آخرین جزئیات از انفجار مهیب در قائم‌شهر

از انجام اقدامات آزمایشگاهی از اثرات انفجار تا بررسی دقیق حادثه

شناسه خبر: OTQ5NjA /

مدیرکل امنیتی‌انتظامی استانداری مازندران در ارتباط با آخرین وضعیت بررسی صدای شنیده شده‌ در قائم‌شهر که گفته می‌شود انفجار بوده است، گفت: علت این حادثه در دست بررسی است.

تنکابن24، حوالی ساعت 23 شب گذشته صدای انفجاری مهیب و گو‌ش‌خراش دل‌های مردم این شهرستان را نگران کرد.

مسؤول روابط عمومی آتش‌نشانی قائم‌شهر در همین ارتباط گفت: بلافاصله بعد از شنیدن صدای این انفجار و تماس‌های مردمی نسبت به آگاهی از محل دقیق حادثه، مأموران آتش‌نشانی به منطقه مورد نظر اعزام شدند.

علی رحمانی‌نیا محل این حادثه را منطقه سمنادشت خواند و افزود: وقوع انفجار در یک زمین خالی از سکنه بوده و تلفات جانی دربر نداشته است.

وی با عنوان اینکه دقایقی از این وقوع این حادثه نگذشت که بازار شایعات داغ شد، خاطرنشان کرد: زمزمه‌هایی در میان مردم از اصابت شهاب‌سنگ، پرتاب موشک، انفجار گازهای زیرزمینی و ... به گوش می‌رسد که هنوز خبری دقیق از علت صدای این انفجار توسط کارشناسان ذی‌ربط داده نشده و همچنان در حال بررسی این موضوع هستند.

مسؤول روابط عمومی آتش‌نشانی قائم‌شهر با بیان اینکه صدای انفجار به حدی زیاد بود که شیشه‌های چندین خانه اطراف این زمین، خُرد شد، اضافه کرد: تقریباً عمده شهروندان صدای این انفجار را شنیدند و دچار نگرانی شدند.

رحمانی‌نیا با اعلام اینکه هم‌اکنون در زمین مورد نظر گودالی ایجاد شده است، اظهار کرد: پس از مشخص شدن علت اصلی این حادثه، بلافاصله اطلاع‌رسانی می‌شود.

اقدامات آزمایشگاهی درباره انفجار قائم‌شهر در حال انجام است

مدیرکل امنیتی‌انتظامی استانداری مازندران در ارتباط با آخرین وضعیت بررسی صدای شنیده شده‌ در قائم‌شهر که گفته می‌شود انفجار بوده است، گفت: علت این حادثه در دست بررسی است.

رضا عنایتی اظهار کرد: انفجار دستی یا ناشی از اقدامات انسانی در این حادثه رد می‌شود، تصریح کرد: هیچ قطعه‌، شی و ترکشی در محل مشاهده نشده است.

مدیرکل امنیتی انتظامی استانداری مازندران خاطرنشان کرد: اثراث به جا مانده از این حادثه فقط خاک و خاکستر بوده و خاکستر در حال حاضر در آزمایشگاه در دست بررسی قرار دارد.

وی در پاسخ به این سؤال که بحث شهاب سنگ در این حادثه مطرح بوده است، گفت: این موضوع هم در دست بررسی است.

عنایتی با اعلام اینکه انفجار فقط صوتی بوده است، افزود: صدای صوت ناشی از چه عواملی بود باید مورد ارزیابی قرار گیرد.

وی با اعلام اینکه در خاکسترهای به جامانده اثری از مواد منفجره وجود نداشت، گفت: شکسته شدن شیشه در اثر صدای بسیار زیاده بوده است.

مدیرکل امنیتی انتظامی استانداری مازندران گفت: براساس تجربیات به دست آمده احتمال وجود شهاب سنگ تا حدودی وجود دارد که پس از ارزیابی نتیجه اطلاع‌رسانی می‌شود.

وی با اعلام اینکه سقوط شهاب سنگ هم مورد تایید نیست، گفت: خبر قطعی در ارتباط با این انفجار باید پس از بررسی دقیق اعلام شود.

نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
مهمترین عناوین

کیمیا سامانه