در مراسم گرامیداشت 38 شهید معلم قائم‌‎شهر مطرح شد

فرهنگ ایثار و شهادت نباید سیاسی شود

شناسه خبر: OTQ5NzM /

فرزند معلم شهید علی ولی‌پور گفت: اکنون می‌خواهم حرف دل خود را بزنم و از نیمه‌ی دیگر زندگی پدرم را بگویم چراکه باید از عشق این شهدا به خانواده و فرزندانش بگوییم، چرا فرهنگ ایثار و شهادت را سیاسی می‌کنیم و از عاطفی بودن جدا می‌کنید تا برخی‌ها بدنبال زخم و زبان زدن باشند.

تنکابن24 به نقل از قائم آنلاین، عصر امروز مراسم گرامیداشت یادوخاطره 38 شهید معلم شهرستان قائم‌‎شهر با محوریت معلم شهید علی ولیپور با حضور خانواده شهدای شهرستان قائم‌شهر و مسئولان استانی و شهرستانی در سالن اجتماعات شهرداری قائم‎شهر برگزار شد.

در این مراسم ابتدا مهران شریفی مدیر آموزش و پرورش قائم‎شهر با گرامیداشت مقام والای معلم و 38 شهید معلم قائم‎شهر، اظهار کرد: دفاع مقدس قسمتی از تاریخ انقلاب اسلامی است که گلستانی از گل‌های کشور را رقم زد که بخشی از این گلستان بنام معلم است، معلمی که خون خود را تقدیم انقلاب کرد تا در تارک تاریخ ماندگار شود.

وی افزود: تاریخ تشیع و اسلام همیشه در بطن خود شهدای گرانقدر بسیاری را داشت که در تاریخ اسلام نام‎های برجسته زیادی را شاهد هستیم، در جنگ تحمیلی ایران شهدای دانشمندان کمی نداشتیم همچون عارف گمنام بسیجی شهید چمران که نامش در صف نامداران تاریخ ثبت شده است که خودکار قرمز بر مدرک تحصیلی خود می کشد و بدنبال قرب الهی می رود تا امنیت در این کشور باقی بماند.

مدیر آموزش و پرورش قائم‎شهر بیان کرد: ما امروز تجلیل از عالمانی می‎کنیم که با جان خود امنیت را در این کشور برقرار کردند و روزی هم بدنبال تعلیم و تربیت جوانان انقلابی بودند.

این مسئول خاطرنشان کرد: اگر در دهه ۷۰ مقام‌های بین‌المللی را کسب می‌کنیم از خودگذشتگی این عزیزان باعث شده تا به این جا رسیده است و در فرهنگ‌های دینی و عالم قابل محترم است نشان از نامداری و ماندگاری‎شان برای همیشه است، شهدای معلم زیبا زیستن را به ما اموخته‌اند و به دلیل بزرگواری و نگاه بلند این بزرگواران سرتعظیم فرود می اوریم و از انها میخوایم تا کمک کنند ادامه دهنده راه این شهدا گرانقدر باشیم.

آرزو ولی‌پور فرزند معلم شهید علی ولی‌پور که به‌عنوان شهید شاخص یادواره 38 شهید معلم شهرستان قائم‌شهر در سال 97 مطرح شد در این برنامه، اظهار کرد: بعد از شهادت پدر، هر هفته این ایام روز معلم را درجوار مزار پدر شهیدم مراسمی برگزار کردم و با هشت نفر این مراسم آغاز شد و در سال اخر جمعیت این مراسم به ۱۵۰۰ نفر رسید که حضور در این کلاس یک شعفی را ایجاد کرد و امسال خوشحال هستم که در کنار دیگر شهدای معلم بودیم البته منتظر بودیم آقای استاندار تشریف بیاورند، دوست داشتم حضور داشتند و می‌گفتم که اینحا کجاست و ۳۸ ستاره در آسمان می‌درخشند.

وی افزود: اگر بخواهم امروز چیزی را مطرح کنم این است که همه‎ی ما همیشه از شهید تعریف می‎کنیم و می‌گوییم این‌ها کسانی بودند که عاشق ولایت و ارزش‌‌های اسلامی بودند، چرا همیشه نیمی از زندگی شهدا که ایثار و شهادت بود را تعریف می‎کنیم و از زندگی شخصی این شهدا و عشق به خانواده و فرزندانشان را جایی مطرح نمی‌کنیم.

فرزند شهید ولی‌پور بیان کرد: زخم و زبان‌های که افراد دیگر می‌گفتند و همسرهای شهدا تحمل می‌کردند داستانی که آن زمان برای شهدا دفاع مقدس بود و اکنون نوبت به خانواده شهدای مدافع حرم است.

مدیرکل کتابخانه‎های عمومی مازندران تصریح کرد: اکنون می‌خواهم حرف دل خود را بزنم و از نیمه‌ی دیگر زندگی پدرم را بگویم چراکه باید از عشق این شهدا به خانواده و فرزندانش بگوییم، چرا شهادت را سیاسی می‌کنیم و از عاطفی بودن جدا می‌کنید تا برخی‌ها بدنبال زخم و زبان زدن باشند.

این مسئول خاطرنشان کرد: جامعه و نسل امروز باید بدانند که شهید ولی‌پور هفت سال عاشق همسرش بود و باید همه بدانند شهدا عاشق بودتد و از همه چیز خود دل کندند و به شهادت رسیدند و حتی در زمان شهادت اشعار کودکانه‌ من را می‌خواند تا شهید ولی‌پور برگردد به عقب اما پدر به‌سمت تانک‌های دشمن رفت تا به راه خدا را برود، تا این کشور و اسلام حفظ شود، همه‌ شهدا به اندازه‌ای زن و فرزندان خود را دوست داشتند تا جایی که جای خدا را در دلشان کم نکند، جامعه باید بداند این شهدا عاشق‌ترین همسر و مهربان‌ترین پدر و برادر بودند، تا این چنین برخی‌ها زخم و زبان نزنند.

 

نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
مهمترین عناوین

کیمیا سامانه