رئیس کل دادگستری مازندران عنوان کرد

آزادی 285 زندانی غیرعمد طی سال 96 در مازندران

شناسه خبر: OTQ5NzY /

رئیس کل دادگستری مازندران گفت: در سال گذشته 285 نفر زندانی غیر عمد از زندان‌های استان آزاد شدند که از این تعداد 279 نفر مرد و 6 نفر زن بودند.

تنکابن24 به نقل از بلاغ، حجت‌الاسلام محمدعلی تقوی‌فرد بعد از ظهر امروز در مراسم افتتاح دفتر جدید ستاد دیه استان با ابراز خرسندی از حضور تمام اعضای جلسه برای کمک و یاری به مددجویان، اظهار کرد : روح انسان‌ها به‌طور کلی از نظر اعتقادی و عملکرد به چهار دسته تقسیم می‌شود.

وی افزود: ما انسان‌ها از نظر باطن و ظاهر به چهار گروه تقسم شده‌ایم ما انسان‌ها افرادی هستیم که فکر می‌کنیم و کارهای مختلفی انجام می‌دهیم و چگونه فکر کردن و چه کار کردن ما را وارد یکی از این چهار گروه می‌کند.

رئیس کل دادگستری مازندران اظهار کرد: گروه اول افرادی هستند که باطن خوبی ندارند، ولی ظاهر خوبی دارند؛ این‌گونه افراد از منافقین و بد خواهان هستند که در ظاهر با انقلاب هستند، ولی در باطن تیشه به ریشه انقلاب می‌زنند گروه دوم افرادی هستند که باطن خوبی دارند، ولی ظاهر خوبی ندارند و مدعی هستند که در عمل می‌گویند با خدا هستیم، ولی در ظاهر تمام کارهایشان خلاف دین و قرآن است که این‌گونه افراد نیز از نظر قرآن مردود هستند.

این مسئول خاطرنشان کرد: گروه سوم افرادی هستند که ظاهر و باطن خوبی ندارند، این‌گونه افراد خلافکار و بی دین می‌باشند و از نظر دین اسلام این افراد گروه باطلی هستند. در گروه چهارم افرادی هستند که هم باطن و هم ظاهر خوبی دارند و ظاهر و باطن آن‌ها یکی است. این افراد از ایمان درست برخوردارند و ظاهر و باطن یکسان دارند که قران کریم نیز به آن تاکید کرده است

تقوی‌فرد با بیان اینکه ما نیز در انجام کار روز مره خود در این چهار گروه قرار داریم و باید با یک فکر و نگاه عادلانه، یک تصمیم خوب برای این زندانیان بگیریم، متذکر شد: ما باید در خصوص آزادی زندانیان غیر عمد کوشا باشیم و به فکر آنان باشیم؛ تا بدانیم چه کنیم و چه کاری انجام دهیم تا کسانی که به اشتباه و در اثر یک حادثه به‌طور غیرعمد در زندان به سر می‌برند با تصمیم شایسته، به دامان خانواده و جامعه برگردند.

وی با بیان اینکه در خصوص پرداخت‌های صندوق تأمین خسارت‌های بدنی کشور، تاکنون مبلغ 15 میلیارد ریال پرداخت شد، اعلام کرد: از محل کمک‌های استانی و کشوری نیز مبلغ 14 میلیارد و 684 میلیون ریال جمع‌آوری شد.

رئیس کل دادگستری مازندران تصریح کرد: طی سال گذشته، 285 نفر زندانی غیرعمد از زندان‌های استان آزاد شدند که از این تعداد 279 نفر مرد و 6 نفر زن بودند.

این مقام قضایی استان اظهار کرد: ‌با همکاری، تلاش و همیاری همکاران ستاد دیه و شکات، مبلغ 195 میلیارد ریال نیز مورد بخشش و گذشت شاکیان قرار گرفت که در این مورد تعدادی از زندانیان نیز آزاد شدند.

تقوی‌فرد تأکید کرد: با هماهنگی و همکاری همکاران قضایی استان، 133 میلیارد ریال با استفاده از حکم اعسار و تقسیط از سوی دستگاه قضایی استان انجام پذیرفت.

وی با بیان اینکه یکی از راه‌های دیگر کمک به آزادی زندانیان پرداخت تسهیلات بانکی است، گفت: در این خصوص به زندانیان تسهیلات بانکی پرداخت می‌شود و بعد از آنکه آزاد شدند این تسهیلات را بازپرداخت می‌کنند، در این زمینه طی اعطای تسهیلات به مبلغ 38 میلیارد ریال به این ستاد منجر به آزادی تعدادی زندانیان شده است.

نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
مهمترین عناوین

کیمیا سامانه