در حال به‌روزرسانی/ گزارش فارس از خطبه‌های نماز جمعه سراسر کشور

از مهار فتنه دشمنان توسط سپاه در سال‌های پس از انقلاب تا سخنانی که اولویت‌ها را زیرورو می‌کند

شناسه خبر: OTQ4NjQ /

نماز جمعه 31 فروردین‌ماه در حالی در سراسر کشور برگزار شد که بیشتر خطبه‌ها اختصاص به روز پاسدار و خدمات بی‌نظیر سپاه پاسداران در طول سال‌های بعد از انقلاب اسلامی اختصاص داشت.

 تنکابن24، سردبیری استانهای خبرگزاری فارس، نماز جمعه سراسر کشور امروز (31 فروردین‌ماه) در سراسر کشور برگزار شد.
 

خطبه‌های امروز نماز جمعه در حالی برگزار شد که مصادف با 3 شعبان‌المعظم (ولایدت امام حسین(ع) و روز پاسدار) است و بخشی از خطبه‌های اماتمن جمعه به این موضوع اختصاص داشت.

* برخی با سخنان خود اولویت‌ها را زیر و رو نکنند

امام جمعه قم در خطبه‌های نماز جمعه گفت: این خیال که ایران را تکه تکه کرده و این گروه و آن گروه را مورد تحریم قرار داده تا ملت را از هم جدا کنید، خیالی باطل است، ملت در پرتو رهبری معظم کنار هم حضور داشته و راه انقلاب را پیش خواهند برد.

آیت‌الله علیرضا اعرافی با اشاره به جبهه‌گیری شدیدتر و کم سابقه در برابر گفتمان انقلاب اسلامی و مقاومت اسلامی تاکید کرد: امروز استکبار جهانی و مزدوران منطقه‌ای در کنار هم قرار گرفته و برای ضربه وارد کردن به پیکره انقلاب و ملت بزرگ وارد میدان سختی شده‌اند و در همه حوزه‌ها طرح‌های متنوعی را طراحی کرده و در صدد اجرای آنها هستند.

وی با اشاره به اینکه این صف آرایی بسیار سنگین وظایف ما را سنگین‌تر می‌کند، گفت: همه ما باید بدانیم در چه میدانی قرار داریم و چه توطئه‌های سنگینی در حال طراحی است؛ ضرورت دارد که در کنار نقد سازنده به دنبال رفع مشکلات مردم باشیم و در اظهار نظرهای خود باید خدا، اسلام و نظام اسلامی را در نظر بگیریم.

* دلیل دشمنی‌ها با سپاه اثرگذاری این نیرو در برابر توطئه‌های دشمنان است

امام جمعه موقت یاسوج گفت: تأمین امنیت و نظم و خنثی کردن توطئه دشمنان و مقابله با تحرکات خرابکارانه منافقین و مقابله با جریان ترور و نفاق و خنثی کردن کودتاها و براندازی‌ها و مقابله با نیروهای تجزیه‌طلب را از دیگر اقدامات سپاه در سال‌های اخیر عنوان کرد.

حجت‌الاسلام امان‌الله حسینی صدر، محرومیت‌زدایی با ایجاد قرارگاه سازندگی و مهار فتنه‌های دشمنان را از دیگر اقدامات سپاه در طول سال‌های بعد از انقلاب دانست؛ دلیل دشمنی‌ها با سپاه نیز اثرگذاری این نیرو در برابر توطئه‌های دشمنان است.

* نیروهای مسلح نقش تعیین‌کننده در اقتدار کشور دارند

امام جمعه سنندج در خطبه‌های نماز جمعه عنوان کرد: اقتدار امروز ملت ایران را حاصل ایثار و از خودگذشتگی نیروهای مسلح و حضور همیشه در عرصه ملت ایران دانست.

ماموستا عبدالرحمن خدایی اضافه کرد: نقش نیروهای مسلح از جمله سپاه پاسداران در دفاع از انقلاب و ارزش‌های آن بسیار مهم و تعیین‌کننده است.

* تلاش استکبار جهانی برای تغییر سبک زندگی ایرانی ـ اسلامی مردم/ رشد اقتصاد کشور در گروی مبارزه جدی با قاچاق

امام جمعه یزد با اشاره به فتنه‌انگیزی‌ها و دشمنی‌های نظام استکبار جهانی علیه مسلمانان و ایران، یادآور شد: مستکبرین و ظالمان عالم همواره به دنبال سلطه بر ایران و کشورهای اسلامی بودند تا منافع خود را تأمین کنند و ثروت‌های مسلمین را به غارت ببرند و مانع پیشرفت اسلام و جامعه اسلامی شوند.

آیت‌الله محمدرضا ناصری با بیان اینکه انگلیس و آمریکا پیشرفت ایران اسلامی را مانع جدی بر سر راه خود می‌بینند و همواره به دنبال این بودند تا با دور کردن مردم از احکام اسلام و تغییر سبک زندگی آن‌ها، مردم ایران را عقب‌مانده نگه‌ دارند و منافع خود را تأمین کنند، افزود: پیش از انقلاب اسلامی، مستکبرین موفق شده بودند تا بسیاری از نقشه‌ها شوم خود را در ایران اجرایی کنند و با غربی کردن ذائقه مردم، آن‌ها را سرگرم کرده و منافع خود را تأمین کنند.

* بودن یا نبودن آمریکا در برجام تأثیری در پیشبرد اهداف نظام ندارد

امام جمعه سمنان با بیان اینکه حاصل عمر 220 ساله شیطانی آمریکا برقراری 241 جنگ علیه کشورهای اسلامی و منطقه بوده است، مطرح کرد: زنده بودن این استکبار با همین جنگ‌هاست و این رژیم هفت سال است که با کشور سوریه می‌جنگد و اگر 70 سال دیگر هم این کار را ادامه دهد، هیچ کاری از پیش نخواهد برد.

آیت‌الله سیدمحمد شاهچراغی با بیان اینکه زمزمه‌هایی مبنی بر خروج آمریکا از برجام به گوش می‌رسد، تصریح کرد: بودن و نبودن این کشور در برجام هیچ تأثیری در پیشبرد اهداف عالیه نظام مقدس جمهوری اسلامی ندارد و این مهم منوط به حمایت همه‌جانبه مردم ایران از اقتصاد مقاومتی و کالای ایرانی خواهد بود.

در حال تکمیل است...

انتهای پیام/ذ

نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
مهمترین عناوین

کیمیا سامانه