رئیس اداره تشکل‌ها و اصناف سازمان صنعت مازندران اعلام کرد

آغاز ثبت‌نام داوطلبان هیأت رئیسه اتاق‌های اصناف در مازندران/ اسامی شهرستان‌های مشمول

شناسه خبر: OTQ4OTQ /

رئیس اداره تشکل‌ها و اصناف سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران گفت: ثبت‌نام داوطلبان کاندیداتوری هیئت رئیسه اتاق‌های اصناف مازندران همزمان با سراسر کشور از 5 الی 13 اردیبهشت‌ماه در سراسر استان آغاز می‌شود.

تنکابن24 به نقل از مازند اصناف، علی قاسمی درباره آخرین اخبار برگزاری انتخابات هیئت رئیسه اتاق‌های اصناف مازندران طی سال‌جاری، اظهار کرد: بر اساس اصلاحات به‌عمل امده در ماده 32 قانون تشکیلات، وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی و شهرداران کشور، مصوب 20 مرداد سال گذشته، در اسفندماه سال 96 از سوی رئیس مرکز اصناف و بازرگانان ایران و دبیر هیئت عالی نظارت، مکاتبه‌ای انجام که بر اساس آن، داوطلبی اعضای شوراهای اسلامی شهر و روستا در انتخابات هیئت مدیره اتحادیه‌های صنفی و هیئت رئیسه اتاق‌های اصناف، با ارائه استعفانامه از سوی شورای شهر مقدور خواهد بود.

وی افزود: بنابراین، تسلیم اعتبارنامه در صورت کسب آرای لازم، منوط به ارائه مدارک رسمی پذیرش استعفای آنان از شغل قبلی ( عضویت در شوراهای اسلامی شهر و روستا) تا پیش از شروع به کار هیئت مدیره یا هیئت رئیسه تشکل‌های صنفی خواهد بود.

رئیس اداره تشکل‌ها و اصناف سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران تصریح کرد: ثبت‌نام داوطلبان همزمان با سراسر کشور در شهرستان‌های آمل، بابل، بابلسر، چالوس، رامسر، ساری، فریدونکنار، قائم‌شهر، محمودآباد، نکا و نور، برگزار می‌شود.

قاسمی درباره علت عدم اعلام برخی از شهرستان‌های استان در جمع شهرستان‌های فوق‌الذکر، خاطرنشان کرد: از آنجا که انتخابات میان‌دوره، پس از پایان عمر چهارساله فعالیت هیئت رئیسه اتاق‌های اصناف انجام می‌شود، لذا برگزاری این انتخابات در این شهرستان‌ها، پس از پایان این مدت، در زمان قانونی خود، برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: هم اکنون، مطابق مصوبات کمیسیون نظارت شهرستان‌های مشمول فوق‌الذکر، اعضای هیئت اجرایی آنان انتخاب و مقدمات برگزاری انتخابات هم فراهم شده است.

رئیس اداره تشکل‌ها و اصناف سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران متذکر شد: ثبت‌نام داوطلبان کاندیداتوری هیئت رئیسه اتاق‌های اصناف مازندران همزمان با سراسر کشور از 5 الی 13 اردیبهشت‌ماه در سراسر استان آغاز می‌شود.

رأی‌گیری انتخابات هیئت رئیسه اتقا‌های اصناف مازندران در روز 31 اردیبهشت هم‌زمان با سراسر کشور برگزار می‌شود.

گفتنی است انتخابات نمایندگان اتاق‌های اصناف ایران در استان‌ها نیز در مردادماه و پس از اعلام نتایج نهایی اتاق‌های اصناف سراسر کشور انجام می‌شود.

شایان ذکر است در حال حاضر، تعدادی از اعضای هیئت رئیسه اتقا‌های اصناف شهرستان‌های قائم‌شهر، محمودآباد، بهشهر، کلاردشت و فریدونکنار، از اعضای شوراهای شهر می‌باشند که می‌بایست جهت ثبت‌نام در این انتخابات، از سمت خود در شوراها، استعفا دهند.

نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
مهمترین عناوین

کیمیا سامانه