مدیرکل امور روستایی استانداری مازندران اعلام کرد

فرصت یک‌هفته‌ای به دهیاران مازندران برای تقویت طرح بومگردی

شناسه خبر: OTQ2Njk /

مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری مازندران با بیان اینکه شهرستان تنکابن تا به امروز پیشگام در امر بومگردی استان بوده است، گفت: برای اجرای فاز نخست طرح هر بخش، ۱۰ روستا و هر روستا، ۱۰ واحد گردشگری، دهیاران برای تقویت این ظرفیت حوزه بومگردی فرصتی یک‌هفته‌ای دارند.

  تنکابن24 به نقل از تنکابن24، حسن اصغریان رستمی در جلسه توسعه روستایی شهرستان تنکابن با موضوع بومگردی و گردشگری که در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد، اظهار کرد: استان مازندران باوجود قابلیت‌هایی که در حوزه توسعه دارد و یکی از بخش‌های مهم آن حوزه روستایی است، قابلیت برجسته روستایی نیز حوزه گردشگری به‌ویژه در غرب استان است.

وی با اشاره به اهمیت حوزه گردشگری روستایی در راستای سیاست‌های نماینده عالی دولت در استان، عنوان کرد: اقدامات خوبی از قبل صورت گرفته و ما آمدیم تا به این روند سرعت بخشیم و با هم‌اندیشی و هم‌افزایی بتوانیم این موضوع مهم را به نحو احسن رقم بزنیم.

مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری مازندران همچنین با اشاره به طرح هر بخش، ۱۰ روستا و هر روستا، ۱۰ واحد گردشگری، خاطرنشان کرد: این طرح در بازه زمانی ۶ ماهه برای فاز نخست باید اجرا شود و دهیاران برای تقویت ظرفیت حوزه بومگردی در روستاها، فرصتی یک‌هفته‌ای دارند.

این مسئول یکی از مهم‌ترین رسالت‌های دهیاران را ظرفیت شناسی در سطح روستا و شناساندن ظرفیت‌ها برای تبدیل از بالقوه به بالفعل دانست و ادامه داد: دهیاران با بسترسازی، فرهنگ‌سازی و نظارت در امر بومگردی می‌توانند موجبات رونق اقتصادی روستا را فراهم کنند.

اصغریان دغدغه بخش توسعه روستایی را تثبیت سکونتگاه‌های روستا برای موجبات اشتغال جوانان عنوان کرد و گفت: رونق اقتصادی موجب این امر می‌شود. باید کمیته‌ای متشکل از افراد روستایی تحصیل‌کرده تشکیل و بازارچه‌های محلی برای عرضه محصولات روستا ایجاد شود.

وی با تأکید بر اینکه جمعیت ۴۲/۲۲ روستایی سطح استان نه‌تنها باید موجبات مهار مهاجرت به شهرها را داشته باشد، تصریح کرد: باید مهاجرت معکوس به روستاها اتفاق بیافتد.

مدیرکل امور روستایی مازندران با اشاره به کاهش پنج‌درصدی جمعیت روستایی تنکابن، یادآور شد: در سطح شهرستان تنکابن در قیاس سال ۹۰ به ۹۵ قریب به ۵ درصد کاهش جمعیت روستایی از ۵۴ درصد به ۴۹ درصد بوده است.

اصغری در پایان با بیان اینکه شهرستان تنکابن تا به امروز پیشگام در امر بومگردی استان بوده است، گفت: از ۶ هزار و ۶۳۶ ثبت‌نام در طرح کارا نیز، ۲۰۸ مورد متعلق به تنکابن بود که از اعضای کمیته فنی شهرستان و در رأس آن فرماندار تشکر می‌کنم.​

نظرات
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
مهمترین عناوین

کیمیا سامانه