و اظهار نظر کرد و اتفاقاتی که می‌افتد پاتک و حمله سیاسی نخواهد داشت.

نماینده مردم آمل و لاریجان در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه قبل از برجام هم شدیدترین تحریم‌های اقتصادی را پشت سر گذاشتیم، گفت: ایران از تحریم‌های اقتصادی خارج نشده بود اما یکسری قول و قرارهایی روی کاغذ بود که آنها اجرایی نمی‌شود.

 

نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
مهمترین عناوین

کیمیا سامانه