رئيس اداره نظام مهندسي راه و شهرسازي مازندران خبر داد

اعلام زمان برگزاری آزمون ورود به حرفه مهندسان در مازندران

شناسه خبر: OTQ5NzI /

رئيس اداره نظام مهندسي و مقررات ملي ساختمان اداره كل راه و شهرسازي مازندران از برگزاري آزمون ورود به حرفه مهندسان در در مازندران، همزمان با سراسر کشور خبر داد.

تنکابن24، هومن موتمنی در گفت‌وگو با خبرنگار ما اظهار کرد: در اجرای آئین‌نامه اجرایی قانون نظام مهندسی و كنترل ساختمان، آزمون ورود به حرفه مهندسان در تاریخ 20 و 21 اردیبهشت ماه امسال همزمان با سراسر كشور در مازندران برگزار می‌شود.

وی درباره رشته‌های آزمون گفت: رشته‌های معماری (نظارت و طراحی واجرا)، عمران(نظارت و محاسبات و اجرا)، تأسیسات مكانیكی و برقی (طراحی ونظارت)، شهرسازی، ترافیک و نقشه‌برداری برای متقاضیان اخذ پروانه اشتغال به كار مهندسی (پایه3) به‌طور هماهنگ و همزمان در سراسركشور برگزار می‌شوند.

رئیس اداره نظام مهندسی و مقررات ملی ساختمان راه و شهرسازی مازندران تصریح کرد: سابقه كار حرفه‌ای مورد نیاز برای این آزمون مطابق با ماده 5 آیین نامه آجرایی قانون نظام مهندسی ساختمان خواهد بود و نحوه محاسبه سنوات لازم از تاریخ اخذ مدرك تحصیلی تا بیست و یکم اردیبهشت ماه 1397 می‌باشد و چنانچه متقاضی در صورت نداشتن شرایط لازم با ورود اطلاعات نادرست نسبت به ثبت نام اقدام و  نمره قبولی كسب نماید؛ نه تنها قبولی نامبرده كان لم یكن تلقی شده با وی مطابق با ضوابط و مقررات برخورد خواهد شد.

موتمنی درباره نحوه اعلام نتایج آزمون بیان کرد: نتایج اولیه این آزمون‌ها ‌به ‌صورت الكترونیكی از طریق وب سایت دفتر امور مقررات ملی ساختمان وزارت راه و شهرسازی به آدرس www.inbr.ir اعلام می‌شود.

وی گفت: قبولی در این آزمون یكی از شرایط اخذ پروانه اشتغال بوده و متقاضی در صورت قبولی در آزمون و احراز سایر شرایط مشخص شده در قانون نظام مهندسی و كنترل ساختمان موفق به اخذ پروانه اشتغال به‌كار می‌شود.

نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
مهمترین عناوین

کیمیا سامانه