رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس:

لایحه مالیات بر ارزش افزوده احتمالا خردادماه به صحن مجلس می‌آید

شناسه خبر: OTQ3MDU /

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: لایحه مالیات بر ارزش افزوده را بدون در نظر گرفتن نظر بخش خصوصی به صحن علنی مجلس نمی‌فرستیم و احتمالا خرداد ماه به صحن می‌آید.

تنکابن24 به نقل از خبرگزاری فارس از کرمان، محمدرضا پورابراهیمی صبح امروز در نشست مشترک کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، ستاد اقتصاد مقاومتی و فعالان اقتصادی استان کرمان با حضور وزیر اقتصاد و دارایی، اظهار داشت: پیشنهاد می‌دهیم اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس بازدیدی از شهرستان قلعه‌گنج به عنوان شهر نمونه اقتصاد مقاومتی به‌منظور آشنایی با مدل اقتصادی ارائه شده در این منطقه داشته باشند. 

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی بیان داشت: مدل اقتصاد مقاومتی استان کرمان در نخستین جلسه کمیسیون اقتصادی مجلس با حضور استاندار کرمان ارائه می‌شود تا سایر استان‌ها و مناطق کشور هم از آن استفاده کنند. 

پورابراهیمی با اشاره به حضور فعالان اقتصادی استان کرمان در نشست امروز و تشکیل کارگروه‌های تخصصی در حوزه مباحث بانکی، مالیاتی، گمرک و ... گفت: مباحث مطرح شده به عنوان صورت جلسه سفر قلمداد شود.

وی با اشاره به اصلاح قانون مالیات ارزش افزوده گفت: این قانون در حال جمع‌بندی و نهایی شدن است و بخش زیادی از مشکلات مطرح شده را در اصلاح قانون دیدم تا مشکل فعال اقتصادی را بتوانیم حل کنیم. 

پورابراهیمی ابراز داشت: لایحه مالیات بر ارزش افزوده را بدون در نظر گرفتن نظر بخش خصوصی به صحن علنی مجلس نمی‌فرستیم و احتمالا خرداد ماه به صحن می‌آید.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس عنوان کرد: در کمیسیون اقتصادی اصلاح دو قانون بانک مرکزی و قانون بانکداری را در دست داریم که جمع‌بندی نهایی صورت گرفته و نیمه دوم امسال با توجه به حجم کار انجام شده امیدواریم بتوانیم عملیاتی کنیم که در حل مشکلات موثر است. 

پورابراهیمی با اشاره به بحث صادرات زغال گفت: با طرح‌های کک‌سازی که در منطقه در حال انجام است، می‌توان ظرفیت اشتغال صنعت زغال را با تجیهز 100 میلیارد تومان منابع افزایش داد.

وی افزود: اگر بتوانیم برای شرکت زغال‌سنگ 100 میلیارد تومان منابع مالی تامین کنیم، قول می‌دهیم در سال آینده شاهد افزایش دو برابری ظرفیت اشتغال در این صنعت باشیم.

انتهای پیام/ن

نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
مهمترین عناوین

کیمیا سامانه