معاون سیاسی وزیر کشور در ساری:

فرمانداران با برنامه‌ریزی درست در خدمت مردم باشند/ لزوم هماهنگی فرمانداران با سیاست‌‌های استاندار

شناسه خبر: OTQ5NTc /

معاون سیاسی وزیر کشور گفت: همه فرمانداران با برنامه حرکت کنند و در خط مقدم ارتباط با مردم باشند.

تنکابن24، اسماعیل جبارزاده در دوره آموزشی فرمانداران جدید الانتصاب در دولت دوازدهم در مجتمع آموزشی رفاهی وزارت کشور در ساری، مدیریت امور سیاسی شهرستان را از جمله ماموریت‌ های اساسی و محوری فرمانداران برشمرد و گفت: بسیاری از امور و بخش‌ های مختلف کاری در پیوند کامل با فضا و مسائل سیاسی هستند و فرمانداران باید در خط مقدم ارتباط با مردم باشند.

وی با بیان اینکه فرمانداران باید با همه وجود به نقش و اهمیت جایگاه خود واقف باشند، افزود: فرمانداران باید این باور را داشته باشند که مدیریت امور شهرستان بعهده آن هاست و آنان می‌ توانند با اتکا به ویژگی‌ های خود و هماهنگی با دستگاه‌ ها امور را به پیش ببرند.

جبارزاده با اشاره به این که فرمانداران خود ارزیابی و تقویت نقاط قوت و رفع ضعف‌ ها و بهره گیری از مشورت‌ های کاری و آموزش‌های لازم را در دستور کار خود قرار دهند، گفت: فرمانداران بالاترین مقام اجرایی شهرستان هستند و باید با اقتدار مسایل مختلف حوزه ماموریت خود را مدیریت کنند.

معاون سیاسی وزیر کشور، شناخت ماموریت‌های فرمانداری را برای فرمانداران بسیار مهم دانست و افزود: آشنایی با قوانین، ضوابط و دستورالعمل‌ ها برای شناخت از ماموریت خود یک کار مهم برای فرمانداران است.

جبارزاده شناخت اهداف دولت را از دیگر ضروریات توفیق فرمانداران برشمرد و گفت: فرماندار باید بداند نماینده کدام دولت است و دولت او چه برنامه‌ها و سیاست‌ هایی برای اعتلا و توسعه بخش‌های مختلف دارد تا بتواند ماموریت‌های خود را با توفیق به انجام برساند.

وی با بیان این که فرمانداران باید گفتمان اعتدال و مشی اعتدالی را بشناسند و تبیین نمایند، افزود: فرمانداران برای توفیق در شهرستان، باید مسایل و برنامه‌های استان در حوزه‌ های مختلف بویژه حوزه سیاسی را بشناسند.

معاون سیاسی وزیر کشور با بیان این که فرمانداران برای مدیریت شهرستان برنامه داشته باشند و با سیاست‌ های استاندار هماهنگ باشند، گفت: فرمانداران در خط مقدم ارتباط با مردم هستند و باید روابط خود را با مردم تنظیم کنند.

وی با بیان اینکه در میان مردم بودن و فرصت خدمت به مردم، رحمت و توفیق الهی است، افزود: تکیه گاه فرماندار باید مردم باشد و همه امید ما مردم هستند و باید شهرستان‌ ها را با روش‌های خلاق و جدید و با اتکا به مشارکت مردم مدیریت کنیم.

*نگاه توسعه منطقه‌ای باید جایگزین نگاه بخشی شود

استاندار مازندران نیز با بیان اینکه فرمانداران در کارآمدی و کارآیی نظام نقش مهمی دارند، تصریح نمود: برخی از آسیب های ما امروز نتیجه بخشی نگری و نگاه بخشی به مسایل است و باید این نگاه تغییر یابد. ‎

محمد اسلامی با اشاره به این که چالش های پیش بینی نشده را تنها با ارتقاء قدرت پیش بینی و پیشگیری می توان مدیریت کرد، گفت: تحقق این مهم نیاز به آگاهی دارد و آموزش و توسعه و تبادل تجربیات یکی از ضرورت هاست.

وی ریل گذاری برای رفع دغدغه های اصلی مردم در سال 97 را یک ضرورت برشمرد و خاطر نشان کرد: این که مردم بتوانند موضوعاتشان را درسیستم مدیریتی کشور براحتی دنبال کنند و میز خدمت مورد تاکید رییس جمهور در راستای تکریم ارباب رجوع در ادارات شکل بگیرد، یک اقدام مهم در این راستاست.

اسلامی ایجاد و گسترش نارضایتی اجتماعی را از جمله اهداف اصلی دشمنان از القائات نادرست در خصوص جمهوری اسلامی دانست و گفت: بین القائات دشمنان و توسعه نارضایتی اجتماعی در کشور رابطه مستقیم وجود دارد، لذا باید هوشیاری ما برای مبارزه با نقشه های دشمنان روزافزون باشد و با پاسخگویی بهنگام و ارتقاء خدمات به آنان رضایتمندی را در مردم افزایش دهیم و با اشراف کامل به امور و با چشم باز مراقب باشیم تا نارضایتی اجتماعی را دامن نزنند.

نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
مهمترین عناوین

کیمیا سامانه