شریعت نژاد:

نمایندگان از عملکرد سازمان جنگل ها تحقیق و تقحص می کنند

شناسه خبر: OTQ5Mjk /

نمایندگان مجلس شورای اسلامی با تقاضای تحقیق و تفحص از عملکرد سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور موافقت کردند.

تنکابن24، نمایندگان در ادامه جلسه علنی - چهارشنبه - مجلس با 129 رای موافق، 26 رای مخالف و چهار رای ممتنع ازمجموع 196 نماینده حاضر به تقاضای تحقیق و تفحص از عملکرد سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری رای مثبت دادند.
طراحان تحقیق و تفحص از سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری این سوال را مطرح کرده اند که چرا این سازمان در اجرای طرح ها و حتی تهیه آنها ناکارآمد است و چرا طرح های منابع طبیعی از جمله طرح های جنگل داری، مرتع داری و مدیریت منابع جنگلی و تعادل دام و مرتع ،خروج دام از جنگل، ممیزی اراضی و اتمام موضوع اخذ سند منابع ملی با شکست مواجه شده است؟
شمس الله شریعت نژاد نماینده مردم تنکابن در مجلس شورای اسلامی به عنوان طراح تحقیق و تفحص از عملکرد سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور گفت: بحث‌های مختلفی مانند زمین خواری و کوه خواری در کشور وجود دارد، به طوری که حتی در ساحل سی سنگان و نمک آبرود زمین و معادن واگذار می شود که اعتراض کارشناسان را در پی داشته اما اعتراض ها راه به جایی نبرده است.
وی افزود: افت کیفی جنگل ها و مراتع اتفاق افتاده و عزل و نصب های غیرتخصصی نیز در سازمان جنگل ها و مراتع صورت گرفته است.
نماینده مردم تنکابن در مجلس ادامه داد: حتی در مسیری مانند اوشان، فشم در اراضی ملی ساختمان سازی شده و اقدامات جدی برای مقابله با زمین خواری و کوه خواری صورت نگرفته است.

نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
مهمترین عناوین

کیمیا سامانه