رحیمی در گفت‌وگو با فارس:

مسئولان در بیان مشکلات کشور با مردم صادق باشند/حال معیشت مردم خوب نیست

شناسه خبر: OTQ2OTc /

عضو فراکسیون امید مجلس گفت: وضعیت کلی کشور به لحاظ معیشت مردم به گونه‌ای است که همه باید تلاش بیشتری کنند تا رضایت بیشتری از مردم حاصل شود.

  تنکابن24، علیرضا رحیمی نماینده مردم تهران و عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، با تشریح مشکلات معیشتی مردم در حال حاضر اظهار داشت: آنچه مسلم است معیشت مردم و زندگی روزمره آنها اولویت اول کشور است که هم آرامش مردم تأمین شود و هم مسیر کلی حرکت کشور در راستای رفاه مردم باشد. 

وی افزود: این مسئله هم اولویت اول دولت و هم همه قوا است و قاعدتاً یکی از فلسفه‌های حاکمیت این است. 

عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی همچنین تصریح کرد: وضعیتی که اکنون کشور با آن مواجه است محدودیت منابع دولت و در عین حال مشکلات انباشته‌ای است که از قبل وجود داشته و به این مشکلات اضافه شده است و در عین حال همه این مشکلات عزم مسئولان را ضعیف نکرده بلکه بیشتر کرده است. 

رحیمی ادامه داد: اما حجم کارهایی که لازم است انجام شود تا معیشت و رفاه مردم تقویت شود به قدری بالاست که هر چقدر کار انجام شود کمتر دیده می‌شود، از طرفی هم برخی سیاه‌نمایی‌ها در این زمینه ممکن است اتفاق بیفتد و خدمات دولت و نظام نادیده گرفته شود، لذا خوشبختانه مردم از بینش لازم برخوردار هستند. 

وی در بخش دیگری از سخنانش عنوان کرد که مردم هم محدودیت‌ها را می‌بینند و هم مشکلات را می‌دانند و نکته مهم این است که مسئولان با مردم صادق باشند و اگر هم مشکلاتی واقعاً در مسیر هست صادقانه با مردم در میان بگذارند چرا که مردم قطعاً با آنها همراهی می‌کنند. 

نماینده مردم تهران در مجلس همچنین خاطرنشان کرد: به هر حال موضوع معیشت مسئله‌ای است که در قوانین و مقررات تکلیف مشخصی دارد، البته تکلیف دستگاه‌های اجرایی هم روشن است، قاعدتاً جلسه سران قوا اگر موارد خاصی وجود داشته باشد که ناهماهنگی میان قوا و یا نیاز به هماهنگی وجود داشته باشد، آنجا مطرح می‌شود و این چیزی از اولویت معیشت مردم کم نمی‌کند. 

رحیمی ادامه داد: شاید یکی از موارد مهم در جلسه بعدی اعضای سه قوه مشکل ارزی‌ای باشد که اخیراً اتفاق افتاد و باید در آنجا مورد بحث و رسیدگی قرار گیرد، اما در مجموع وضعیت کلی کشور به لحاظ معیشت مردم به گونه‌ای است که همه باید تلاش بیشتری کنند تا رضایت بیشتری از مردم حاصل شود. 

انتهای پیام/

نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
مهمترین عناوین

کیمیا سامانه