آیت‌الله اراکی:

جنگ نرم جهان تشیع را هدف قرار داده است/ مهم‌ترین هدف جریان نفوذ مرجع‌سازی است

شناسه خبر: OTQ3MjY /

دبیرکل مجمع تقریب مذاهب اسلامی گفت: جنگ نرم جهان تشیع را هدف قرار داده است.

 تنکابن24 به نقل از آستان نیوز، آیت‌الله محسن اراکی در سلسله نشست‌های رویش فرهنگ در سالن همایش‌های آستان قدس رضوی، ابراز کرد: دشمنان بعد از پایان جنگ تحمیلی در کشور برای مبارزه با اسلام و انقلاب جنگ نرم را طراحی کرده‌اند.

وی با بیان اینکه وقتی دشمنان موفق نشدند از طریق هشت سال جنگ به پیروزی برسند، جنگ نرم را آغاز کردند، گفت:  این جنگ به مراتب گسترده‌تر و خطرناک‌تر است چرا که تنها محدود به مرزهای کشور نیست، بلکه گستردگی آن همه جهان اسلام به ویژه جهان تشیع را هدف قرار داده است.

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب با اشاره به اینکه دشمنان در 4 جبهه تحریف، تشکیک، نفوذ و بدلسازی حمله گسترده‌ای بر بنیادهای اعتقادی و اساس تشیع و روحانیت آغاز کردند، گفت: بعضی از حملات دشمنان تازگی ندارد، اما استعمار مرحله جدیدی از جنگ را با انقلاب ما آغاز کرده است. بحران‌ها و مشکلاتی که دشمنان بعد از انقلاب اسلامی در این 4 جبهه‌های برای تشیع به وجود آورده‌اند تاکنون بی‌سابقه بوده است.

وی افزود: دشمنان تحریف‌های گوناگونی و گسترده‌ای پیرامون مفاهیم دینی ما انجام دادند که یکی از مهم‌ترین آنها تحریف در مفهوم ذات مقدس پروردگار بود. دشمنان این سوال‌ها را در اذهان مردم به وجود می‌آوردند که خدا کیست و چگونه باید او را شناخت، این در حالی است که قرآن کریم بارها خداوند را مالک و فرمانروای جهان هستی بیان و معرفی کرده است.

اراکی دین را مجموعه فرمان خدا دانست و افزود: متدین به کسی گفته می‌شود که فرمان خدا را در زندگی عمل کند و جامعه دینی جامعه‌ای است که نظام سیاسی اقتصادی فرهنگی و ... با فرمان الهی اداره شود، از این رو به حاکمان جامعه اسلامی اوالامر گفته می‌شود چرا که عالم به امر خدا و امین در برابر فرمان الهی هستند.

وی تشکیک و ایجاد شبهه را یکی دیگر از راه‌های دشمنان برای ضربه زدن به جوامع اسلامی برشمرد و اظهار کرد: در سال‌های اخیر دشمنان بیشترین شبهات را در رابطه با خمس به عنوان بزرگترین منبع مالی مرجعیت شیعه مورد هدف قرار داده‌اند.

عضو خبرگان رهبری در ادامه به نفوذ دشمنان اشاره کرد و افزود: مقام معظم رهبری تاکیدات فراوانی بر این موضوع دارند. نفوذ دشمنان تنها در نهادهای سیاسی، فرهنگی، هنری و اقتصادی ما نبوده بلکه خطرناک‌ترین نفوذی که تاکنون طراحی کرده‌اند، نفوذ در نهادهای مرجعیت و حوزه‌های علمیه ما بوده است

وی افزود: دشمنان خود نمی‌توانند به صورت مستقیم به مراجع عظام و حوزه‌های علمیه ما راه پیدا کنند از این رو افراد موجهی همچون تجار، فرهنگیان در قالب سرمایه‌گذار و استاد دانشگاه وارد کشور می‌کنند. این افراد در ظاهر کارهای پژوهشی و علمی و اقتصادی انجام می‌دهند، اما در باطن برای جاسوسی و کارشکنی خود را به حوزه‌های علمیه و دفاتر عظام نزدیک می‌کنند.

 اراکی جریان نفوذ را یکی از خطرناک‌ترین جریان‌های حال حاضر دانست و بیان کرد: مراجع علما باید توجه داشته باشند که مهم‌ترین هدف جریان نفوذ مرجع‌سازی است

وی ادامه داد: تشییع به عنوان قدرتمندترین مجموعه حاضر در صحنه‌های سیاسی و اجتماعی در جهان اسلام است. مرجعیت‌های دیگر جهان اسلام همچون عربستان که به گونه‌ای شناخته شده بودند اکنون کارایی چندانی ندارند.

 وی آخرین حربه دشمنان برای نفوذ در جوامع اسلامی را بدلسازی دانست و افزود: دشمنان با تشکیل گروه‌های القاعده در طالبان، داعش در عراق و سوریه تلاش کردند تا انقلابی بدلی به وجود آورند تا به واسطه آن انقلاب اصلی ما که همان انقلاب اسلامی است را سرکوب کنند.

دبیرکل مجمع تقریب مذاهب اسلامی بیان کرد: حوزه‌های علمیه، مراجع، دستگاه‌های حوزوی باید بیش از پیش هوشیار باشند و برای جلوگیری از نفوذ دشمنان تلاش کنند.

انتهای پیام/ج/

نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
مهمترین عناوین

کیمیا سامانه